Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kumkvat - Kumquat
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kumkvat - Kumquat

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
suicideblonde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suicideblonde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 12:52
Pozdrav svima, nova sam na forumu i potpuni amater što se tiče zelenila. prije par dana roditelji su mi iz metkovića donijeli kumkvat u sadnici. budući da nije jako hladno smjestila sam ga na balkon, koji je osunčan zimi do nekih 16h. ako padnu temperature selim ga u sobu koja se ne grije.
ono što me brine su bijele fleke po listovima, negdje se nalaze na sredini negdje na krajevima. kao da je na tim mjestima list suh. od čega bi to moglo biti? i kako sanirati štetu?
napomenila bi da je su na listovima također vidjeljive neke flekice tekućine, vjerojatno od prskanja.
budući da mi je sad na balkonu, da li ga je potrebno omotati *paučinom*, i koliko ga često trebam zalijevati?


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
suicideblonde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suicideblonde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 13:03
ovako izgleda moj kumkuat


Na vrh
suicideblonde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suicideblonde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 13:05
a ovako lišće


unaprijed hvala
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 01:12
Mislim da su ove mrlje od prskanja sa sredstvima za zaštitu bilja. Ove nekrotične ( mrtvo tkivo ) mrlje su, vjerojatno, nastale mjestimičnom koncentracijom sredstva za zaštitu bilja zbog čega su nastale ožegotine. Uglavnom, ne radi se o bolesti ili štetniku. Prilikom kupnje treba odabrati dobro razvijenu, zdravu sadnicu.
Nisi rekla da li si u priobalju ili kontinentu. No, kumquat je otporan na niske temperature odmah poslije Poncirus trifoliate. Ako si u kont. Hrvatskoj, ne bi škodilo da ga umotaš u "paučinu" naročito zbog toga što se radi o sadnici a ne o odraslom stablu.
Na vrh
Citrus Kumquat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrus Kumquat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 19:58
Jel netko možda zna gdje se u Zagrebu može kupiti malo stablo Citrus Kumqata? Jako biste mi pomogli kad bi ste mi odgovorili na pitanje.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 23:29
Originalno poslano od člana Citrus Kumquat Citrus Kumquat napisao:

Jel netko možda zna gdje se u Zagrebu može kupiti malo stablo Citrus Kumqata? Jako biste mi pomogli kad bi ste mi odgovorili na pitanje.





Nisam iz Zagreba ali MBM ih ima sigurno, jer u Rijeci imaju...
sutra je novi dan
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 05:48
Pa evo ti odgovora iz Zagreba, ja ga godinama tražim tako a da cijena nije paprena. U mbm-u obično imaju samo kapitalce po cijenama od 800 i više kuna u zadnje vrijeme, takvog sam jednog i davno čak i kupila i prošao je zaista neslavno, jednostavno je rapidno uginuo ( nematode u korijenu ). Zrinjevac zna imati u 5 mj., ali ne uvijek i moraš više puta doći i raspitivati se.
Ja sam svojeg kupila ljetos u rasadniku kod Zadra i to divno drvce za 180 kn i vukla ga u ZagrebLOL. Ali isplatilo se jer je krasan , zdrav i divno je rodio pa smo se i najeli .
belica,zagreb
Na vrh
Citrus Kumquat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrus Kumquat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 13:32
:) Puno vam hvala
Na vrh
suicideblonde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suicideblonde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 14:56
hvala ti na odgovoru.. zivim u zadru, pa sam ga do nedavno drzala vani na balkonu. kad su pale temperature unjela sam ga u sobu koja se ne grije.
nadam se da ce se oporaviti od tog prskanja ;)
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 16:31


Na Novosadskoj cvetnoj pijaci bilo je fortunela ove veličine za 1500 dinara ili oko 14 eura.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Citrusar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrusar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:21
Zasadio sam prije dva mjeseca kumquat u vrtu u jednom kutu,  zasticen od vjetra. Ima dosta sunca.
Zemlja je pokrivena crnom propusnom folijom za zastitu od korova, i na njoj je tanki sloj tucanog kamena.
Medjutim,
lisce mu zuti i ne raste mu novo.
Sto moze biti uzrok ?Shocked
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 10:48
Jeli mu lišće žuti kompletno ili žile ostaju zelene? Ako mu je lišće kompletno žuto vjerojatno mu fali dušika, a ako mu žile ostaju zelenkaste moguće da fali jedan od mikroelemenata, ili ga biljka nemože usvojiti zbog pH reakcije tla.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 00:50
Citrusar, kao što je rekao pr1nc0, ako su mu žile na listu zelene a između žila ( lisna nervatura) žuto, vjerojatno mu nedostaje željezo. Ako imaš ove simptome, nabavi gnojivo sequestren 138 i primjeni ga prema uputstvu. Ovo gnojivo je u takvom obliku da brzo daje rezultat. Ako su simptomi drukčiji, slikaj ga da vidimo.
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 12:16
pozdrav za sve evo ovo je moj kumkvat pa ima li kakve nade da ove godine podari koji plod



Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 20:19
Slika je nekako sva u plavoj boji. Ali, sudeći po simptomima na dva lista mislim da biljci nedostaju mikroelementi i to cink. Prije svega, kumquatu treba vremena, on se sporo razvija. Postoje specijalna gnojiva za agrume koji sadrže i mikroelemente. Nedostatak cinka se javlja na pjeskovitim i vapnenastim tlima. Inače, mikroelemente biljka treba u malim količinama ali to ne umanjuje njihovu važnost u ishrani bilja. Dakle, probaj s gnojivom za agrume koje sadrže i mikroelemente među kojima će se naći i cink.Smile
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 21:24
Hvala na savjetu, taj kumkvat sam kupio prije nekih 15-20 dana, gnojivo za agrume već koristim za limun i mandarinu i jednom sam za ovo vremena kako ga imam dodao i kumkvatu ali na toj uputi za korištenje piše da se koristi  jednom u 10 dana tako dok ga još koji put prihranim pa eto onda za nadati se da će nešto biti.
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 11:15
ovo je stabalve kumkvata koje sam kupila bez ijednog listća..krenulo je i ono:))



Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 00:44
Nije smio takav biti u prodaji, mislim bez listova. Dodavaj mu gnojivo koje ima naglašen dušik. Može preko lista ili zalijevanjem ( prema uputstvu ).
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 02:07
Izgleda da ću ove godine ipak imati i domaćih kumkvata a ne samo iz tržnih centara. Moj kumkvat je počeo da cvjeta Tongue




Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 20:17
evo i mog


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.