Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 12:58
Arwen,pozdrav.
 
Najvjerovatnije biljka nema dovoljno svjetla.
A prelamanje listova ti je kod njih cesto.Kad se izduzi do kraja (list) lijepo ce se spustiti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 12:51
imam i ja jednu nolinu! smišna mi je. lipo mi napreduje, iako nije ni blizu ovoj gore. rastu ju joj novi listovi, ali su svitlozeleni i jako uski. neki se i prelamaju, možda zbog dužine ( oko 70cm)? 
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 20:10
Donata, ti si stvarno zelene ruke Smile!
Svaka biljka ti je prekrasna!
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 19:31
Tvoja je div prema mojoj. Ja sam si zimus kupila sasvim malenu bebicu Nolinu, zapela mi je za oko jer ima 4 čuperka. Za oko 6-7 godina nadam se da će biti kao tvoja. Smile
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 18:30
Evo da se i ja malo ubacim u sobno. Nemam ga baš puno !!!

Slonova noga!!Heart




Cvijetak.mali

To je biljka koju možemo naći u mnogim stambenim i poslovnim prostorima.
Kod njenog latinskog imena dolazi do dvojbe, jer nazivaju je Nolina recurvata ili Beaucarnea recurvata.
Potječe iz Meksika gdje raste na škrtom tlu i tokom puno godina izrasta u stablo.
Kod pripadnosti porodici također postoje dvojbe. Nekad se smatralo da pripada u Agavacea (agave) dok je u posljednje vrijeme svrstavaju u porodicu Nolinaceae. Ona je sukulent.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.