Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shashin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Shashin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  123 39>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Shashin dnevnik radova
    Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 18:40

Kad ste me već natjerali,evo vako...počet ću sa današnjim danom jer ne znam šta šam juče radilaLOL

Posijala sam nešto cvijeća,uvjeti baš nisu najbolji tako da mi treba i vaša molitva da išta nikne.
-roze ivančice(tak ih ja zovem jer im ime ne znam)
-osteosperum bijeli
-rudbeckia
-žuta pupavica
i nekaj,za mene egzotično,jer nemam poima kaj je(dobila od Hane)
Ako itko zna naš naziv nek javi
-asarina antirrhiniflora
-beaumonia grandiflora
-vigna caraculla
-petrea volubilis
Neki dan sam ricinus posijala i niknuo je(slikam kasnije)
eto to je sve za danas...ili za sad(moram ići,goste imam)                          
                                                                                                       
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:03
smile141
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 08:50
odlično shasha
slike ne zaboravi, posebno kad krene nicati
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 19:52
znaci moze se ricinus posijati
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:02
Dina,sve što ima sjeme može se sijatiWink
Jutros sam(vidjevši mali račun od vode) potrošila nekih 70ak L. i zalila cvijeće.
Pričali smo negdje kako prezimljavaju pelargonije i ja sam rekla da ih izvadim iz tegle,porežem i stavim u praznu teglu( bez zemlje).To potrpam u garažu,svjetla ima nešto,ne smrzava se i ne zaljevam do proljeća ili dok ne krenu tjerati.
Ovo pišem jer su sad(dosta je toplo vani) krenule tjerati. E danas sam im malo zemlje stavila u teglu,toliko da pokrijem korjenje i zalila ih. Sad ću ih 1 tjedno zaljevati a nakon 3-4 tjedna malo ih i prihraniti..
Slike stižu....
                                                                                                               
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:14
Tako sad izgledaju te stare pelargonije
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:15
Ovo su neki pelceri od jeseni,malo su kilavi no treba ih presaditi pa se nadam da će se oporaviti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:16
a ovo je nešto jučer sijanog i ricinus koji je niknuo
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 19:20
moj je ricinus već 10cm velik dali sam ga možda prerano posijala
AB100
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 19:26
Shasha, na slici br. 2 u sredini teglica... jeli to ono još neidentificirano?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:39
To si mi ti Andrea donjela,nemam poima kako se zove.
                                                                                                                 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:46
E danas sam se naradila....jaaaaaaako
Osim čišćenja šupe i pregledavanja lukovica te osposobljavanje alata za proljeće ja sam i biljke malo čistila. Još mi je ruža ostalo koje jesenas nisam porezala pa sam ih danas.
Očistila lišće i našla visibabeeeeeeesmile213(slikam sutra,danas nisam mogla do aparata sa zmazanim rukama,a kad sam gotova bila i mrak je bio)
Još mi je nešto niklo što šam jesenas posadila no kako sam dosta novih lukovica kupila nemam poima šta je.No niklo je,to je bitno.
Naravno da sam malo prskala jutros(to za razgibavanje svako jutro) cvijeće u kući.
E da,i napravila si "plastenik"smile156(kad stavim sliku,bit će jasno čemu smijeh)
I to je sve za danas bilo.                                                                         
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:54
PLASTENIK-Kutije su od mesa....Zanima me hoće li prije ovako pokrivene niknuti ili onako"obično" posađene
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:49
Plastenik je prva liga. Ja mislim da će ovko biti bolje. Meni je nešto stajalo posijano jako dugo i ni makac, kad sam stavila u klijalište krenulo je za par dana.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 20:02
Ma nikako da ga kupim a  jučer je MM neki gulaš radip pa mu je meso trebalo a kutije mi je ostavio.Aj da se ne bace idem probati,mislim da štetiti neće.                                                                                              
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 20:06
smile141 za TM, pa znao je čovjek što tebi treba.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 21:00
Dobra ideja! Ja sam uzela one plastične kutije za kolače!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 19:04
Do 16.30 bila vanismile70.
Uredila sam stazu do šupe koju obraste phlox i majčina dušica.E sad ja to počešljala(od lišća i smeća) i pošišala(da imam kuda hodati,ipak je to namjenjeno za hodanje)
Yucama sam  donje listove porezala,one oštečene,i sad su baš "hercig"LOL
Konačno sam šišnula lavandu,dugo je cvala pa mi je bilo žao u jesen.
I znam kaj mi je niklo,barem mislim da znam.
Dobila sam od jedne žene koju ne znam ali su MM i njen M prijatelji pa su oni zaključili da to nemam i donjeli mi.
Allium ali visoki,ne znam kako izgleda pa čekam cvatnju.
I tak,malo čupala travu,malo mela,rezuckala i noć skoro pala....                   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 14:30
Shasha baš si bila vrijedna. Bravo za tebe i ne umaraj se previše. Dabas vjerojatno i kod tebe baš i nije neko vrijeme , pa je dobro za odmor.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 19:21
Jutros sam pograbljala travnjak. Ima ga pooposta tako da sam u 10sati već umorna bilasmile69.Al nek,sad je lijep. Popodne,još nije kiše bilo,sam uredila rubove gredica,da budu barem približno ravni i onda me kiša potjerala u kuću.Al nek,barem sam nešto napravila.
Pregledala sam svoje"lončiće" sa posijanim biljkicama i još ništ ne tjera osim žute pupavice(5-i dan,jel to brzo ili sporo?)
naravno da sam uslikala,malo je no vidi sesmile213
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.