Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kumkvat - Kumquat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kumkvat - Kumquat

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 17:11
Pozdrav.Ja sam prije 2 dana posadila  koštice kumkvata,jel mogu uskoro očekivati kakve biljčice?Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 19:44
Evo da se i ja malo uključim na ovu temu.Htjela sam ga već odavno posijati i probala,no pošto je sjeme kupljeno,a i očito je bilo starije pa je klijavost bila nikakva.
Išla sam malo čitati o njemu i naišla da kod nas na kontinentu može preživjeti samo kao i limun u odgovarajućoj tegli,znači preko zime mora unutra.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 00:54
gogic, ne mogu vjerovat da si kumkvat našao po cijeni od 5 kn/kg.
Čak se i u Dubrovniku, gdje rastu vani normalno, prodaju po 30 kn.

Kumquat malo bolje podnosi zimu nego limun ali ga na kontinentu sigurno treba unijeti zimi u kuću.
Moj je podnio snijeg 2009. ali su i limuni.
I jedni i drugi su kalamljeni na poncirus trifoliatu i to ih sigurno spašava.
Sadnice kumquata imate u dolini Neretve po dosta pristupačnim cijenama.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 09:15
Gogic,ne obraćaj pažnju na podrugivanje,neki ljudi su dosta neinformirani o pojedinim vrstama voća.I mene bi u čudu gledali kad bi spomenula nešto čega kod nas nema.Ali vidim da se ovdje kod nas ljudi pomalo zanimaju za nešto takvo.Nije vezano za ovu temu,ali samo ću spomenuti.Ja sam jednom prilikom spomenula voće Pepino,ljudi su me gledali kao da sam pala s Marsa,a dok sam im rekla kako imaju i poznati veliki proizvođači istoga i još drugih raznih nama nepozatih biljkica zašutjeli su.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 09:16
Maginja raste po cijeloj našoj obali i otocima. Možda je netko poznaje pod imenom planika (arbutus unedo).
Ali ovo nije tema o planiki pa neću duljiti.
Na vrh
gogic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 10:27
Da znam da ima otvorena tema ali nisam mogao ne spomenuti .
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 10:43
Kako doći do te biljke? Malo sam čitao i da ga je najbolje cjepiti na poncirus, a pošto sam manje-više na Vi sa voćkama, neznam di sve to nabaviti, a malo bih eksperimentirao?
Na vrh
gogic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 10:59
mememe zasto se ne obratite ferminadazi i molite da vam pomogne
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 11:52
Mememe,ako bi eksperimentirao s poncirusom,imaš na Njuškalo.hr su ljudi prodavali sadnice,ne znam da li su to isti od kojih sam ja kupila tri male sadnice za nekih 50kn.Ne znam otkud si,no to je manje važno jer su meni sadnice slali poštom.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 23:25
Ne mogu odoljet da ne prošetam malo svoj 25-godišnji kumquat koji je ovih dana pod snijegom kao i prije 3 godine.Tada je dobro podnio snijeg a kako će ove godine?




Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 11:12
Fermi držim da se oporavi!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 23:01
Hvala, monstera.
Mislim na tebe, ti znaš zašto, ali moramo još pričekati da se ova situacija s vremenom smiri.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 23:09
Hvala tebi draga Fermi,stigneš,najprije nek nam se ovo vrijeme unormali,odmah će biti lakše i ljepše živjeti.Za sve ostalo će biti vremena.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 23:26
 
 Za nas u južnoj Dalmaciji snijeg je prava katastrofa. Nadam se da neće biti i za naše kumquate.

    

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 23:38
Jao ljudi što bi vam rekla da vas bar malo utješim.....    Terezija iskreno mi je žao,pogotovo sad kad znam da imaš nešto stvarno pre,prefino. Bit će prava šteta ako se smrznu...    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 03:01
Fermina i Terezija ovaj snijeg vam stvarno nije trebao kao ni vašim voćkama. Držim vam fige da bude sve ok jer prevelika bi šteta bila da vam se smrznu ova divna stabla.
Meni je pred dvije godine smrznulo stablo kumquata, nije bilo veliko ali imalo je cca 4 godine. Tada mi je limun koji je bio pun plodova preko noći dobio crne smrznute plodove, ali stablo je ostalo živo i oporavilo se je, ali od tada limuna više nisam imala...Ove sam ga godine zaštitila, kao i mladi kumquat i naranču. Manderine nisam i ne znam što će biti s njima jer je jako hladno uz orkansku buru...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 00:11
Može li se znati gdje se nalazite i koje su bile najniže temperature ovih dana?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 00:23
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Može li se znati gdje se nalazite i koje su bile najniže temperature ovih dana?
 
 
Fermina ja sam u Rijeci. Bilo je grozno proteklih dana jer je bila orkanska bura, a bilo je po noći mislim i do -8 C. Sad je malo bolje, bura se je smirila ali najavljuju još dosta niske temperature...Imam puno biljaka vani, nešto je zaštićeno, nešto nije i vidijeti ćemo što će biti u proljeće..Gdje si ti?
PozzWink
sutra je novi dan
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 23:32
Ja sam u Južnoj Dalmaciji ali nikakve koristi od toga ovih dana.

O temperaturama smrzavanja agruma bolje će ti odgovoriti Terezija.
To je njen fah.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 02:42

Hvala na pojašnjenju Fermina....Ova je zima stvarno luda, tako da jednostavno nije normalno vidijeti smrznute manderine u Dolini Neretve i kumquate pune snijega....Moje se za sada dobro drže..

Terezija pitanje za tebe koje su temperature smrzavanja za agrume po vrstama?  Wink
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.