Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:48
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Emilly
Tea
Bebolina
Za sada izviruju u sredini tri cvjetne stapke,a ovo sa strane su definitivno nove bulbe...pošto sada ima oko 10 stupnjeva temperaturu ,ja ga više ne mičem odatle...slijedeći put mislim da ide slikica kad procvate...a za koliko vremena će to biti?...ja sam nestrpljiva...kad bi biljke rasle od mog gledanja mislim da bi kod mene bile do neba...

Podsjećaš me na meneWinkI ja bi da one raste od mog gledanjaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 23:37
Da Teo,ja bih naj radije da što danas posadim...sutra da ima već cvjet kao sunce..
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 08:27
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Da Teo,ja bih naj radije da što danas posadim...sutra da ima već cvjet kao sunce..

E,to je ljepota iščekivanjaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 09:07
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Emilly
Tea
Bebolina
Za sada izviruju u sredini tri cvjetne stapke,a ovo sa strane su definitivno nove bulbe...pošto sada ima oko 10 stupnjeva temperaturu ,ja ga više ne mičem odatle...slijedeći put mislim da ide slikica kad procvate...a za koliko vremena će to biti?...ja sam nestrpljiva...kad bi biljke rasle od mog gledanja mislim da bi kod mene bile do neba...

Podsjećaš me na meneWinkI ja bi da one raste od mog gledanjaLOL


Mislim da smo sve iste LOLLOLLOLLOL
Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:10
Pa tu smo si negdje LOL Wink

Trebate nabaviti paphiopedilume (tko nema), tek tada možete vidjeti koliko ste nestrpljive...Definitivno su trening za živce Confused
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:21
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Pa tu smo si negdje LOL Wink

Trebate nabaviti paphiopedilume (tko nema), tek tada možete vidjeti koliko ste nestrpljive...Definitivno su trening za živce Confused

Cvjetaju u posebnim uvijetima ili?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:23
Ma ne znam više, užasno su spori... 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:24
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ma ne znam više, užasno su spori... 
...ili mi nestrpljivi??Tongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:32
Emilly, dobro da si me upozorila.... bas sam razmisljala da probam nabavit tu vrstu... ali nema nis posebno opisano o njima... a kako mi Miltonija ne ide... hhhmhmhmhm nisam bas za isproavanje koliko za phalove koji mi cvjetaju... :)
e da i Cymb cekam... koliko sam vidjela pusta mi nesto sa strane ali se jos neda razaznat sta je.... tj, toliko je malo sa nije vrijedno spomena... budem vam slikala na vrijeme... :)))
 
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:34
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ma ne znam više, užasno su spori... 
...ili mi nestrpljivi??Tongue


Najvjerojatnij je to LOL


Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:35
Originalno poslano od člana Marti Marti napisao:

Emilly, dobro da si me upozorila.... bas sam razmisljala da probam nabavit tu vrstu... ali nema nis posebno opisano o njima... a kako mi Miltonija ne ide... hhhmhmhmhm nisam bas za isproavanje koliko za phalove koji mi cvjetaju... :)
e da i Cymb cekam... koliko sam vidjela pusta mi nesto sa strane ali se jos neda razaznat sta je.... tj, toliko je malo sa nije vrijedno spomena... budem vam slikala na vrijeme... :)))
 


Ma probaj, možda kod tebe baš bude stalno cvao Wink
Nikad se ne zna! Ovo je samo moje iskustvo...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 16:46
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ma ne znam više, užasno su spori... 
...ili mi nestrpljivi??Tongue

To sigurnoLOLNismo mi krivi,treba dočekati takvu ljepotu smile64
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 17:38
haha tako sam ja vandu imala pa nikako da procvjeta valjda je 3 god samo listove tjerala i izgledala super ali cvjeta nigdje... i onda došo pauk i ona krepala :(

a paph sam mislila kupit u baumaxu ali mi bio preskup uzet ću ga ako ga bude još u pola cvijene kad ocvate

ma ja imam strpljenja ali kad mi je prostor u k pa je neke stvari nemoguće dobit da procvjetaju


e kad smo kod cimba na kakvom on suncu može biti po ljeti? jer nemam ga di držati nego na terasi na kojoj je do 12 sati negdje sunce onda počinje biti hlad. je li mu to previše?
Per aspera ad astra.



Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 20:59
Ja danas uzela bateriju i dobro izbrojala te čudne izboje na cimbiću...ima ih 7...majko moja ako to procvate...niko sretniji od mene...
Pitate se zašto bateriju...e pa tak da mi kaj slućajno ne promakne...
Baš sam opičena...kaže MM SVE MI MOŽE ZAPETI U PROLAZU..ALI NEOPROSTIVO JE AKO JOJ SLUĆAJNO POHARAM KOJU BILJKU...TO JE RAVNO SMAKU SVJETA..a čim ima manje mjesta ja više donosim biljaka...ko hrčak kad se sprema za zimu...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 23:07
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Ja danas uzela bateriju i dobro izbrojala te čudne izboje na cimbiću...ima ih 7...majko moja ako to procvate...niko sretniji od mene...
Pitate se zašto bateriju...e pa tak da mi kaj slućajno ne promakne...
Baš sam opičena...kaže MM SVE MI MOŽE ZAPETI U PROLAZU..ALI NEOPROSTIVO JE AKO JOJ SLUĆAJNO POHARAM KOJU BILJKU...TO JE RAVNO SMAKU SVJETA..a čim ima manje mjesta ja više donosim biljaka...ko hrčak kad se sprema za zimu...
Kao da vidim sebeLOL
Držim fige da sve stapke procvjetaju i ne zaboravi baterijsku lampu zamijeniti fotićemLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 23:10
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:



e kad smo kod cimba na kakvom on suncu može biti po ljeti? jer nemam ga di držati nego na terasi na kojoj je do 12 sati negdje sunce onda počinje biti hlad. je li mu to previše?
Ne voli ti on jako sunce, više mu paše polusjena, ali ako nema drugog izlaza...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 00:16
Bebolina...budi bez brige čim se pojavi prvi pupoljak...ja slikam...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:17
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Ja danas uzela bateriju i dobro izbrojala te čudne izboje na cimbiću...ima ih 7...majko moja ako to procvate...niko sretniji od mene...
Pitate se zašto bateriju...e pa tak da mi kaj slućajno ne promakne...
Baš sam opičena...kaže MM SVE MI MOŽE ZAPETI U PROLAZU..ALI NEOPROSTIVO JE AKO JOJ SLUĆAJNO POHARAM KOJU BILJKU...TO JE RAVNO SMAKU SVJETA..a čim ima manje mjesta ja više donosim biljaka...ko hrčak kad se sprema za zimu...

Thumbs%20UpLOL
LOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 11:01
Silvestra napravi cymbu sjenu na balkonu od npr.. kartona ili sl.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 17:25
Gordana ...moj cimb je bio cjelo ljeto na južnoj terasi i to baš na suncu...apsolutno mu ništa nije bilo...iako znam da voli sjenu...nije se bunio ...ali je narastao i popio vode ...i to kišnice u nenormalnim količinama...valjda je zato i ovu smrzavicu dobro prebolio....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.