Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shashin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Shashin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839>
Korisnik
Poruka
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 21:40
wow shasha, vidim da si uspjela složiti tu policu sa ljestvama, mogu ti reći da je super
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 21:42
Dobra ideja za policu, o sad uvijek mžeš reči da ne možeš baš sve prozore oprati bez lojtre (kako ovo dobro znam, lojtre - skaline) Wink
život je more
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 08:40
e polica ti je za svaku pohvalu - sad je slučajnim (namjernim) posjetiteljima  sve na okupu, pregledno!!!  Thumbs%20Up
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 17:59
Hehehe,Nata,da je barem sve na jednom mjestu.To je jedan dio pelcera.Lončanice su u garaži,po sobama,jedan WC mi služi preko zime za cvijeće i tu sad treba još policu ubaciti(MM je trenurno slaže)a jedan dio ću razaslati po lijepoj našojWink
 
Danas sam sakupljala lišće,ajme nikad kraja.MM me zeza,u jutro sam te ostavio sa tim lišćem ispred kuće i još se nisi maknula.U pola 5 sam ušla u kuću i to ne zato jer sam pokupila lišće nego zato jer je vjetar počeo.
Sad razmišljam....trebam pred ulazom onu veliku lavandu izvaditi van i tu nešto posaditi no nemam nekih ideja.
Mislila sam koraljne zvončike i one,jučer kupljene,mini irise.Još bi neke niske lukovice ubacila no ne znam šta.Možda anemone!?
I sad mi za"finiš"fali nešto višlje...Od nečega napraviti stablašicu da ne smeta zvončikama a da se može i oblikovati...Pada mi na pamet smilje,lavanda,santolina.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 21:45
MM složio policu,ja je smjestila i natrpala cvijeće na nju.Velika večina je spremljena.
Sad samo da mi večina toga preživiWacko
Nisam lavandu izvadila no smislila sam,uz pomoć MM,kaj ću sa tim djelom.
MM veli da ništ ne sadim(Odakle mu uopće takva ideja????smile39)nego da samo stavim ukrasni šljunak.
ok,bude ukrasni šljunak no logično je da mora šljunak biti OKO nečega a kako tamo nema ničega,stavit ću 5-6 vrsta(koje su mi ostale) čuvarkuća.Etoooo i onda oko njih šljunak.
Mislila sam to možda i sutra izvesti no počela je kiša pa ne znam baš.Em je nedjelja em bude blato...neeee,bum ja to u ponedjeljakSmile
I sad moram smisliti kud sa tim malim irisima kaj sam ih mislila tu staviti??!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 22:35
Danas sam neke pelargonije odvezla mami na zimovanje,odmah smo zelje spremili i popodne sam malo čeprkala.Nešto još lukovica posadila,nešto njih iskopalaLOL..i to je ukratko to.Sutra ću,nadam se,konačno iskopati onu lavandu pred ulazom pa da i to sredim.Čuvarkuće čekaju,šljunak ću nabaviti,valjda.Mislila sam,ako nalretim negdje na onaj malo veći dekorativni,a da nije preskup,uzeti malo toga.Onda bi osnova bio bijeli a između bi neke"šare" napravila sa tim u boji.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 12:40
ova stalaža na lojtrama ti je odlična ideja, a nata je to baš finoo osmislila kao izložbeni prostor Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 22:06
Uspjela sam danas,nakon 2 sata muke,izvaditi onu lavandu.Malo sam počistila no nisam nešto previše stigla jer sam jutros par paketića pakirala pa nakon toga malo za kavicu biljkica i već mi Nata došla pa otišle na zaslužen odmor uz kavicuBig%20smile
Slikala sam,sjetila se,no slike ću staviti sve skupa kad završim.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 09:10
Ne mogu vjerovati! Nađeš staru teglu bez zemlje i u njoj sve buja od života, čak i clematis, a meni od one hrpe pelcera što si mi poslala ništa nije ostalo. I od Andree sam dobila tko zna čega sve, i od svega još dvije jadne grančice kilave. Znaš što, kad dobijem kakvav pelcer, odmah budem proslijedila k tebi da mi ožiliš, pa ću samo čekat gotovu biljčicuBig%20smile. Moram samo žicati od svega duplo ( treba i tebi nešto ostati) LOL.
Dobra mi je zamisao, jel?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 10:40
Pa šta to nisi prije rekla Horti.Nebi ti slala pelcere nego ukorjenjene biljke.Reci šta trebaš i pripremim tiWink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 22:31
Danas je bilo krasno vrijeme,skoro bez vjetra i toplo,sve do predvečer ,pa sam malo još spremala po vani.
Krenula očistiti ljrtnice koje su među irisima bile i vidim da mi nešto(šta nešto,voluhariveeee-mrcineDead)tamani gomolje od irisa!!! I tu je posao počeo....sve sa tog djela sam morala izvaditi van,počistiti,i nanovo sve posaditi.Za irise sam mrežu postavila u zemlju,valjda ih nebudu mogli tako pojesti.Malo sam i pognojila,ionako moram kompost izvaditi i nanjeti na gredice.Do 4 sata sam se zezala sa time a ništ se ne vidi kad sam ionako sve vratila nazad.
Do maloprije sam se mučila sa nekim aranžmanima i ništ nisam napravila,tj.jesem no nikako ne izgleda,pa sam sad odustala.
I to je sve.Mislila sam danas srediti ono ispred di sam lavandu izvadila no zeznule me voluharice.
Ma nije sve,posadila sam i cvijeće koje sam jučer na kavici dobilaBig%20smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 22:37
Voluharice...prava grozota. IdejaBig%20smile - naučiti mace loviti voluharice, tvoje su još male pa te možda budu posluhnule, ja svoje grofice i grofa već nekaj takvog nebrem naučiti... LOLTongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 16:38
Uh,evo konačno sam sad završila onu ulaznu gredicu.
Slikala sam je prije,grozna je bila no ipk mi je teško bilo posjeći tu lavandu...
 
 
A onaj mali dio,koji nije zauzela lavanda su bili neki sedumi.Isto u groznom stanju jer se od prošle godine spremam to srediti
 
 
Možete zamisliti,jer to nisam uslikala,kako je izgledalo kad sam sve to maknula.Hrpa kamenja i lišća i malo zemlje ponegdje.
 
 
Danas sam kupila šljunak za tu i čuvarkuće posadila.Nadam se da će se razrasti na proljeće pa zato nisam veće grmove sadila.
I sad to ovako izgleda.........
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 17:27
Više ne znam gdje smijem kaj pisati, pa ako je ovo to mjesto onda ti želim reći da sam posadila sve biljkice s kavice i prekrasne su mi , a naročito begonijice, nadam se da se budu primile.
Ovaj dio foruma prije nisam posjećivala, pa sad ću vidjeti kaj tu ima.
Lojtre su fenomenalna ideja. Na kavi si pričala o "operaciji lavanda", sad vidim i dokumentarni dio. Sve je super, sve je za pet, ali meni ipak nedostaje malo lavande.smile61
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 17:47
...gledam slike - lavanda, istina, otela se kontroli, ali ništa neobično jer mi je to gotovo svakodnevna slika...ima ih takvih kud god se okrenem...onda vidim sedume - blago joj se, kako su bujni...kad ce se moji tako progustiti...čitam kako je sve sredila, povadila i kupila šljunak...a onda uleti slika te ornamentike koju je složila i ja - treesssss sa sjedalice...
..pomislih - ima li kraja iznenađenjima od te žene...
Pa shasha, znas li ti da sam se sad digla iz popodnevnog "beauty sleep"-a? hoćeš da me srce strefi?
 Prekrasno je....
 imami jedan savjet za tebe, a tiče se one police na skalama ( lojtrama)...vidjeh to svojim očima pa da te upozorim...
na sajmu cvijeća u Sv. Filip i Jakovu, kad sam i ja sudjelovala, ženska do mene imala štand sa nekim lampama od gline i satovima i svašta još...posložila lampe na istu takvu policu, ali kad smo skidale stvari za odlazak uzme ona lampu s kraja daske, a drugi kraj napravi "vaga efekt" i dvi lampe pljus na pod i razbiju se...šteta...zato, pazi kad budeš skidala tegle s polica na skalama...pozi na redosljed skidanja!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 18:11
draga moja ponosna sam što imam mladu lavandu od te tvoje velike  i lijepo raste, međutim malo mi je žao ove tvoje velike..stvarno mi je bila prekrasna... smile43mada znam da ti je smetala na tom mjestu...
super si uredila tu gredicu, čuvarkuće među kamenčićima fenomenalno, moderno i da znaš odmah smišljam gdje bih mogla složiti...haha moje dvorište je puno kamena samo bez čuvarkuća(raskopano)

sve pet i sa stilom smile71
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 19:20
Isusek Blaž, pa to je ta lavanda koju si posjekla Cry, je da je bila ogromna, ali ......ma neznam, meni je žao..... Ali ovo što si sa šljunkom napravila je  superrrrrr.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 21:33
Super Shasha, ideja i relaizacija, baš mi se sviđa, novo, moderno, ineresantno...Clap
život je more
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 08:02
e dala si si truda, svaka čast, prekrasno i ne brini razrasti će se čuvarkuće
 
smile55
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 09:34
vidi se ko je vrijedan
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,367 sekundi.