Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bob
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bob

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 11:02
Za pepeo ti ne znam,nisam probala,ali ako to nije naškodilo kupusnjačama ,vjerojatno neće ni bobu.Ne znam kolika mu je potreba za hranjivom ,no ja svake druge godine redovito gnojim kompletan vrt.Gnoj je domaći ekološki i koliko sam primjetila sve biljke ,pa tako i bob samo lijepo napreduju od toga.Nisam nikad trgala vrhove ni zaperke,imam još uvjek onaj neke starinske sorte od moje mame,ali sad već ima i nekih modernih niskih sorti,navodno su još rodnije nego ove starinske visoke sorte.Ne znam kako god, ne želim se riješiti ove sorte,a naberem ga sasvim dovoljno kao što sam rekla dok traje sezona,jer ga ne spremam u škrinju,a lani sam ga iz dva reda imala još i za moju susjedu.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sambucus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sambucus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 16:10
Odlično! Eto od ove godine i mi bumo imali domaći eko gnoj.
Uz to cijeli smo vrt malčirali (ide druga godina) tak da ove godine očekujemo
bolji urod. Naravno ak budu dobre vremenske prilike.
Kod nas jako rijetko ljudi uzgajaju bob tak da nažalost sam primorana kupiti sjeme. Šteta, jer me sve više privlače te starinske sorte. Kako bilo, želim ti dobar urod!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 16:23
Hvala draga! I ovdje rijetko tko uzgaja bob.Ima ga za kupiti,no susjeda mi rekla da mu je cijena otišla u nebo,kaže da je gledala lani dok je kupovala sjemenje da je nekih 200g oko 50kn,što je ja mislim ipak previše.Ne znam kako su negdje drugdje cijene,no ako su svuda tako,onda ne znam što da kažem.Da imam viška sjemena rado bih ti poslala,no ne znam koliko ću ga imati za sebe, nisam ga imala potrebe puno ostavljati jer nisam znala da ga još netko voli.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
sambucus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sambucus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 10:09
Ma sve ok!
Mislim da smo ipak nešto jeftinije prošli sa sjemenom.To je stvarno previsoka cijena.
Da, da, bob nam je mljac! Onak, na lešo sa češnjakom...

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 11:24
Meni je prefin i sa puno crvenog luka,a i dinstani ,iako je taj malo teži za jesti,ali meni je mljac!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pharia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pharia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 21:53
Ja imam tužnu vijest o mom bobu.Nakon ove neviđene igre prirode u Dalmaciji i sniježnog pokrivača visine 20 cm u mom mistu uz more , te orkanske bure ,mislim da mu je došao kraj, pa me baš zanima kako ga vi u kontinentu uspijete uzgojit ako ga sadite kao mi u jesen.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 22:26
Ja ga sijem isključivo u proljeće,tako da što se tiče jesenske sjetve nemam baš nekog iskustva.Nisam nikad probala sijati bob u jesen jer mi je dosta ono što mi urodi    od proljetne sjetve.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 14:59
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Za pepeo ti ne znam,nisam probala,ali ako to nije naškodilo kupusnjačama ,vjerojatno neće ni bobu.Ne znam kolika mu je potreba za hranjivom ,no ja svake druge godine redovito gnojim kompletan vrt.Gnoj je domaći ekološki i koliko sam primjetila sve biljke ,pa tako i bob samo lijepo napreduju od toga.Nisam nikad trgala vrhove ni zaperke,imam još uvjek onaj neke starinske sorte od moje mame,ali sad već ima i nekih modernih niskih sorti,navodno su još rodnije nego ove starinske visoke sorte.Ne znam kako god, ne želim se riješiti ove sorte,a naberem ga sasvim dovoljno kao što sam rekla dok traje sezona,jer ga ne spremam u škrinju,a lani sam ga iz dva reda imala još i za moju susjedu.
vrhovi se potrgaju iznad najgornjeg pupoljka ili cvijeta.stave se da stoje u slanoj vodi,sve uši otpadnu, a vrkovi se kuhaju na lešo i prefini su.ja sam primijetio da bob posijan na gredici koja je bila jako malčirana nema uši.možda je to bila slučajnost, ali na gredici pored nje sve je bilo krcato.ali i bubamarama:)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 09:25
Viridarivm stvarno si me iznenadio s ovim vrhovima od boba.Nisam to nikad radila ,ali moglo bi biti zanimljivo,inače nisam nikad trgala vrhove,ali sam već negdje čula da se mogu trgati.Za ovo da se mogu kuhati i jesti zvuči mi kao nešto novo i zanimljivo jer to nisam nikad radila,ali sad kad si to napisao ,možda ću i to probati,Svaka čast majstore vidi se da imaš puno iskustva!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 10:23
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Viridarivm stvarno si me iznenadio s ovim vrhovima od boba.Nisam to nikad radila ,ali moglo bi biti zanimljivo,inače nisam nikad trgala vrhove,ali sam već negdje čula da se mogu trgati.Za ovo da se mogu kuhati i jesti zvuči mi kao nešto novo i zanimljivo jer to nisam nikad radila,ali sad kad si to napisao ,možda ću i to probati,Svaka čast majstore vidi se da imaš puno iskustva!
Monstera hvala na komplimentu.Sa vrhovima se može napraviti i odlična štrudla( pita,burek).Vrhovi se skuhaju na lešo,nasjeckaju,doda se ili sir ili krumpir i začini maslinovim uljem.Meni je mljac makar sam Zagorec:)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 10:47
Čovječe,stani malo ,otvorit će mi se apetit,a nije baš da mi treba još koja kila,imam ih i previše! U svakom slučaju ovo je sve bolje od boljeg,stvarno Svaka čast!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:20
Da,zaboravila sam još sad kad spominješ pite i bureke,tu sam majstor,tako da mi neće biti teško i to isprobati! Burek od vrhova boba,zvuči interesantno i zanimljivo!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:26
Evo da oživim usahnulu temu.jA sam se malo igrao ekspementiranja,pa sam posijao bob tek u travnju,pa vidjećemo dali će išta biti!Treba mi   savjet,bob mi je nikao skroz   gusto pa   koliko treba   ostaviti biljčica   u jednoj kućici!Inače se   radi o visokom bobu 120-150-mahune    od   25-35!Unaprijed HVALA!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:29
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Evo da oživim usahnulu temu.jA sam se malo igrao ekspementiranja,pa sam posijao bob tek u travnju,pa vidjećemo dali će išta biti!Treba mi   savjet,bob mi je nikao skroz   gusto pa   koliko treba   ostaviti biljčica   u jednoj kućici!Inače se   radi o visokom bobu 120-150cm-mahune    od   25-35cm!Unaprijed HVALA! [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" />
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:24
Fiki kako si sijao taj bob? Ja ga ne sijem u kučice ,već odmah u redove kao niski grah,bez obzira što je visoki ,ja ga tako sijem i uvjek mi bude lijep. A i kod mene je dosta ugusto posijan,mislim da to nema veze. Ako ga možeš uslikati pa staviti ovdje ,lakše će nam biti procijeniti da li je uistinu pregust i trebaš li ga uopće rijediti.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 01:09

Ja sam svoj bob sijala u kućice kao grašak, isto dosta kasno, mislim u travnju,lijepo je narastao, sada je u cvatu, a uši....mili bože  !!  Dva puta sam ga špricala eko tekučinom od košriva, a treće špricanje je bilo tekučinom od vode, čarlija za suđe i 1 pecilnog praška !!  Sva  tri špricanja dala su rezultate jer sam se riješila ove crne gamadi !!  A slana pita od vršaka boba  bi se mogla isprobati , djeluje zbilja primamljivo !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 13:40



Ovo je moj bob.. Dosta sam zadovoljna s njime ove godine.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 14:06
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:




Ovo je moj bob.. Dosta sam zadovoljna s njime ove godine.
izgleda odlično.gdje to raste?ja svog već berem,sijan je u jesen,a raste u Zaprešiću:).jesenska sadnja je definitivno zakon,sad će bob van nakon berbe a na njegovo mjesto lijepe kate....lisne uši su sad tek napale,minimalno, nekim čudom, a inače ih ima puno ovijek.tako da smo ove godine vrhove kuhali na lešo sa maslinovim uljem
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 00:34
Hvala Viridarivm! Moj bob je sijan u proljeće ,točnije s početkom Travnja,a raste u okolici Koprivnice. Ja ga uvjek tako sijem,jer u jesen uvjek izoremo zemlju da se preko zime stigne dobro izmrznuti i odmoriti. Na mom bobu je bilo nešto malo uši na vrhovima,posula sam ga s malo pitroida i nestale su,sad je čist,nadam se do berbe!     
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 00:11
Evo nešto da malo oživimo ovu temu..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.