Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shashin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Shashin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 39>
Korisnik
Poruka
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 09:31
e prvo da se izvinem kaj sam te probudila, pa da se zahvalim za ono kaj si me natovarila i dala mi posla (da slučajno i ja ne odem malo prileći smile156) .
Sad tek vidim na ovoj strani kaj sve imaš u špajzi - definitivno bi ti bila malo to  smile144 (da sam znala ranije) ali i kolači sa zagrebačke kavice su bili super pa će se valjda pojaviti recept za temi .....
 
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 17:51
Ma Nata,pola tog sam zaboravila.Lukovice i ostiće za drugi put a i obilazak špajze bumo uvrstile.I salvete sam zaboravilasmile42A pričale smo o maljanju tegli.Ok,to bumo drugi put,ako opet ne zaboravimo.LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 17:56
Danas sam malo brala orahe,papriku,paradajz pa mi dosadilo i otišla u šumu.I tam sam brala-kestenjeeeee.Jeeeeeeee,sad ih idem narezati i ispećiBig%20smile
Podsjetnik-neku"kestenijadu" bi mogli jedan dan napraviti samo da skupimo nekak u jedan dan Varaždinke i Međimurke.
I sad mi bi trebal netko ko bi me sjetil za par dana za ovaj podsjetnikLOL
 
Da sam se sjetila zapisati si,sjtila bi se,ili bi pročitala,kupiti zemlju za cvijeće.A da sam je kupila sad bi imala kuda posaditi 2 amarilisa koje sam si danas kupila.Neki dupli su,crveni i neki prošarani,crveno-bijeli.
Bum sutra,ak ne zaboravim.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 18:03
nemoj zaboravit popiti stugeron, i meni se to desi, i ja bih na kestenijadu .....

smile159
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 07:52
a di to ima već kestena ??????????
kestenijada je jako dobra ideja - probala sam na zeljarijadi pečene kestene pa sam mislila da je još rano a i nisu mi onak šmekali ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 21:14
Danas smo u vinogradu pekli.Fini su,slatki.
Ništ,moramo neku kestenijadu dogovoriti.Brome,uvijek si dobro došlaHug
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 22:56
Ajmeeeee zimnice, majko mila. Oči mi ispale, a slinim gore od moje Ree LOL, a da se zavučem u tvoju špajzu ovako bih izgledala . Taman napasem oči na zimnici, voću i povrću i hajd malo dođem k sebi, a ti več pečeš kestene. Nisi fer..... sad moram ići tražiti nešto da ubacim u kljun....
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 23:02
Shasha, špajza ti je za 10!!! Kao u trgovini delikatesama, samo ovo je puno bolje jer je domaće! smile50
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 23:06
Ja sam baš mislila da je to slika neke trgovine zdrave hraneWink. Shasha da nam nisi podvalila? Jel to netko vidio? probao? hi hi, ako nije evo ja ču se žrtvovati.......
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 05:37
Kat.rea,ideju sa zimnicom,etiketama, sam"ukrala" od Monnesmile78.Malo,za promjenu, da"zašarenim" špajzuLOL
Berba je konačno gotova.Još danas susjedima idem i onda,sljedeći tjedan,možda uspijem i proći dvorištem,da vidim jel još šta cvate, i da konačno počnem  sa jesenskim radovima,kod cvijeća.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 00:04
Joj,svašta cvate,čak i irisi a mene nikako nema da to vidim.Danas sam malo čeprkala.Većinom čupala ocvale ljetnice i nešto malo presađivala.
Suho je no,lovim slobodno vrijeme pa ne mogu još čekati da padne kiša.

I bugica,što smo neku jadnu,ocvalu i ušljivu,kupile u Obi-ju ,se sprema cvasti.
Neke vrijeskove sam prošli tjedan kupila,po 3kn su bili,i konačno ih danas posadila.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 21:54
Konačno sam danas počela nešto,na veće,"raskrčivati"dvorište.Sjeckalica je spremna,ogromna hrpa trave i granja,pripremljeni i valjda ću sutra krenuti sa sjeckanjem.
Nešto sam malo počela pelcati lantane i fuksije za sebe pa da polako mičem to cvijeće izvana.Sad samo čekam da mi MM napravi policu za cvijeće.
Već i MM pita kad ću maćuhice posaditi,veli da ih još malo pa nebude.Eto dogovorila se sa susjedom,koja nešto malo uzgaja maćuhice,da dolazim sutra popodne po njim.Valjda ću ih i uspjeti posaditi.Ma samo nek su one doma da MM ne "kvoca" više di suBig%20smile
Joj da,i bugicu sam probala još zapelcati.
I to je ukratko sutrašnji plan,koliko će izvediv biti,ko zna...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:27
Jučer kupila maćuhice i pola ih posadila.Neku grančicu smokve sam dobila pa ajde,možda se primi,ja posadila.
Japansku dunju sam jedan grm očerupala skroz.Namjera mi e bila izvaditi taj grm no za to mi bager treba,a nemam ga,pa sam posjekla okolne grane.Jednu sam ostavila i na visini od nekih pola metra ostavila grane.Ko neka stablašica da bude.Ispod mi sveg vraga niče pa da ima mjesta.Lukovice mi u kutiji već lišće tjeraju pa sam ih pripremila za sadnju.To nisam jučer stigla no večinu sam danas posadila.I ostatak maćuhica.Onda mi je neko jednom rekao da bi onu frčkavu vrbu.Ja je donjala...pustila ona i korjenje...posadila je da se ne muči u vodi....sad je već drvo i još se nitko nije javio .Sad sam je,nakon pola sata kopanja,izvadila i presadila.Bila je uz ogradu i nikako tu nije mogla ostati pa sam je na dvorište nekako ugurala.Valjda će rasti tu,na novoj lokacijiBig%20smile
Sutra nema jutarnje kave pa bum valjda i ranije krenula u nastavak radova.
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:34
bravo shasha.... i ja sam uspijela posaditi one današnje maćuhice, naravno uz pomoč svoja dva pomagača
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:38
Hehe,baš sam sad pogledala.Dobro su izdržale.Ja sam mislila da su u onoj jednoj vrečici "mljeveni"cvjetovi,kak ih je nosilaLOL
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:41
a dok smo došli doma trgala je cvijetić po cvijetić onih malih i pikala u zemlju (kao da bude posadila)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 23:39
Nadala sam se da mi kiša nebude dala danas da radim vani no ništa od toga.Spremila sam gladiole.Nešto malo pelcala.Pregledala zapelcane abutilčeke(svi se primili i već jedan tjera cvijet).
Moj plavi hibi i "Ruben" se nekak jako vole a kako sam trebala hibija preseliti,preselila i Rubena sa njim.Da ne tuguju.
Još malo maćuhica posadila,nešto ljetnica počupala...
Jooj jučer sam kod mame spremala drva i malo pregledavala šta kod nje treba iskopati prije zime i našla jednu teglu,ispod marelice po kojoj se naveliko penje paradajz i clematis i ko zna kaj još sa svačime.Ima tu nekih sedumića i  jedan veeeliki,visi van iz tegle i već je pustio korjenje u zemlju(valjda zato kaj u tegli nema zemlje).Tek kad sam digla teglu,vidjela sam da jadan i cvate.Godinama ga imamo i nikad nije cvao a tako medene cvjetiće ima.E da,ponjela ga ja doma da dobije samo svoju teglu,puuuunu zemlje.I ostali mali"kepeci"budu dobili svoj"životni prostor"no danas nisam stigla.To ću sutra.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 21:01
Evo,"siroće"mamino dobilo "hranu"i novi dom
 
 
ostatak sam posadila u manje tegle.
Osjetiio se noćašnji mraz na cvijeću pa sam ga danas spemala.
Problem je što mi je MM okupirao garažu pa nemam više toliko mjesta za cvijeće.E sad sam ja trebala smisliti novo mjesto di će stati dosta toga a ujedno i nešto na šta ću staviti to cvijeće.
I etooooo,tzv."ljestve-police".Reko mi MM ,e super,a u proljeće ćeš moći koristiti ljestve za pranje prozoraLOL(valjda još nije skužio da mi za pranje ne trebaju ljestve nego dobra volja,ok i malo vode,jer su mi nisko prozori)
 
 
I vjerovali ili ne,time sam se"mučila" do 5 sati.ok ima još nešto cvijeća koje sam po sobama stavila no večina,pogotovo pelcera,je tu.
I mogu vam reći da je sasvim ok.Ne zauzima pretjerano mjesta a stane mi više nego u garažu.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 21:19
dobar izum Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 20:27
Danas sam sadila nove biljkice od Horti,pelcala begonije,selila još nešto u kuću,išla kupiti još jednu policu(nemam kud abutilčeke staviti),zemlju i morala sam kupiti ,samo zato jer je taj jedan jedini paketić sam i tužan stajao tamo,žute irise.Niski neki,15-ak cm,uglavnom nisam ih imala.I jedan paket scille da im društvo pravi na putu.
Ajme,lišća imam u dvorištu ko da u šumi živimsmile159
Jednu lantanu sam posadila u vrt.Ta bude pokusna jer veli Otok da bi mogla prezimiti.Malo ću je zagrnuti zemljom pa da vidimo.Ostale su malo porezane i u garaži spremljene.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.