Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jaska i Žumberačko gorje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jaska i Žumberačko gorje

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 08:14
Šefa, genijalna si !smile120
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
esmeralda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 873
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esmeralda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 08:41
smile141Šeflera prekrasnoooooooooooo!!!
meni je super u životu
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 10:02
Što se tiće stabala u parku, ona su stara i o njima vodi brigu Šumarski institut. Pokušavaju ih zaštititi, no, protiv prirode se ne može. Bit će nova, ali i  Jaskanci su sami krivi, jer nisu doživjeli taj park kao svoju baštinu. Miha, ove slike bi trebalo objaviti na jaskaonline.... šteta za park. Ja sam jučer bio u parku i na ulazu piše da se ulazi u park na vlastitu odgovornost.
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 10:51
I nas je dočekala obavijest, ali smo je ignorirali. Ali bilo mi je malo čudno da su sjekli zdrava stabla. Barem su meni tako izgledali trupci i panjevi. Na nekima nije bilo ni najmanjeg znaka truljenja, pa mi nije jasno čemu ta sječa...


...štihača je zakon...
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 11:13
nismo zalazili kroz park, otišli smo s druge strane do ribnjaka, a vjerojatno su oboljela , inače ih ne bi sjekli.  Bolje si vidio, jesu sjekli hrastove ili crnogoricu ?
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 12:34

Šefi, obožavam ove vaše foto priče!

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 20:41
Prekokrasno, jednostavno me vučete da sjednem u auto i pođem putevima  Š i M, baš ste to napravili poticajno! smile79
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 22:02
Nekad je dovoljno krenuti 10 minuta od doma da naletiš na oazu. Malo ideš gore u breg pa maloideš dole u nizinu.

Na bregu nas čeka more vinograda koji su obnovljeni, sasvim novi i oni stari,ali s dušom.











A u dolini su polja ječma , raži, kuruze, ...









Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 22:33
Sličice su smile227
Sve sam ih s "guštom" pregledala i uživala u njima!
Hvala !
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 20:48
Jaska je jedna od prolaznih ruta na putu prema moru. Koliko puta ste prošli kroz nju, a da niste ni trepnuli na njezina dvorišta i skrivene čari. Naravno da ju niste ni primjetili kad vam je na pameti more!
Da se sad ima nešto za vidjeti u njoj i nema. No da stanete na 5 minuta i proluftate auto, pojedete sladoled- najbolji koji sam ikad jela- u staroj slastičarnici ili kolač- baklave su fenomenalne, morti bi vam se i zdopala.
Uskoro će dani vina u Jaski i lokalni puk mazi i pazi svoje vinograde.
Jučer smo mi stali na sladoled, ja limun , a MM snickers. smile170

Evo malo fotkica. Dvorišta nismo slikali, ali zbilja ima prekrasnih rascvjetanih.






ovo su gljive na jednom drvetu u parku. Ljep je park sad nakon što su porušili opasno drveće. Ustvari se ni ne primjeti da je nešto srušeno.


Jedva čekam jesen jer će park dobiti prekrasne boje- e to treba ovjekovječiti!


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 00:22
Nije da se nema sta videti
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 10:33
Sve slike su super, ali kako sam navikla da vi to pravo obilazite i sve slikate moram pitati: a kako to da niste svratili do Svete Jane???
Forumaši bi i s tim slikama vjerojatno bili oduševljeni!!!
Thumbs%20Up
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 16:26
Radni dani-  nije bilo cajta! Ima još dana - pa nismo još ni krenuli prav za prav na Žumberak!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 22:21
jaska je stvarno prekrasno malo idilično mjesto
iako sam na moru baš mi žao što joj nisam bliže

a one snježne slike s početka su mi pravo osvježenje u vrijeme ovih ljetnih paklenih vrućina
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 08:00
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Radni dani-  nije bilo cajta! Ima još dana - pa nismo još ni krenuli prav za prav na Žumberak!
 
 
Ma bravo, vidim ja da vi razmišljate daleko unaprijed, ali eto ....ja moram priupitati.....(znaš mene)Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 10:53
Pa nećemo valjda čekati jesen za nove slikice, molim lijepo nastavak želimo što prije, i to u vašm stilu sa pričom i vas dvoje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 21:43
Evo novih fotkica!
Kak je jučer bil blagdan i nije se delalo, iskoristili smo slobodno vrijeme za familiju i naše gušte!
Prvo smo nakon jutarnje kave , tam negdje oko 13 sati odlučili pokrenuti riti i odplahutati na prošćenje u Kupinec. Svašta su najavljivali. Mejša u podne pa onda fešta sa raznim KUD-ovima, pa bend, odojak i svašta fino.
Kak smo došli oko 14 sati dočekalo nas masa ljudi odlazi, muzika preglasna, KUD-ovi već davno završili a odojke su sve do zadnjeg prodali! Ljudi si zeli doma i otišli na ručak.
Malo onak razočarani jer smo zakasnili na glavnog aktera - odojka- odlazimo sa starcima i kumovima, koji su nas tam čekali, na grunt na ručak. Nije bilo loše! Junica u pikant i šarf saftu s tjestom i ljetnom šalatom (paradajz, krastavci, paprika, luk)
Poklopali , družili se , tračali susede i tak...
Evo malo fotkica sa fešte




I fotkice crkve sa klupe za kojom se ipak popila jedna do dvije točene.
Morti je zato nahero!smile121





Nakon klope odlučili smo odplahutati na Japetić da vidimo od kud bu ta nevera koju najavljuju prihajala!
Prva stanica - naše imanje- zakaj? zato da si zememo vode i soka jer se mamina junica zapekla!
Rezervne tenisice u auto i pičvajz!

Prolazimo kroz Jasku , skrećemo za Sv.Janu i dolazimo do makadama.




Kamenolom- aktivni


Kaj ste mislili da bumo peške nakon ručka na breg! Kaj god! Pa junice ne vole pretjerane šetnje! smile60

Tak smo dovijugali sa tutačem do vrha. Vrijeme je


Kad vidite ovo tu je i vrh


Planinarski dom je čak na 815 metara


A dom naravno zatvoren- preuređenja radi! Piše! A baš smo kavicu hteli popiti! No dobro!Nema kavice pa smo malo trošili bateriju na fotiću! A sad bum začkomila i pustila vas da uživate u krajobrazu, a za one hrabre i pustolovne evo kam se i za kolko vremena dojde od tam!














Kak u dolini nije bilo zraka uopće , ovdje je bilo prekrasno za dihati! Svi u planine!
Nije bilo vjetra.


Zato je ovaj spust i bil prazan!


Sećate se - od tud se paraglajderi spušćaju!
smile224

No idemo mi na ljepše prizemnije fotkice!
I molim nazive onih koji znaju!

1)


2)


3) čičak


4) žir na hrastu


5) cvijet koprive


6) pretpostavljam jedna vrsta papratnjače


7)klasje trave


8) još malo klasja


9) pa još malo


10) sjemenkice su već odhajale ko zna kam- ostala samo "školjka" na nekima


11) sjemenkice


12)


13)


14)stolisnika ima ko u prići


15) a tek hrena


Onda je fotosešn prošel i vjetar je počel puhati- imam i dokaz!


I novi oblaki su počeli prihajati


Pa smo se odlučili spustiti, a i kava nam je već falila. Usput smo još slikali prekrasne biljkice za koje isto molim naziv!

a)




b)




i jedan mali zvonček iz kamena!




Kad smo se spustili u donji dom samo nas je znoj oblio! Strašna razlika!
Svi u planine!
Eto!
Pozdrav svima!



Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 21:58
Baš predivno, od Kupinca pa do Japetića.
I ja sam bila jučer do Poljanica, čini mi se da su na putokazu sa Japetića, ak ne nalaze se na rundi od Japetića prema Oštrcu. Wink
Predivno su ih uredili, dječji parkić, livade u blizini ceste pokošene (za rastegnuti dekicu i promatrati oblake), a i staze su jako interesantne, na Japetić, Oštrc, Plešivicu, PL Breznik i xxx kamen. Moram se sa decom dogovoriti kud bumo prvo išli!!! Clap

Ovaj rozi cvijetić sam i ja gledala, ali ni mi poznat koji je, na svakom koraku ga ima, ali ja sam vidjela i puno ciklama, ali fotkić ostal doma. Cry

Kak si i sama rekla, u planine na friški podnošljiviji zrak!!! smile186
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 22:08
Baš ste pravi norci mislim planinorci, ipak se gore lekše diše! Gledajući forkice i meni se plučica šire a srčeko brže lupa. Prekrasno! Fala!
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 17:35
Ovo je prava foto-reportaža!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.