Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shashin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Shashin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 39>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 22:14
Triša,tratinčice vole sunce no cvatu i u hladu. Meni je hlad između moje i susjedove kuće i tu ima tratinčica i stalno cvatu. Možda nebi bile toliko bujne no cvale bi. Istina ja sam posijala one obične,nekako su mi najljepše u travi. A nedirak,to je vodenika?! I one sitne i one krupne su prekrasne a u hladu rastu ko lude.Naravno,jedino im vode treba stalno.Za tako nešto,mislim da bi ti vodenike ljepše bile nego tratinčice.Njih po travnjaku baci.
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 19:21
Danas je bio predivan proljetni dan.Topao,bez vjetra,idealan za prčkati po vani i uživati.Naravno da mu nisam mogla odoljeti i od jutra sam vani bila.Ništa pretjerano nisam radila,još je ipak prerano za nešto više,no uredila sam jedan dio koji  su mi krtovi stalno nadizali i prebacivali zemlju na pločnik.
E sad sam ja maknula jedan sloj zemlje,stavila najlon i šljunak a i višak kamenja kojeg imam po cijelome dvorištu.Malo sam posložila tegle,neke iznjela van da se priviknu .Joj iznjela sam palmu van,pred ulaz jer tamo nema sunca da je ne sprži.Kako je sretna bilaaaa.Ma stvarno!!!!! U kući je ona ok bila ali sad kad sam je van stavila tako se je raširila kao da uzima zraka...ma sretna je velim vam.Palmu nisam slikala no moj "šljunčanik" jesam
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 20:21
Baš ti je zgodno ovo s kamenjem,sviđa mi se, a valjda smo bile na istoj valnoj dužini danas jer sam i ja složila jedanb kamenjar, stavit ću sliku u svoj dnevnik.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 20:32
Tu će se ovo u malim teglicama raširiti i još ću koju staviti da nebude prazno.Aj ubaci slikicu,da ti ukradem idejuWink
 
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 19:13
Posijala sam tratinčice, posijala sam trantinčice, posijala sam tratinčice moram pjevušiti - prije toga sam sat vremena grabljama s livadice izvlačila mahovinu. Noćas je palo malo kišice pa se dala izvlačiti. Jedva čekam da vidim hoće li se primiti, zemlja je gola pa će se vidjeti. Nisi mi rekla, ali ja sam sjeme malo ugazila, onako kako se preporučuje za sijanje trave. Drži fige da se ne smrznu - mislim da ne zahladi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 20:50
Ma neće toliko zahladiti da se sjeme smrzne,prije će ti ga ptičice popapatiWink
Drage moje,ja ništa nisam danas radila a tako je divan dan bio.Morala sam u grad kupovati neke krpice.Naime,sutra mi je jednom nećaku rođendan,prijateljica je došla prekjučer iz bolnice(rodila kćer) a u međuvremenu kad smo za njih kupovali zove susjed da je sina dobio.Pa onda i za sina nešto,pa za mame.....Došla sam kasno doma i toliko mi je muka bila i glava boljela(ma još boli no sad je ignoriram jer tablete ne pomažu) da nisam mogla izaći van a kamoli raditi.Mrzim kad mi promakne lijep dan,a promaknut će mi i sutrašnji.
No bit će još lijepih dana,sunca,cvijeća......Za sad ću uživati u vašim radovima
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 23:33
Ovih 2 dana je bilo predivno toplo,sunčano(20ak stupnjeva) i bila sam cijele dane vani.Uživala,naradila se...
Iznjela sam nešto cvijeća van,da malo osjete svjež zrak.Nisam puno jer me strah hladnoće a ovo mogu na brzaka maknuti ako zahladi.
Kupila sam si neke slatke male tegle no nisu imali više od 3.Vele da će ovih dana dobiti pa ću otići još koju uzeti(slike sutra dolaze). U  euroshopu su bile,keremičke,po 8 i 9 kn.
Malo sam radila malo odmarala,pripremila si neku policu za farbanje.Stol i stolice za terasu trebam ofarbati no moram prvo alat(boju i sl.) kupiti.
O tome ću kad napravim.
Eto to je to,nešto nisam rječita danas,skratila ja 2 dana posla u 3 rečenice.Čak mi se neda ni slike stavljati.I to ću sutra.Wink
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 21:20
MM stalno"gunđa" da nam je džungla u kući,pogotovo preko zime. Ovih sam dana nešto cvijeća iznjela van i danas gleda i veli"a šta će sad tu(u kući di nema cvijeća) tako prazno biti?? Pa stavi nešto sad umijesto toga što si van iznjela!!!"I kaj da mu ja sad radim...Ne znam hoće li time reći da trebam kupiti još koju sobnu biljkicuBig%20smile
Uglavnom,danas sam malo prčkala po vani,malo sam prošetala do šumarka(slike bum stavila negdje pod šumom ili sl.)...i tako,više sam čistila nego sadila.Pripremam se za sutra,moram do vikendice ići pa ću sutra tamo kopati i saditi.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 22:05
Sve je to ok, pa ne možeš stalno         raditi nešto, pomalo, ima vremena, a vidim da ipak nešto čačkaš i to neka bude dovoljno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:09
Danas sam se naradila da jedva sjedim,ma ni ležati ne mogu. Bili smo u vikendici i tamo ima posla za cijelo ljeto i to da sam svaki dan gore po cjeli dan.Slikala sam ja to kad sam došla,no nisam stigla na odlasku a i mrak je bio već,pa da vidite da sam se ubila od posla.
Bum ja to opisala(samo da skinem slike)
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:18
To je od ceste prilaz koje je trebalo rasčistiti.Maknuti ta drva,grane,ima hrpetina kamenja tu,ostataka cigle,željeza....Ma nema čeg nema. To sam ja polako  očistila,poravnala tu zemlju,pocjepala neku živicu što je gore počela rasti(uz orah) i uglavnom,sad to sasvim solidno izgleda.
Ova kutija što se vidi to su neke male ruže koje sam uz rub sadila.Nisam puno tog posadila no 7-8ruža ružmarin,lavandu,neke puzave trajnice.Sve u svemu ni ne vidi se koliko mjesta ima.No ima i vremena jošWink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:21
A ovo je pogled sa terase prema ostatku koji treba urediti i zasaditi.Tu će biti nešto vinograda,voćnjak(stari voćnjak je dolje na kraju,do šume) i nešto vrta....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:38
Shasha blago tebi, uživala si radeći vjerujem, jer je tako i meni. Biti će to lijepo kad se uredi, a vidim da je  i kuća u izgradnji, znači posla kao u priči.
Baš danas se mm bakćao oko neke kosilice, koju bi vozili po terenu, jer sad  imamo motornu i električnu, pa nekako ide, ali isto izgubimo 3- 4 sata za pokositi cjeli teren. Vi još vidim niste u fazi košnje, ali zato sadite i čistite, faza koju smo mi prošli, ali kad nakon par mjeseci dođemo gore uvijek ima posla, a imamo i ovdje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 23:01
Vidim ja da bi i tebi dobro došla kakva radna akcija.
Objaviš dan roštiljanja i eto nas na radove! smile96 Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:34
Andrea, teško da bi jedan dan bio dosta koliko je tu posla.
Triša,tu mislim onu nisku djetelinu posijati.Nekako mi se čini da će s njom biti najmanje brige,lijepo izgleda,ne raste visoko,a nadam se da će ugušiti ostatke trave sa redovitom košnjom. Ako bude vrijeme dobro,bez kiša,drugi tjedan krećem u akciju opet.Valjda ću uspjeti maknuti to kamenje i posijati djetelinu.Ovo gore što sam očistila tu mogu,samo je trebam još kupitiBig%20smile
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 12:50
A da ti ja iščupam jednu djetelinu i pošaljem , imam ih dovoljno, a one se šire kao lude.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 19:26
Triša,draga,gle koliko je to veliko,kad bi se kod mene to razraslo.Meni treba par kila djeteline za voćnjak(to je dolje skroz do šume ,nekih 150-200m.) i okolo vikendiceWink
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 21:25
Super si shasha, naravno da nemam djeteline na kilograme, ali ona će ti i iz sjemena brzo potjerati, a sama znaš da je neuništiva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 22:02
shasha moram priznati da gledaju sličice osjećam paniku koliko tu ima posla a koliko sam te prokužila baš ne znaš stat na loptu i malo  smile49.
Gle, to je vikendica, znači mjesto gdje se odmaraš a ti udarnički kao da si na radnoj akciji Šamac - Sarajevo. Nisi mi odgovorila koliko ima od tebe do Vinice?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 00:07
Oprosti Franjica no nisam vidjela da si me to pitala. Ajme ne znam koliko ima,nekih 20-25km do Vinice.Zašto?
Kaj se ovog gore tiče,a i mene malo lovi panika,ali sredit ću ja to.Brat će saditi lozu i voćke a ja ću ostatak.Eto tu je ono olakšanje,ne moram sve sama saditi.Ostalo ću nekako valjda napraviti(nadam se)
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.