Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 26>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 00:44
Cymbidiume sam prije mjesec dana iznijela van u polusjenu, baš kako oni tovole i kako sam činila uviek. Iznenadila me obilna kiša koja je dva dana padala i vidim da im se baš ne sviđa, nekao su klonuli. Promijeila sam im supstrat, obrezala trulo korijenjesmile43i premjestila ih na balkon gdje imaju jutarnje suce i gdje ne kisnu. Sve sam im teglice izbušila da imaju što više zraka i oporave se, a vode i gnojiva će vidjeti tek kad teglica bude lagana, posve suha. Isto mi se dogodilo i prie tri godine, ali uspjeli su se do zime oporaviti i cvali su obilno.
Držite mi palčeve da se scenarij ponovi....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 09:17
bebolina
Mislim da sam ja isto tako zeznula svoje phalenopsise...
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 11:12
Ma opotavit će se, žilave su to biljke Wink
Na vrh
Seny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Seny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 15:49


Bugic...do sada mi je bio unutra a sada kad je i zadnji cvijet pao odrezala sam suhe stapke na kojima su bili cvijetovi i sad ga planiram staviti na terasu u sijenu...tako su mi barem cure savjetovale...pa cu ga unijeti na jesen. Nadam se da je to ok :)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 23:13
Originalno poslano od člana Seny Seny napisao:



Bugic...do sada mi je bio unutra a sada kad je i zadnji cvijet pao odrezala sam suhe stapke na kojima su bili cvijetovi i sad ga planiram staviti na terasu u sijenu...tako su mi barem cure savjetovale...pa cu ga unijeti na jesen. Nadam se da je to ok :)
Unesi ga tek kad temperatura padne vani na +5 , pospremi ga negdje na hladnije mjesto u kući. Kad na jesen zahladi, smanji zalijevanje na minimum, jer tako gladan i žedan cymb stvara cvjetne stapke.
Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 09:21
Seny nemam iskustva sa cimbicima, ali samo poslusaj savjet beboline.....jer vidjevsi njezine cimbice sigurna sam da je maher za njih. Nadam se da ce ti i sljedeci put tako procvjetati.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 12:38
a ja se pitam šta je mojima! vani su doživjeli sve obilne kiše, i ovu jučerašnju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 14:45
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

a ja se pitam šta je mojima! vani su doživjeli sve obilne kiše, i ovu jučerašnju!
Nije dobroCry
Izvuci ih iz teglice ako je zemlja jako mokra ili teglicu izbuši da dobije korijen zraka.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 20:19
Moji cymbići ludujuThumbs%20Up 

 Ovaj je tek presađen, tek je došao kod mene na oporavak

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 21:45
Predivan ti je cimb, full zdrav Clap
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 14:07
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Predivan ti je cimb, full zdrav Clap
@Emilly, to je onaj žućo iz MBM-aWink Njega i sve one cymbiće koji su mi zimus cvali, smjestila sam u potkrovlje u koje nitko osim mene ne zalazi, tako da nikome ne padne na pamet zalijevanjeEmbarrassed osim povremeno meni. Tu imaju jutarnje sunce, dovoljno strujanje zraka i tamo ostaju dok se temperatura spusti do +5, tad ih možda premjestim ili samo malo zaštitim. 
Male, one presađene koji su pošteno pokisli, presadila sam u suhi supstrat i stavila ih pored ovih velikihSmile svi se oporavljaju, živahni su.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 14:11
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Emilly, to je onaj žućo iz MBM-aWink Njega i sve one cymbiće koji su mi zimus cvali, smjestila sam u potkrovlje u koje nitko osim mene ne zalazi, tako da nikome ne padne na pamet zalijevanjeEmbarrassed osim povremeno meni. Tu imaju jutarnje sunce, dovoljno strujanje zraka i tamo ostaju dok se temperatura spusti do +5, tad ih možda premjestim ili samo malo zaštitim. 
Male, one presađene koji su pošteno pokisli, presadila sam u suhi supstrat i stavila ih pored ovih velikihSmile svi se oporavljaju, živahni su.
 

BravoClapSuper vijestiWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 14:21
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Emilly, to je onaj žućo iz MBM-aWink Njega i sve one cymbiće koji su mi zimus cvali, smjestila sam u potkrovlje u koje nitko osim mene ne zalazi, tako da nikome ne padne na pamet zalijevanjeEmbarrassed osim povremeno meni. Tu imaju jutarnje sunce, dovoljno strujanje zraka i tamo ostaju dok se temperatura spusti do +5, tad ih možda premjestim ili samo malo zaštitim. 
Male, one presađene koji su pošteno pokisli, presadila sam u suhi supstrat i stavila ih pored ovih velikihSmile svi se oporavljaju, živahni su.
 

BravoClapSuper vijestiWink
Mislim da bi trebala i ti naći mjesta za neku bulbicuWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 14:30
Super da tako napreduje! To je jedan od ljepših cimba koje sam vidjela!
Nadam se da ćemo ovu zimu opet uživati u njemu Tongue
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 14:40
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Super da tako napreduje! To je jedan od ljepših cimba koje sam vidjela!
Nadam se da ćemo ovu zimu opet uživati u njemu Tongue
Budi uvjerena da ću ga natjerat na cvatnjuLOL
Čitala sam malo na netu šta korisnik @topala piše o njihovom uzgoju. Oduševio me svojom spontanošću i znanjem, pogotovo što je on baš kao i ja, s moraTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 16:40
Moji unatoč propadanju imaju par mladica,kako bi ih odvojila i spasila s obzirom da je korjenje jako isprepleteno?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 16:42
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:



Mislim da bi trebala i ti naći mjesta za neku bulbicuWink

Da budem iskrena,kod mene bolje napreduju poklonjene biljčiceLOLEmillyina raste i razvija novo korjenje ali one kaj sam ja uzela se ne dajuEmbarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 17:11
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Moji unatoč propadanju imaju par mladica,kako bi ih odvojila i spasila s obzirom da je korjenje jako isprepleteno?
Ajmo ovakoEmbarrassed Izvuci pažljivo cymba iz teglice, poreži mu svo trulo korijenje i premjesti ga u novi supstrat, bez i kapi vode. Ako ti je korijenje jako isprepleteno, potopi ga na kratko u vodu i tako ga rastresi. Jednom kad si ga presadila, smjesti ga negdje gdje na njega neće padati kiša i ne zalijevaj ga sljedećih 4-5 tjedana. Ako bude jako vruće, samo mu pošpricaj lišće i ništa više, jer će on tako oporavit korijen.
Ako neki list požuti, ne brini, zablistat će uskoro nova lisna masaWink
Moj ti je savjet da još ne odvajaš bulbe, jer u protivnom od cvijeta ništa bar godinu, možda i dvije
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 17:15
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:



Mislim da bi trebala i ti naći mjesta za neku bulbicuWink

Da budem iskrena,kod mene bolje napreduju poklonjene biljčiceLOLEmillyina raste i razvija novo korjenje ali one kaj sam ja uzela se ne dajuEmbarrassed


Te poklonjene su već izdresirane na kućne uvjete Wink
Budi strpljiva, nekima duže treba da se prilagode (U staklenicima ih špricaju kojekakvim preparatima koje, kad dođu k nama, više ne dobivaju)
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 17:37
Evo i slika.











Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.