Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 26>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 13:32
Jooj bebolina, hvala na tako iscrpnim uputama. Odmah sam ga preselila na hladnije mjesto i veselim se mogućem cvjetanju iduće zime smile126.
Hvala ti na tvojoj nesebičnosti smile71
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 01:31
@moonsmile126 ulovila si prekrasan cymb, ma puca od zdravljaClap
Taj je cymb tek ocvao, ali ono što veseli su ove nove bulbe koje izbijaju iz svake njegove poreThumbs%20Up Smjesti ga negdje u hladniji prostor, jer ti on baš toplinu ne podnosi, osim kad već krene s cvatnjom, tad je u toplom kutu našeg dnevnog boravka. Nemoj mu dodavati zemlju na bulbe koje su na vidjelu, to tako MORA biti i svakako škrtari s zalijevanjem. Na proljeće ga smjeti negdje gdje će imati full jutarnje sunce, zalijevaj ga malo s odstajalom vodom i neka se na tom položaju šepuri do prvih hladnih dana kad temperatura padne na samo 5 stupnjeva, tad ga preseli u negrijani prostor i očekuj cvjetnu raskoš.
Koliko novih bulbi u godini izviri iz zemljice, toliko cvjetnih stapki na zimu od njega očekujsmile71
Sretno!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 21:21
Heeehee sad da se malo pohvalim, od danas imam i ja cimbić, doduše ne znam koje je boje cvijet jer sam ga kupila na sniženju, cijena dobra, pedeset posto manja LOL.
Sad me samo na brzinu treba savjetovati: gdje s njim, pročitat ću ja sve, no samo da sad odmah ne napravim neku grešku u samom startu. Stavit ću slike a vidite kako izgleda i da li treba dodati zemlje jer su neke bublice dosta visoko, a i sa strane raste nešto. Da li u hladnije grijanu prostoriju s njim ili u dnevni - grijani prostor?
 
Evo brzinskih slika
 
 
 
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 19:14
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina...divan je, to se cvijet otvorio jer sam pitala da li ih ima i u drugim bojama, sjećaš se, pa vjerojatno me je čuo i otvorio se da se pohvali kako je lijep
Da je bio ferLOL dočekao bi vas u punom elementu još u subotuTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 18:01
bebolina...divan je, to se cvijet otvorio jer sam pitala da li ih ima i u drugim bojama, sjećaš se, pa vjerojatno me je čuo i otvorio se da se pohvali kako je lijep
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 14:03
....danasEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 20:52
Originalno poslano od člana Mihi Mihi napisao:

bebolina odlučila sam poslušati tvoj savijet i unesla sam cimb u najhladniju griajnu prostoriju u kući pa budemo vidli dal se bude kaj pokrenulo ;)
Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesmile213
Čekamo cvetekeeeeeeeeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 19:27
bebolina odlučila sam poslušati tvoj savijet i unesla sam cimb u najhladniju griajnu prostoriju u kući pa budemo vidli dal se bude kaj pokrenulo ;)
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 22:40
ma neznam dal bi ga sad unosila u kuću jer je u kući jako toplo a i nemam ga baš kam staviti da bude na svijetlu (imam previše deja i sve dobre pozicije su zauzete a on baš i nije mali) moral bude čekati proljeće :)
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 19:28
Ja jako volim orhideje,imam 2 ,namjeravam širiti kolekciju,baš su mi jako lijepe,kraljice cvijeća!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 19:27
Nije ga potrebno sad drastično šokirati, samo ga ostavi gdje je, ako je naumio cvasti izbacit će nove stapke.
Držim ti palčeveThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 14:26
Dva puta sam pročitala sve kaj ste napisale od mog zadnjeg posta !!

Cijelo ljeto je bio vani od kada sam vidjela da su i sve Bebolinine orhideje vani u hladovini !! I cijelu jesen je proveo vani i početak zime, tako da je dobio kaj je tražio !!  Unijela sam ga tek kad su se temperatura noćne približile nuli !! I grijanje u zimskom vrtu zbog cimbiča nije bilo uključeno jako dugo !! I na taj tretman je bacio 3 cvjetne stapke ! E sada, dal je bio možda malo manje zalijevan, jednostavno ne vjerujem ! Uz režim zalijevanja orhideja svakih 10 dana ili zalijevanja ostalog cvijeća jednom tjedno, to mu nikako nije moglo biti - premalo !!ErmmErmm

Dakle, sada opet krečem sa šok terapijom, iznijela sam ga van, i svaki dan sa temperaturom do 5 stupnjeva provodit će vani !! Ako je Bebolinin odlučio baciti ponovo stapku, možda i moj, ako je čvrsto odlučio procvasti, možda baci barem jednu novu cvjetnu stapku !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 12:01
Originalno poslano od člana Mihi Mihi napisao:

bebolina znam sve kaj si rekla i nisam pogriješila..možda sam se krivo izrazila ali si to bolje objasnila..moj je bil cijelo ljeto i do 11 mj vani i sad je na tavanu i svi novi izdanci koji su krenuli su stali..bile to stapke ili nove bulbe..neznam..možda se ipak pokrenu..

Lijepo ti njega spusti s tavana u topliji prostor i probudi ga.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 11:51
bebolina znam sve kaj si rekla i nisam pogriješila..možda sam se krivo izrazila ali si to bolje objasnila..moj je bil cijelo ljeto i do 11 mj vani i sad je na tavanu i svi novi izdanci koji su krenuli su stali..bile to stapke ili nove bulbe..neznam..možda se ipak pokrenu..
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 00:01
Ovaj se razbacao na sve straneThumbs%20Up

i ovajEmbarrassed

Roza, bijeli i zeleni će uskoroTongue držim ih na hladnom da se strpe dok ovi procvatu, tempiram ihLOL da uživam u njima do kasnog proljeća
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 23:56
Originalno poslano od člana Mihi Mihi napisao:

free meni moji još nisu cvali (ali budu kad tad )ali znam da kad potjeraju grančice da moraju biti na hladnijem..možda im je bilo pretoplo..baš šteta :( probaj ih na proljeće iznijeti van kad još bude hladno pa možda potjeraju ponovo..
Griješiš! Oni trebaju razliku između dnevne i noćne temperature od proljeća do kasne jeseni, a okidać za cvatnju im je hladnoća do +5. Tek kad temperatura padne tako nisko, tek tad idu u hladan prostor s što manje vode, tek tad izbacuju cvjetne stapke. Kad su stapke na vidjelu, tad mu temperatura tople sobe nije više problem
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 23:48
@free, stvarno mi je žao za cvjetne stapke koje su propale. To im sesigurno nije dogodilo zvog toga što su u zimskom vrtu na višoj temperaturi, ovo se događa zbog manjka ili viška vode. Istina je da cymb traži hladniji prostor, ali kad jednom izbaci cvjete stapke topliji mu prostor ne smeta, jedino će cvijet trajat nešto kraće.
Kod ovog cymba mi se dogodila ista stvar, izgubio je jednu cvjetnu granu i to zbog pretoplog prostora i manjka vode. Vidi se na slici desno taj uveli pup

Ali ako malo bolje pogledaš tu fotku (klikna fotku 2x) vidjet ćeš gdje novi pup izbija na vidjelo, što znaći da je jednog nepovratno (zbog moje gluposti) izgubio, a drugi već tjera van.....mora se ispucat ako je već odlučio cvijetatThumbs%20Up
Druge dvije cvjetne grane na tom cymbu su ok

...i dok sam ga fotkala za tebe večerasThumbs%20Up vidim još prinova...

Znači, ostavi ga u zimskom vrtu, zalij ga kad se supstrat potpuno isuši i čekaj nove stapkeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 21:58
free meni moji još nisu cvali (ali budu kad tad )ali znam da kad potjeraju grančice da moraju biti na hladnijem..možda im je bilo pretoplo..baš šteta :( probaj ih na proljeće iznijeti van kad još bude hladno pa možda potjeraju ponovo..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 19:58
Bebolina...prekrasno, ti si prava maherica
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 19:26



Bebolina prekrasan je !!!

Zahvaljujući tebi i tvojim uputama, prvi puta sam imala 3 cvjetne stapke, Imala....imala velim !!  Jer više ih nemam !!  Listići koji su ih obavijali posmeđili su, i nakon nekog vremena, omekanili i posmeđili i cvjetni pupovi, i od jada sam ik uklonila da ih više ne gledam !!  Jesam li pogrešila što su bili u zimskom vrtu, na toplome ?Thumbs%20Down  Ako je to greška, sada opet znam više !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.