Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shashin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Shashin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 36373839>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 20:57
Ovih dana je krasno vrijme pa se malo"ubijam" vani.
Jučer i danas sam očistila lijevu polovicu dvorišta.Povadila sve sa gredica,osim ruža,ljetnice bacila,a trajnice vratila nazad no nekim drugim redosljedom.Prije sam prekopala sve to,porezala ruže,dovezla kompost i onda vratila biljkice u "popravljenu i nahranjenu"zemlju.Yuke sam malo"isfrizirala",lišće očistila,hrpetinu toga rasadila ....do sad mi je dan bio prekratak a sad,ko da ga ni nema.Počnem raditi i već mrak pada.
Prije par dana sam našla paket šafrana u lupresu i kak je zadnji bio,kupila ga,posadila i oni presretni vratili mi cvatnjom-jesenskomLOL
Slikala sam nešto no preumorna sam da prebacim slike pa ću to sutra.....smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 08:58

Ovu sam uslikala prije i poslije pa ću je tu staviti.

Uz ogradu....
 
 
 
 
malo sam je sredila,nešto starog vratila,nešto novog ubacila i nadam se da bude  na proljeće puno bolje.za sad je ovako....
 
 
 
 
Ostale ću staviti u moj vrt jer nisam sve slikala prije.
Uglavnom,90%  posla je gotovo za ovu godinu.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 11:13
Pa kad stigneš sve to? Mene moj vrt već dva tjedna nije vidio, pogotovo sad kad je već skoro mrak kad dođem doma. Baš ti je sve lijepo sriktano i uredno.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 11:15
Shasha nisam niti sumnjala da češ napraviti nešto novoga za drugu godinu. Sve u svemu kako god ti preokreneš svoj vrt, meni je on uvijek lijep. A na stranu to, da si kao mali mrav, radiš, radiš i samo radiš. I ja bih vjerojatno da imam tako veliki vrt i malo više vremena.....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 14:08
Evo malo zam virnula u dnevnike, pa naravno i u tvoj. Radiš, radiš, čupaš sadiš, mijenjaš, stvarno si naumorna
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 19:42
Ne stignem uvijek sve no napravim neki priručni plan za koji mislim da ga mogu ispuniti.Ono što nije"hitno"ostavim za neki drugi dan a ako ne stignem,dosta toga mogu i u proljeće.
Danas nisam nešto vani radila jer sam imala"friziranje"(za Konte-dotjerivanjeLOL)mini čempresa na groblju.Malo su prerasli ono"mini"pa sam ih skratila.Kod mame sam porezala krizanteme za aranžmane,usput joj utrampila još par tegli cvijeća da tamo prezimi,i već je mrak bio.Do sad sam peglalaWacko
a sad ću još malo tu odmarati i onda idem pregledati moje biljkice,malo ih očistiti i poneke zaliti.Ako mi nije baterija skroz prazna,možda uslikam i afričke ljubičice koje su mi u punom cvatu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 20:29
Danas sam posijala nekoliko biljkica kojima duže treba da niknu i neke za koje baš i ne znam nakon koliko vremena će,i hoće li uopće,niknuti.
Runolist
allium
aquilegia
lantana
 clerodendron
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 22:10
Krasan dan je bio i normalno da sam večinu vremena vani bila.
Kako nitko nije zainteresiran(ko zna iz kojih razloga)da mi veli išta o vrbolisnom suncokretu,ja sam ga danas odrezala.
Tritome sam na proljeće presadila na novo mjesto.Tri mala grmića sam posadila i toliko su se razrasle,tako su velike,ko da tu rastu 5 godina.Da sam tražila,nebi im bolje mjesto našla.Kako je lišće visoko i do 1m.porezala sam ga jer je počelo od sredine,dosta truliti.Strah me da preko zime ne istrune pa je nek rađe malo snijeg povine nego da je nema.
Lišća,naravno,još uvijek ima pa sam i to malo čistila.
Malčice sam i slikala no slike bum,kad ih prebacim,u vrt stavila.
Malo sam ruže porezala i to je uglavnom to.
Sutra sam sama pa mogu cijeli dan biti vani...jupiiiii
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 20:20
Jučer sam cijeli dan vani bila.Krasan dan,sunčan ,bez vjetra.Danas je vjetar poprilično jak bio pa sam krenula u dotjerivanje sobnog cvijeća.
Ne znam kaj si je susjed mislio kad je došao a ono,pola pive na stoluLOL
Naravno da nije bila za mene nego za cvijeće.Baš sam lijepo"zglancala"listiće i ode cijela piva.Ok,bila je mala no nešto su se biljkice zaželjele tekućeg hmelja.
I to bi ukratko to bilo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 20:20
Probudila sam temu dvorišta pa mogu i dnevnika.
Iako sam ponešto i radila preko zime,nije to bilo ništa značajno.
Danas,uh već sa 100 puta to spomenula no moram opet,je bio prekrasan dan koji je naprosto mamio van.
Pregledala sam malo biljkice,nekako se najviše bojim za eukaliptus i nar no moram još pričekati da vidim jesu li preživjeli.
Neke trave sam porezala,očistila pakujac od starih listova,jaglace malo očistila,heuchere i tako,ništa previše no ipak je još i malo rano.
Nešto krtica se doselilo u dvorište,no to me ne zabrinjava,više me muče rupe od voluharica a više stvrno ne znam način na koji da ih se riješim.
Večinu cvijeća,koje vole,sam probala ,kod sadnje,zaštiti a za ostalo,nadam se da im neće odgovarati.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 21:26
Bravo Shasha, pa konačno si počela nekaj raditi smile156
Tak i kod mene ide, snijeg okopni i odma u inventuruBig%20smile

Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 21:32
smile102
Znaš da sam danas ganjala "ananas" po dvorištu,jel se primio.A ne znam jel se primil kad sam zaboravila di sam ga posadilasmile156
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 21:38
pišem...kupi antisklerin za shashu i predaj na idućoj kavi Wink

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 09:46
Ajmeeee,kaj sam ja to najesen napravila!!!!Pa uopće ne znam di sam kaj presadila.No nije to najveći problem,vidim ja neke"šibe" pa znam,ok tu bu valjda nešto propupalo.Problem je kaj tu svašta niče.Čupam ja jučer korov a ono lukovice,pa  nešto-ne znam,nešto pupa iz zemlje.Skužila sam samo di su božuri po novomeLOL
Jesenas nisam izvadila peršin jer ga ima kod mame a moj je ionako bio samo da imam svježi preko ljeta.Sad ga idem počupati,kad ono,potjerao krasno mlado lišće.Staro sam potrgala i sad imam svježi peršin od prošle godine.Ok,nekima bude to čudno no mi svake godine vadimo,najesen,peršin i u proljeće ga sijemo.
Mislim da ga,barem u mom malom priručnom vrtu,ove godine neću sijati.
Matovilac mi je niknuo i sad guštam o njaboljoj salatici.
I tako sam ja jučer porezala sve trave,očistila irise i tritome od starog lišća,malo čeprkala dok nisam lukovice počela vaditi pa odustala.
Do nekih 4 sata sam bila vani i"umrlaaaa"A ništa ni teško ni dugo nisam radila.Previše friškog zraka valjdaLOL
Naravno da sam i kavu ,prvu ovogodišnju,popila na terasi.Krasan sunčan i topao dan je bio.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 13:10
znači, do daljnjega nema čupanja "korova"!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 14:24
Čitam i ne vjerujem...kod tebe je krasan sunčan dan bio, a kod mene pljušti kao iz kabla cijeli dan.
 
A što se tiče kavice, ja još nisam otvorila sezonu.
Znači, ti si otvorila sezonu?LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 16:01
Sezona otvorena,iako vele snijeg,bum u zimskoj jakni na terasi.smile198
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 18:37
Otvorenje sezone, pa naravno, tko više ima strpljenja čekati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 14:01
Shasha sadila si ananas iz sjemena ili?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 16:33
Ne,Marina.
Sadila sam onaj,gornji zeleni,dio sa ananasa(donji sam pojelaLOL)
Gledam u trgovinama kad stigne svježi ananas i koji ima lijep zelen i relativno zdrav(neoštećen)vrh,njega kupim
Nakon sadnje,nekih 2mjeseca,možda i više,nije se neki pomak vidio no nisu ni listovi skroz posivili.Na proljeće,kad sam ga van iznjela,je počeo rasti.Porezala sam mu donje,suhe listove i ok je.Raste polako no raste.
ProbajWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 36373839>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.