Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shashin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Shashin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 39>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 22:55
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Pa sam pokosila travu,pa sam podigla pelin ,od iris,na pošti.Ajmeeee,to moram reći.Sva sreća  da znam poštara i da na šalteru radi moja susjeda jer da je bila šefica ,ne znam di bi moj pelin završil.Naime,paket se nekako kod transporta savinul i iz paketa su izlazile neke bube.Jadna moja susjeda,nije znala kaj bi sa njim,bojala se van ga staviti da mi nebi cvije
će povenulo pa je stalno tukla te bube.Već me je mislia nazvati i ako me nema,donjeti mi paket doma da nebi u jutro puna pošta buba bilo.LOL
Bube su uništene,pelin se paca i u jutro špricam.
I tak,preznojila sam se nekih 19-ak puta,nahranila komarce,potamanila dalmatinske bubesmile192 i to je to bilo za danassmile187
 
smile156
eeeeeee sorry....rezala sam pelin u zadnji čas da se što manje smežura na putu....nisam se sjetila pogledati ima li buba Big%20smile
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 16:34
Ma nije problem uopće,bar smo se nasmijali tvojim bubamaLOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 22:18
Danas je susjeda htjela baciti ŽIVI cvijet!!! Nije joj lijep jer se izdužio(dracena sa onim uskim,dugim, šarenim listovima)Naravno da je kod mene završio.Porezala sam ga,presadila i grane zapelcala.Sad da vidimo kako će se ponašati u novom domu.Mislila sam ga uslikati no trebam baterije napunitismile42
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:59
Uh,neda mi se tražiti no mislim da sam u 2mj.sijala lantane.
Niknule su ..ko zna kad,već je vani bilo toplo i cvijeće sam iznjela iz kuće.E sad ona ovako izgleda
 
 
Kad sam je presadila,otkinula sam joj malo vrh pa se je rano počela granati.Još koji dan i procvast će.
Stoga,ovih dana mislim par sjemenki zasaditi da mi ne cvatu pred mraz nego u proljeće.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 18:07
ova lantana iz sjemenkice? boze u 7 mjeseci kolika je narasla,a jos kad procvjeta...smile72 koje će bit boje?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 18:16
Sad izgleda da bude ona šarena,roza sa još par boja.
Hoćeš ti sijati,sjemenja imam punoSmile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 00:29
Danas sam posijala par lantana i neku travu,ne znam kako se zove(Teak pomoć!!!!)
Kad spominjem nju,izgleda da mi se primila ona frčkava hoya.Sutra uslikam.
Još sam malo zapelcala pelargonija(samo one Silvekine limunske),malo jasminčeka,pa krumpirčeka,pa fuksija par.Neki dan sam zapelcala bijelu magnoliju..e tu mi treba sva moća moralna podrška da se primi.
Joj i MM mi je kupio neki  plastenik,nije plastenik nego je zovu"gredica za salatu"Onako ,kostur se složi i neka folija na "rajfršlus"LOLi čičak.
Bude za salatu preko zime a na proljeće za pelceriće.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 08:11
a jesi presadila bugicu??? moja je malo veća naravno LOL (i isto već cvjeta)i neznam da je presadim sad ili kasnije u 10. mjesecu???
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 08:18
Nato,ja sam je odmah presadila.Ne vidim po ničemu da joj je smetalo.Žao mi je da se muči u maloj tegli.Danas je uslikam,joooj kako lijepo cvate
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:45
Za Martinu,kako ja pelcam ispod vrečice.
 
 
 
a ovo je tzv.rasadnik svega i svačega što sam jučer sadila i sijala
 
 
 
Ok,lantanu nisam,ona samo uljepšava prostor svojim šarenilomBig%20smile
Sa lijeve strane se vidi moj ananas koji sam zimus zapelcala(ostatak sam pojelaLOL)
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:00

Danas sam se trebala navozikati samo(uz jutarnje peglanje i zalijevanje)no ispalo je najmanje vožnje.

Oko 9 smo otišli do grada ganjati razno razne alate i ko zna šta sve ne za skorašnju berbu.Tako smo našli jako jeftino(prema ostalim trgovinama) mučjaču i prešu pa smo to odmah odvezli u vinograd.Kad smo već bili tamo,da nešto i napravim.Tako sam očistila(a toga je stvaaarno puno bilo)gornju prostoriju,prošla zid ,djela di je kuhinja,nekom impregnacijom.Poima nemam šta je to no vele da to treba jer je samo žbuka a nju mislimo okrećiti nekom bojom za beton i žbuku pa da se vide one"freske"od žbukanja po zidu.Ok to sutra radim.
Onda sam prošla vinogradom,ubrala grožđa
 
 
Kruške koje se naziru sam kasnije brala
Pa u vrtu pobrala papriku koja je skoro na zemlji
 
 
i paradajzek,moj crnko.Isto je skroz pri zemlji.To se i vidi jer ga nisam oprala prije slikanja
 
 
I naravno,kakve bi to gorice bile bez goričnih breskvi.Ne izgledaju reprezentativno no nebi ih mjenjala za one"uvozne"
 
 
U povratku sam pobrala(i zaboravila uslikati)ukrasne tikvice i neku ogromnu tikvetinu ,svu "gubavu" i malo ukrasnog kukuruza(netko mi je dao sjeme a ne tnam tko.Ja odmah prvo sumnjam na SilvekLOL)
 
 
 onda sam to sve i još ponešto(pečenike,kelj i sl.)za mamu,jedva strpala u auto.Kod mame sam njeno istovarila i nabrala lješnjaka
 
 
I nešto sjemenja pokupila i koooonačno smo oko 20h.bili domasmile182
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:02
Nisam ovaj put ja LOL ali ovo bu sjeme kuruze onda očigledno od tebe k meni došloBig%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:08
hehe,znaš da budeWink
Joooj još sam i neko sjeme kupila.Neke šrene mrkve,pa ljubičasti karfiol pa neka čudna dinja....ni ne znam kaj sve.
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:50
super shasha, baš si mi se ljepo naradila... i da ne zaboravim, sutra bum napravila ono sa vrećicama, hvala ti
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 08:05
e onda se i ja pribilježim za ukrasni kukuruz a sad kaj se tiče lješnjaka jednu informaciju lijepo molim:  kod MM imam tri grma lješnjaka ali slabo rodili u odnosu na prošlu godinu - jel njih treba možda rezati na proljeće kao i voćke ili ništa, nekak su mi jako visoki pa gledajući druge mislim da bi ih trebalo ????
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 16:10
Ja mislim da bi trebalo svakako orezivati lješnjake. Imam i ja 3 i rode dosta dobro. Rano u proljeće ih orezujem, obavezno. Ostavljam 4, 5 glavnih grana, debljih od tla i unutra malo prorijedim krošnju jer mora bioti prozračna. A i u visinu ih režemo, na cc. 3 metra.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 21:44
Nato,mislim da je Anaida u pravu iako moja mama nikada ne orezuje lješnjake(to su njeni.Ok naši no kod nje rastu,ja ih berem i spremam,čistim i kolač radim a ona degustiraLOL)Vidim kod njenih da su pregusti i rode oni no ne opet onoliko koliko bi trebali.
Ma bitno da ih ima za nas od jeseni do jeseni.Znači nama dosta rode.
Kaj se kukuruza tiče,bude ga na sljedećoj kavici,ako me sjetiteLOL
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 13:54
budemo te podsjetili ne brini Wink ili najbolje ti to mam na hrpicu stavi LOL
jesen volim jedino zbog plodova koje donese inače ju ne preferiram baš....kod mene lješnjak slabo rodi ili je jednostavno vjeverica puno brža od mene Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 22:09
Bila si vrijedna u berbi, bit će svašta lijepog za papati! Dali radiš sok od grožđa? Ja možda napravim nešto malo, samo dok još dozrije. A one tvoje breskve su prekrasnog ukusa, da mi se dokopati malo...mljac!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 22:46
Ne radim od grožđa.Radila sam od bazginog cvijeta i višanja,ove godine.Da,i od bazginih bobica.
grožđe ću popapati i malo u neki miješani pekmez ubaciti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.