Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 26>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 23:35
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Moji cymbidiumi su podivljaliLOL skoro pa svaki ima cvjetnu stapku, a uvijeti su im hladna soba, vode na kapaljku i totalna nebriga za njih. Išla sam ih pogledati reda radi i imam što vidjeti...ludilooooosmile42


Super! Daj ih slikni malo da i mi uživamo Wink
Danas su zauzeli poziciju vani ispod palmeWink
Sliknem čim stignem
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 07:42
uf ti već polako iznosiš van cvjeće a tu još minusi ujutro...
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:47
Evooooo ga...procvjetao.

 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:52
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Evooooo ga...procvjetao.

 
Ajmeeeee @Silvestra, prekrasan jesmile169
Ovakvog još nisam vidjela!!! ...prijalo mu ono kad si ga ostavila vani na zimi, potaknulo ga na cvatnju. Ove godine ponovi gradivoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:55
Bilo bi njemu dobro da je bio i tu di je sad...ali sve je dobro.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 23:43
Silvestra - prekrasan je
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 14:43

Silvestra, predivan je Heart

dajte mi savjet kako da ja svog pokrenem.. nabavila sam jednog ocvalog (prvog) prije dva mjeseca, presadila i stavila u hladnu prostoriju.. mislim da sam ga nakon prvog tuširanja jednom zalila jer mi ga je bilo jako žao... ali on ne mrda nikud!! doslovno sve isto izgleda ko i prvog dana Cry
jel to on sad malo miruje nakon cvatnje i presađivanja? hoće li živnuti tek kad zatopli ili?
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 19:56
Predivan cimb! smile39
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 23:22
Ella,ako si ga kupila poslije cvatnje neće Ti sad cvjetati....već nagodinu...ali ga lijepo pazi i mazi i bit će pun cvjetova idućeg proljeća...dakle sada u prohladnu prostoriju,malo zalijevati kišnicom,ljeti van u neku sjenu iako moj nije baš bio u sjeni,zimi ga ostavi vani dok ne počnu minusi,a onda u negrijanu prostoriju,ali da ima svjetla uz minimalno zalijevanje i rezultati neće izostati...sretno.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 23:57
Točno to je ono što cymbu treba!!!
Meni je @Emilly stavila bubu u uho, kako jedan forumaš s Korčule tretira svoj cymb i išla sam čitati o tome. Čovijek ih ima zaista puno i o njima skoro pa ni ne brine, mjesecima ih ni ne pogleda. Drži ih u nekom dalekom kutu svog imanja u sjeni nekog drvete i to ne samo ljeti, nego ih tamo ostavi i preko zime. Ok, tamo zime nisu oštre, ali isto je tako i kod mene na moru, tako da ni moji cymbići više ne idu u kuću, osim ako temperatura padne ispod nule.
Kad sam ih presađivala, uvele bulbe sam odvojila i zapiknula u teglice. Sve su potjerale nove mladice, osim jedne koja je zaboravljena ostala vani na debelom minusu nekoliko dana, ali ni to joj nije smetalo, valjda zato jer je bila suha ko barut.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:22
Ma nisam ni očekivala da će cvasti nakon što je tek ocvao, nadala sam se da će pustiti bar neki listić Smile 
Zagreb - zapad
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:18
Listova će biti,ali cvjet ne sada...treba mu hladan period.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 23:24
Evo cymbića još malo.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 23:47
Prekrasni cymbićThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 18:00
stvarno je lijep Smile
Zagreb - zapad
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 22:45
Originalno poslano od člana ella16 ella16 napisao:

Ma nisam ni očekivala da će cvasti nakon što je tek ocvao, nadala sam se da će pustiti bar neki listić Smile 
Draga @ella16Hug Ne očekuj od cymba neke velike promjene u listanju, on je lijen i kad se jednom bulba razvije, ta više ne raste, niti lista. Neka te to ne zabrinjava. Kad malo odmori potjerat će ti novi izdanak, e to je ono što nas kod njih čini sretnima, samo pazi da ga previše ne zalijevaš, jer u suprotnom korijen propada i od cvijeta na zimu neće biti ništa.
Želim ti svu sreću s tim ljepotanimaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 23:05
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 23:53
smile94
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 00:15
Ne skidam oke s tog ljepotanasmile39
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 09:07
ni ja isto :D predivan je
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.