Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 26>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 15:22

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 16:46
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Ni ja,al ima vremena...prvo da se snađem sa falovima pa ću krenut i na cimbićeWink
Imaš negrijanog prostora u stanu??
Ako imaš, bulba je tvojaWink

Tek sad sam ovo vidlasmile42
Hvala draga na ponudi,al ne bi si nikad oprostila da mi pošalješ bulbu i da se ne snađem s njom i da ju utopimCry
Ovi rozi su ti smile227 Ljepa boja smile169
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 17:04
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Tek sad sam ovo vidlasmile42
Hvala draga na ponudi,al ne bi si nikad oprostila da mi pošalješ bulbu i da se ne snađem s njom i da ju utopimCry
Ovi rozi su ti smile227 Ljepa boja smile169
Nećeš je utopitiLOL ona se zalijeva ljeti svaki tjedan, dok joj je zimi dovoljno jednom mjesečno potopiti na nekoliko minutaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 07:46
Draga Tea,
odabir boje i biljke za 5!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 12:41
Upomoć...moj cymbić ima pupoljke već dugo ali nikako da se otvore...a neki su otpali da se nisu ni otvorili....što da poduzmem...neka rosa je po pupoljcima...ne znam da li da zalijem biljku ili ne...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:41
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Upomoć...moj cymbić ima pupoljke već dugo ali nikako da se otvore...a neki su otpali da se nisu ni otvorili....što da poduzmem...neka rosa je po pupoljcima...ne znam da li da zalijem biljku ili ne...
Ako je zemlja suha, sigurno je da biljka nema snage otvoriti pupove. Potopi teglicu u kantu s vodom i pusti nek se biljka napije, nakon toga je pusti neka se dobro ocijedi.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:42

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 22:20
smile93bebolina
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Vrtlar Ivan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlar Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 00:01
Moj cymb je pustio čak tri cvjetne grane, sada su nekih max 10-ak cm visine, i već se nadziru pupovi. U negrijanoj je prostoriji, do 12C.

Mogu ga ostaviti u takvim uvjetima dok ne otopli, i dok ga ne budem mogao iznijeti van pa da se tada razviju cvjetovi, ili postoji mogućnost da isti otpadnu ako odmah ne povisim temperaturu?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 00:17
Originalno poslano od člana Vrtlar Ivan Vrtlar Ivan napisao:

Moj cymb je pustio čak tri cvjetne grane, sada su nekih max 10-ak cm visine, i već se nadziru pupovi. U negrijanoj je prostoriji, do 12C.

Mogu ga ostaviti u takvim uvjetima dok ne otopli, i dok ga ne budem mogao iznijeti van pa da se tada razviju cvjetovi, ili postoji mogućnost da isti otpadnu ako odmah ne povisim temperaturu?
Ako ga preseliš u topliji prostor prije nego što procvate, budi siguran da će pupovi otpast, jer cymb ne voli visoke temperature. Baš zato što ti je u hladnom prostori tako se dobro razvija...
Bravo za tri cvjetne graneClap
Fotkaj da vidimo tu raskošWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Vrtlar Ivan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlar Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 01:15
Tnx na brzom odgovoru! Svakako stavim fotku!
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 08:05
Ooo, cimb je sretno stigao kući Thumbs%20Up
Moram priznati da je još ljepši uživo
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:56
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ooo, cimb je sretno stigao kući Thumbs%20Up
Moram priznati da je još ljepši uživo
Cimb je bez problema prenoćio u autu, dok je ostalo cvijeće dobilo po repuThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 18:38
Bebolina ...odo ja zalijati cymbić...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:18
Moji cymbidiumi su podivljaliLOL skoro pa svaki ima cvjetnu stapku, a uvijeti su im hladna soba, vode na kapaljku i totalna nebriga za njih. Išla sam ih pogledati reda radi i imam što vidjeti...ludilooooosmile42
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:29
smile93bebolina
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:42
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

smile93bebolina
Tako su i meni oči ispadale kad sam vidjela kakvi su LOLkad ih ni ne pogledam po mjesec dana. Dok sam ih mazila s samo dva prsta, bili su jadni, nikakvi, ali kad sam ih šutnula u kaznu, naučili su lekciju oni i jasmile42
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:43
Morat ću se naučiti biti strožija LOL
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:46
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Morat ću se naučiti biti strožija LOL
...cymbići to voleLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 08:11
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Moji cymbidiumi su podivljaliLOL skoro pa svaki ima cvjetnu stapku, a uvijeti su im hladna soba, vode na kapaljku i totalna nebriga za njih. Išla sam ih pogledati reda radi i imam što vidjeti...ludilooooosmile42


Super! Daj ih slikni malo da i mi uživamo Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.