Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jacobinia - jacobinia carnea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jacobinia - jacobinia carnea

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jacobinia - jacobinia carnea
    Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:25




Ovo su Djekina uputstva (nadam se da se nece ljutiti sto je kopiram ali u najboljoj je namjeri da svi znamo kako se ova predivna biljka odrzava) :

DJeka:"Mozda nisi nasla podatke jer ti nisam dala latinski naziv a to je: Justicia carnea a zovu je jos i "brazilsko pero", "indijansko pero" i "biljka flamingo", eto nisam znala da je zovu i "orlovi nokti". A kod nas je najvise poznata kao jacobinija.
Svetlost:veoma jaka. Zimi jacobinija cak trazi direktno sunce i dodatno vestacko osvetljenje najmanje 3 sata dnevno.
Zemlja:lagana zemlja iz baste i bogat humus.
Djubrenje:jednom mesecno od aprila do septembra.
Vlaznost vazduha:kvasite lisce ujutru i uvece citave godine.
Zalivanje:ne dozvolite da se osusi humus kada je biljka sa pupoljcima niti za vreme cvetanja. Posle toga dovoljno je da se zaliva jednom nedeljno.
Stetocine i bolesti:crveni pauci
Nadam se da ce ti ovi podaci pomoci da ti biljka lepo napreduje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 21:58
Biljka na slici je Jacobinia carnea (justicia carnea) i pripada joj opis ...
Family: Acanthaceae
Genus: Justicia


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:44

Držim ju u tegli, ljeti je na terasi, zimi u sobi. Navodno je još zovu dubrovački gospar. Razmnožava se reznicama.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 10:29
Tako je ! I redovno orosavam i ponekad dodam malo tecnog gnojiva.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:07

Ovaj predivan cvijet (jacobinia carnea) prvi put sam vidjela kod moje sestre na Braču. Donijela ga je iz Dubrovnika i tamo su joj rekli da se zove dubrovački gospar. Razmnožila ga je reznicama. Kad je u punom cvatu zaista je poseban.

Prošle godine je nekoliko sadnica imala i jedna baka na našem placu.
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 20:53
Lana2 i ja sam ga vidjela kod nas, vani u zemlji, ogroman je, ali nisam ni znala koji je to cvijet. Prijateljica mi je rekla da se zove "Dubrovački gospar", probala bi ga razmnožiti, da pitam reznice sada ili je kasno.
život je more
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 21:48
mislim da nije, pitat ću sestru ona ga je razmnažala reznicama. Znam da ga oreže kako bi zadržao lijep oblik.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 21:53
Hvala lana2, stvarno je prekrasan, visok je 1,5 m, ali sada ne cvate. Slikat ću ga kad procvjeta.
život je more
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 14:48
Vreme je za njeno cvetanje pa da vas malo podsetim na nju


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:45
jako lijep cvijet

Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:57
Moje još ne cvjetaju, ali vidim da se polako spremaju.
Iz mog iskustva to je biljčica koja voli puno vode i ne smije na direktno sunce.
 
Ja sam svoju petogodišnjakinju ovo proljeće zakopala u vrt jer eksperimentiram da li može opstati vani (mišljenja sam da bi u vrtu zasjala u punom sjaju).
Mlade ću za svaki slučaj spremiti na jesen Wink 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 16:18
Kod nas je već ocvala, evo jednog ogromnog  primjerka kod moje prijateljice zakasnila sam slikati 10 dana, kaže da je ove godine bio pun cvjetova





život je more
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 13:33
Samo mogu da konstatujem, da jos jednom zalim sto ne zivim negde na moru
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 05:26
 Dobila sam je ovako malenu, presadila sam je sada i, čini mi se, dobro se drži... Čitala sam vaša mišljenja i ponešto saznala o ovoj predivnoj biljci. Divan cvijet im... Živim na sjevernom primorju i nadam se da će joj prijati.. Evo sličice za početak:
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 17:47
prvi put sam klikla na ovu biljku i naiđem na dubrovačkog gospara, kad ono on je jakobinija, ja ga godinama imam posađenog u vrtu. to je prekrasna i nezahtijevna biljka.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 21:24

Uploaded with ImageShack.us

dubrovacki gospar, prije par dana
Uploaded with ImageShack.us
danas
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 10:47

Uploaded with ImageShack.us

dubrovački gospar
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 22:53
Antonija prekrasna jakobina smile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 08:51
ja sam svoju već spremila unutra i otkunula joj cvijet, to je valjda OK ??
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 11:47
nata07, one ti vole puno svjetlosti, vole da ih se prska po listovima!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.