Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pod steljom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pod steljom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 22:14
Ja posipam malo vapna, puževi bježe ko ludi, a zemlji i plodovima neće smetati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:14
ma ne izgleda ruzno a pravila plodoreda i ovdje vrijede. stazu mozes napraviti od špage ( vrtlarstvo.blog.hr)
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 18:56
hren štiti od kupusovog bjelca
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 11:26
meni i dalje nije jasno kako da sijem špinat, blitvu... sve te biljke bez presađivanja u ovom sistemu "pod steljom"
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 20:02
ova tema mi je došla kao naručena jer je pola vrta uslijed onih silnih kiša zaraslo u travu Unhappy nešto se dalo spasiti,ali za ostalo nisam sigurna.
Za iduću godinu znam recept protiv korova,hvala puno :)
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 20:05
Dali bi bilo dobro da namočim sijeno u vodi prije nego ga položim po gredici.??   Dobila sam nekoliko bala sijena i 2 slame od susjeda, pa bih ih prije malo nasjeckala na kraće dijelove da ih lakše složim po zemlji Big%20smile. Može li to i između jagoda?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:34
Koliko znam o malčiranju, materijal se ne moči vodom prije stavljanja. Oko jagoda se baš i preporuča malč, pogotovo od slame (i sijeno bu ok), ali suh. 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:52
Od ovog proljeća je kod mene sve  -   prvi put,  pa tako  i malčiranje....
Što god sam imala pri ruci, a to je uglavnom trava i korov, pobacala sam po zemlji, neđe  je to zelena trava, a ima i prosušene.....
Dio vrta na kojem je rastao bob i koji je previše osunčan, tako da ne može ljeti ništa preživjeti, pokrila sam sa 5 , 6 cm malo usitnjene trave i korova....Iznenadila sam se kad sam nakon 7 dana povirila ispod....."svi"   nešto rade, mravi, bubice razne....zemlja vlažna...neobično jer je to pjeskovita crvenica.....
Odlučih eksperimentirati i krajem 6.mj,  kad kod  nas ni lud  više ne sije mahunarke,  posijem jednu mješavinu sjemenki graha, slanića i sikirice  ispod tog  pokrivača...
Čudo nad čudima, niknulo je i raste, prilično lijepo izgleda iako sunce žeže k'o ludo....kad dođem poprskam sve vodom  i ispod se drži vlaga,  a  okolna gola zemlja ima suhu koru......
Što će bit, vidjet ćemo, sada sam oduševljena malčiranjem...Tongue
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:15
I ja ekxperimentiram s malčom prvi put, pa javim rezultate. Povrtnjak mi i nije neke veličine, ali za mene dosta, od svega po malo smile57Iduće godine ću ga proširiti, a sad skuplja vrijedne informacije po forumu!!
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 13:39
drago mi je. moj vrt nikad nije bio gori jer postoji mogucnost da ga vise encu raditi (duga prica) pa osjecam neku odbojnost prema njemu ako ga izgubim da mi bude lakse.
iako sam jucer i danas bio u njemu, imam par jadnih tikvica, rajcice i maline koje se ne vide od korova pa sam to sredio i počeo rušiti grane koje su se nadvile nad vrt.....zivi kaos!
dio vrta gdje je stelja je ok, ima trave ali jako malo! to se sredi za 10 min dok onaj dio koji nije pokriven..morat cu ga prvo pokosit pa onda cupat korjenje..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 15:54
Žao mi je zbog tvog vrta, negdje sam čitala  tvoju priču o nasljeđivanju  i  problemima koji su nastali......Unhappy
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 18:19
Osbourne, nemoj se tako lako predati. Znaš onu, mogu ti oduzeti sve, ali duh i volju nikada! Ako i nebude taj vrt, smisliti ćeš ti neštoSmile
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 12:28
kakve mi koristi od volje i duse i volje kad je to neplodno tlo za bijlke:)
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 12:43
Ne uspjeti je neuspjeh samo ako ne uspiješ pokušati ponovno!

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 15:36
držim ti fige,jer si to zaslužio uz toliko volje i znanja koje imaš Thumbs%20Up
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 00:45
hvala, ali mislim da znanja nemam ali ga zelim steci. dosita to volim, i nadam se da cu imat priliku i dalje uzivat u svom vrtu i uciti te skupljati iskustva koja cu vam moc ovdje iznijeti u vezi stelje:)!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 23:50
ma kako nemaš znanja???
skromnost nije uvijek vrlina Wink vidiš da sam ja odlučila držati se tvojih savjeta za vrt iduće godine Smile
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2008 u 13:52
jeidno mogu reći da na području tog malčiranja imam 3 godine iskustva i relativno dobre rezultate s obzirom na kakvoću zemlje koja je u tom vrtu.
čitam stručne knjige i što više učim, sve više vidim koliko toga još ne znam. no nije ni toliko bitno neko enormno znanje, mislim da je važnije iskustvo i poznavanje osnova vrtlarstva.
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 21:34
Ja sam prošlu godinu malo zastirala vrt, ali nisam imala dovoljnu količinu sijena. Naime u Dalmaciji to nije lako dobaviti. Sad bih krenula sa pravim zastiranje od 10-15cm jedno 400m2. Na tom području imam posađeno jednogodišnje 4 vočke i 2 mandarine. Prošle godine sam i njih zastirala (oko voćke ), čini mi se da to nije bila dobra ideja. Imala sam na par voćaka milion mrava oko njih.
Sad mislim baciti prirodni humus oko voćaka i nešto po okolinini. Okolinu prekriti sijenom. A ne znam da li bih i oko voćaka ponovo stavila sijeno. Ima li tko kakavu ideju?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 22:53
Oko voćaka se preporuča malo okopati i posaditi jednogodišnje cvijeće - kadifice, nevene i dragoljube - tjeraju nematode iz tla,  a dragoljubi odvraćaju puževe i mraveWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.