Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
Korisnik
Poruka
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 21:57
ovo je moja orhidejica,za koju bar mislim da je cymbidium,kupila sam ju preklani dok je cvala,lani je bacila samo jednu stapku sa cvjetom,a ove godine još ništa....valjda mi je bila u toplom...trebam savjet dali da ju presadim sada ili na jesen,kad se zapravo orhideje presađuju i koliko često? sad joj tjeraju dva nova izboja,ne znam koliko će se vidjeti na slici
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 14:35
DAJ MALO BOLJU SLIKU NE LICI MI BAS NA CYMBIDIUM.. sorry caps
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 14:37
marti cimbic ti moze u supstrat pola pola i sve skupa presadi nemoras odvajati nista bar sam ja tako samo moj nikad nije procvjetao jer treba onu temperaturnu razliku a ja ju nisam radila, a crko mi je kad i masa orhideja i ove godine ocekujem pomor kad rodim :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 15:30

Zvjezdana, hvala na odgovoru... molim te sao da mi pojasnis sta bi bilo pola pola supstrat i zemlja???? kod mene u spavacoj je zimi dovoljno hladno pa se nadam da ce mu temperatutra odgovarati...

:D imas odlican razlog da ti se i dogodi pomor... a vec ce ti se okolina pobrinut da dobijes nove biljkice vec prvom prilikom kad nades vremena za njih... :)))
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 13:07
pa da stavis pola od ohideja pola obicni normalni da malo otezas posudu jer one su ipak dosta velike pa da ti se ne prevrce  tako je bio moj posadjen koji sam kupila


a zao mi je nekih koje su bile bas jedinstvene takve vise ne vidjam ali sta cu :(
oni crveni pauci su vrag...
obicno i kupujem tako neke kad naletim da imaju posban cvijet.... sad ih imam dosta opet pa cemo vidjeti sta ce preziviti sta ne :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:07
Cymbidium Kanran

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:10
Cymbidium Virescens

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:12
Cymbidium Ensifolium

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:16
Cymbidum Dayanum

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 16:32
Pokušajte pogoditi koja je biljka u kavezu ispod košnice?

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 23:17
Liči mi na kliviju izdaleka i na cymbidium...hmm...i zašto je ispod košnice...sad ste me cimnuli...jer ima veze sa oprašivanjem ili je neka forica.smile187
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 10:28
Ispod košnice je cymbidmu koji služi kao mamac za roj japanskih pčela. Sa našim pčelama ne funkcionira.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 15:08
Božikovine dali su to tvoji cymbi i gdje si ih nabavila , stvarno su prekrasni,ja imam 5 boja, ali naravno ne tih boja.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 00:21
Pozdrav svima koji cymbidum volite kao i ja.
Prije puno godina očarala me ta ljepotica i kako već kod mene biva, moja "bolja polovica", malo, malo pa cymbiThumbs%20Up i tako sam ih nakupila ohoohooo ali cvali više nisu, jer sam jako malo o njima znalaThumbs%20Down Redovito sam ih zalijevala, prihranjivala, jednom godišnje presađivala, ali cvijeta ni u tragovima. Lani mi je puko film i smjestim ja njih u hladnu prostoriju s puno sunca, za razliku od drugih biljćica, koje su svoje mjesto dobile u drugoj, grijanoj (ne previše) prostoriji, u koju sam ulazila jednom tjedno, dok kod cyibija ništa, zanemarila ih jer su mi više dodijali bez ijednog cvijeta. Kad sam se nakon dva hladna mjeseca odlučila pogledati da li u hladnoj prostoriji ima života, ostala sam bez dahaEmbarrassed svi su cvali, na svakom je cybiju bilo nekoliko cvjetnih granaClap Ove će zime dobiti isti tretmanTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 00:49
To je izgledalo ovakoSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 00:49

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 11:35
bebolina, predivni su ..... zaista zastaje dah kad ih gledam ovako bogate cvijetom
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 16:40
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

bebolina, predivni su ..... zaista zastaje dah kad ih gledam ovako bogate cvijetom
Što ih manje gledaš, maziš i paziš, to su bujnijeLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 21:24
stvarno su preljepi,moj je zimus isto cvao ovakav s druge slike,i takodjer bili vani do mrazeva.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 23:24

Mani nisu ostale do mrazeva, pospremila sam ih puno prije, da ne nazebuLOL

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.