Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 10:28
Ispod košnice je cymbidmu koji služi kao mamac za roj japanskih pčela. Sa našim pčelama ne funkcionira.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 23:17
Liči mi na kliviju izdaleka i na cymbidium...hmm...i zašto je ispod košnice...sad ste me cimnuli...jer ima veze sa oprašivanjem ili je neka forica.smile187
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 16:32
Pokušajte pogoditi koja je biljka u kavezu ispod košnice?

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:16
Cymbidum Dayanum

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:12
Cymbidium Ensifolium

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:10
Cymbidium Virescens

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:07
Cymbidium Kanran

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 13:07
pa da stavis pola od ohideja pola obicni normalni da malo otezas posudu jer one su ipak dosta velike pa da ti se ne prevrce  tako je bio moj posadjen koji sam kupila


a zao mi je nekih koje su bile bas jedinstvene takve vise ne vidjam ali sta cu :(
oni crveni pauci su vrag...
obicno i kupujem tako neke kad naletim da imaju posban cvijet.... sad ih imam dosta opet pa cemo vidjeti sta ce preziviti sta ne :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 15:30

Zvjezdana, hvala na odgovoru... molim te sao da mi pojasnis sta bi bilo pola pola supstrat i zemlja???? kod mene u spavacoj je zimi dovoljno hladno pa se nadam da ce mu temperatutra odgovarati...

:D imas odlican razlog da ti se i dogodi pomor... a vec ce ti se okolina pobrinut da dobijes nove biljkice vec prvom prilikom kad nades vremena za njih... :)))
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 14:37
marti cimbic ti moze u supstrat pola pola i sve skupa presadi nemoras odvajati nista bar sam ja tako samo moj nikad nije procvjetao jer treba onu temperaturnu razliku a ja ju nisam radila, a crko mi je kad i masa orhideja i ove godine ocekujem pomor kad rodim :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 14:35
DAJ MALO BOLJU SLIKU NE LICI MI BAS NA CYMBIDIUM.. sorry caps
Per aspera ad astra.



Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 21:57
ovo je moja orhidejica,za koju bar mislim da je cymbidium,kupila sam ju preklani dok je cvala,lani je bacila samo jednu stapku sa cvjetom,a ove godine još ništa....valjda mi je bila u toplom...trebam savjet dali da ju presadim sada ili na jesen,kad se zapravo orhideje presađuju i koliko često? sad joj tjeraju dva nova izboja,ne znam koliko će se vidjeti na slici
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 11:14
evo i mog cymba, kupila sam ju prije nekoliko mjeseci i kad je odcvala pustila je 4 nove lukovice...
pretpostavljam da se mora presaditi, toliko je nagurana... dali da odvajam lukovice ili da ih sve skupa preselim u vecu teglu??? u sta da je sadim? meni se cini da nije u kori koja se prodaje kao suptrat za orhideje...
kupila sam ju sa samo jednom stabiljkom iz cije lukovice je bio ostatak stare stabiljke, dali to znaci da iz iste lukovice vise njih noze izrasti i procvati??? malo sam zbunjena sa ovom novom vrstom...
 
evo slikica :)))
 
 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 14:40
  moj cymbidium imam ga preko pet godina dobro se drzi ali nikad ne cvate, drzim ga na hladnom i nista...
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 14:06
Molim pomoć,negdje sam na forumu proćitala nedavno da cymbidium mora biti posađen tako da spoj lukovice i stabljike mora biti 2 cm u zemlji.a pošto ga ja danas mislim presaditi nisam sigurna da li je pisalo u zemlji  2cm ili iznad zemlje 2 cm.MOLIM HITNU POMOĆ.Hvala unaprjed.smile115
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 15:04
ove zime sam dobila ovaj cvijet



mislim da spada u ovaj pdf

odavno već nema cvjetova, ali pojavio mi se problem - ova zadebljanja iz kojih su rasli listovi i cvjetovi trule (promjenili su boju i mekani su na dodir, puni vode)... ne znam je li to normalno ili biljka propada
trebam li to otkinuti?
s druge strane, izbili su  mladi lisnati "izbojci" pa se tješim da neće skroz uginuti

Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 22:35
Išla sam danas provjeriti one vande u Konzum,i nema više niti jedne,kaže žena da su ih sve prodali .U jedan dan 10 komada po 360 KN?
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:18
evo saznala sam iz prve ruke-bar što se Konzuma tiče-dobili su danas krasne,ogromne vande,naravno da su mi oči ispale,i na ljepotu i na cijenu-360 KN. A uvjeti-katastrofa-jedna utopljena u vodi,druge zapakirane u kutiji u mraku,jer ih nemaju gdje staviti.Pitala sam ženu,i kaže da nakon rasprodaje,sve što ostane-bacaju. Eto,što reći?
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 21:13
Pa na žalost vrlo vjerojatno da je tako... Disapprove Možda ovdje netko stvarno zna iz prve ruke što se s tim biljčicama dogodi.
pčelice, lijep i zdrav cimb a čini mi se da i nije bio nešto preskup, neka ti bude cvjetan! smile106
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 09:53
Hvala,i cimb se zahvaljuje na komplimentu. Još samo da ga preodgojim,da mene sluša i daje mi cvjetiće.A one vande su stvarno nešto posebno,krasne su,ali malo izgledaju ko alieni. A što se uzgoja tiče,nekako mi uvjeti u Bauhausu i ne izgledaju baš najbolji. I one biljke koje su na sniženju-imam osjećaj da kad bi išli kopati po kontejnerima iza Bauhausa,nasli bi cijelu hrpu biljaka sa prethodnih sniženja.Ko preživi,sreća njegova,ostali u smeće,sumnjam da ih vraćaju u rasadnik.Ili se varam?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.