Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2007 u 15:11
A kako se one razmnožavaju dali netko zna??
Jer stvarno su dosta skupe.smile43
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
irena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2007 u 14:55
Ma nisu tako skupe,naiđe se na zaista povoljne.Ja sam svoju(oko 50cm)platila 50 kn na sniženju u Baumaxu.Često ih imaju.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2007 u 18:05
Ja imam tri u jednoj lončanici, još su jako male... Otprilike kao one male TeaKove. Tko će dočekati dok narastu...
Hmmmmm... smile39
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2007 u 21:09
Originalno poslano od člana TILjO TILjO napisao:

Ja imam tri u jednoj lončanici, još su jako male... Otprilike kao one male TeaKove. Tko će dočekati dok narastu...
Hmmmmm... smile39



Ja jednu čekam već pet godina i narasla je oko 5mm.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2007 u 22:19
50 do 100 kn, i nije tako puno!! ali 300 je malo previse! iako je biljka stvarno super, ali 300 kn..smile39
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2007 u 23:09
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

50 do 100 kn, i nije tako puno!! ali 300 je malo previse! iako je biljka stvarno super, ali 300 kn..smile39



Već sam napisala  - moja je bila 129 kn, a takve veličine su preko 200 kn.

Jedino u Bauhausu sada ima oko 40 cm visine košta mislim 89 kn.smile48
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2007 u 23:13
To je vec prihvatljiva cijena iako je malo mala!! ionako ce narasti, pa bolje da naraste kod mene, nego kod njih!!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 13:13
Već se neko vrijeme mučim pretražujući Internet sa podatkom kako da izliječim svoju dragu SLONOVU NOGU. Dobih je od sina, u proljeće prošle godine,  ima veeeeeliko stopalo, iz  njega vire 5 nožica, svaka je nožica imala svoju rozetu. Malo sam je zalijevala, presadila teko toliko da joj stavim malo zemlje ispod korijena. Premještanjem u spavaću sobu (negrijanu, malo grije iz dnevnog boravka) bacila 3 rozete a sad je puna nekih bijelih bubuljica. Preostale rozete lijepe, čvrste, listovi dugački preko 1 metar. Pomagajte ljudi - uz napomenu da nisam stručnjak, znači treba mi napisati onako zdravo seljački što da uradim pa da je spasim. Hvala svima a posebno očekujem TIBORA iz Osijeka da se javi jer mi izgleda da je najveći znalac.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 14:17
Stavi sliku!
I da se nadovežem to je biljka koju si već dugo želim samo nikako da dođe na red....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 15:30
najbolje bi bilo kada bi ima sliku!
 
nego dali su te bjele bubuljice na listu ili su to bijele  bubice?
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 19:05
Sliku ću staviti kad mi kćer posudi fotoaparat i savladam tehniku (čini mi se jako komplicirano), uglavnom radi se o bijelim nakupinama bubica (kao bijele uši). Dok me nije bilo kćer naprašila sve listove sa bijelim prahom koje smo ljetos kupile u biljnoj apoteci da naprašimo ruže kad su imale uši. Nemam kutiju pa ne mogu niti reči kako se to zvalo. Sad tek ne znam što da radim. Povukla sam lagano prstom po listu, prah se skida i kao da ispod nema ničega. Ima li smisla a je otuširam ili je to bogohulno pitanje? Grozno izgleda ispod tih naslaga bijelog praha.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 19:26
Hoćeš reći da nema tih bubica tu di je naprašeno?
Ma nije ni jedno pitanje bogohulno(baš si me nasmijala tim izrazom)i zašto misliš da je nesmiješ tuširati?Većina biljaka voli tuširanje tako i nolina.Ako nema bubica di je naprašeno,a napraši je tamo di ih ima i slobodno je otuširaj nakon par danaWink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 19:34
SmileBaš sam divljakuša, nisam vas sve zajedno niti pozdravila nit vam se  zahvalila što mi se odmah javljate. Oprostite i hvala vam na prijemu u društvo. Danima već pokušavam doći do informacije, no trebalo mi je vremena da shvatim kako se mogu javiti, kako uključiti a u krajnoj liniji trebalo je i pročitati sva ta silna dopisivanja. Uglavnom, divno ste društvo i jako me veseli vaša sreća sa svakim uspjehom oporavka biljčice a isto tako sa svakom novom biljkom. Bojim se da je moj sin gadno nadrljao kad je kupovao meni poklon jer je u Bauhausu koštao 750,00 kn (slučajno saznala). Stvarno je izgledala moja nolina prekrasno (da bude stvar bolja izbrisali su prve slike, pa se sad ne mogu niti hvalititi). Imala je prekrasne kosice raščupane i kovrčave  kao mali crnčići na manjim nožicama a na velikoj nozi dugu, raskošnu kosu... ma skoro sam napisala kao Ledi Godiva. Ljudi, nešto posebno lijepo, no čini mi se da sam ovih dana pročitala da su takve biljke gotovo neodržive u rukama običnih ljudi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 19:41
Franjica dobro nam došla i nadam se dugo ostala sa namasmile73
A to što drugi vele,mi ovdje vjerujemo da sve možemo  uzgojiti i održati na životu(možda ne od prvog puta no uz trud i znanje svakoga pomalo,ide nam).Tako isto i tvoja nolina može preživjeti,kako ti veliš,"u ruci običnih ljudi"Wink
Ako je toliko dugo imaš i još je živa,zašto nebi i ostala tako.Ma kaj je tih par bubica,istjeramo mi njihLOL
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 19:44
Franjica dobrodošla!smile73
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 22:21
otusiraj ju slobodno, a za bubuice ako ti se pojave možeš uz šricanje i prasenje postoji jos mogucnost da  stavitš žute lijepljive plocice ili papire. jer se na njig strašno vataju bube. Ima ih u svakoj poljoprivrednoj za kupiti, vrlo su jeftine a ucinkovite.
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 12:00
Otuširaj ju i obriši sa krpicom, biti će kao nova!!!
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 12:45
Dobro nam došla i bez panike, biti će sve ok!!!smile73
 
Ps. I ja bih takvog sina, da mi poklanja cvijeće!!!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 20:18
Hvala svima na podršci a što se tiče sina i kćeri - trudila sam se da ispadnu dobri i moram priznati da sam sada sretna. Sad kad su odrasli imam vremena za sebe ali malo znanja o cvijeću. No, ako sam podigla djecu na noge i napravila ljude valjda ću uspjeti i sa cviijećem. Stvarno mi je već dosta da dobijem lijepo cvijeće i onda nakon nekog vremena imam samo tegle. Nolinu ću pustiti da se malo odmara pod prahom a onda je slijedeći tjedan otuširati (možda joj stavim i viklere da ima opet lijepu frizuru , ha, ha, ha).smile58
Pusa svimasmile79
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 20:40
Ma daj, ako si uspila izdržati sa djecom onda biljke nisu problem
smile198
 
Bez brige nece biti samo tegle, nego prekrasno cvijeće od sada....
Zato smo tu da jedni drugima pomognemo!!!
 
A u stare i prezne tegle ces u ljeto saditi nove razmnožene mladice!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.