Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 18:29
džomba, isti uvjeti isti problem kao kod tebe. Evo što se dogodilo od 7. mjeseca do danas:
 
 
Ne znam da li bi plakala Cry ili se smijala od nemoći!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 19:25
Izgleda ovo nije godina Anthuriuma Hoya....jos kod moje dvije poznanice sam vidjela da im se desava ista stvar..sad mi i ti kazes da je tako i kod tebe..oh,a to me tako oneraspolozi ...nije fer..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 19:46
I ja kažem
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 21:21
Gledajući ove vaše dvije slike nešto mi je palo na pamet.Kao prvo,kako ih zaljevate,da li direktno u zemlju ili u posudu.I drugo,da li voda može brzo da prođe kroz zemlju,tj.da li zemlja, ako zaljevate direktno u nju,brzo upije vodu i višak bude u posudi?Jer ja svoj anthurium zaljevam u posudu,pa čak i ostavim malo vode unutra ako stoji na toplom mjestu.Stoji na prozoru gdje do podne bude sunce,i imam osjećaj da stalno cvjeta.Ne vodim baš neke posebne brige oko njega,samo ga zaljevam redovno kao i ostalo cvijeće.Ovo je slikano prije nekih 20-tak dana (imam ga oko 4 godine)
 
 
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 09:38
AJME:D
prelijepo
imam ovaj cvijet na poslu
i zanima me kako da ga ukradem:))

odnosno moze li se ikako presaditi osim dijeljenjem korijenja?

jer bas je prekrasan i prekrasno cvate...mogla bi ga i slikat jedan dan...ali imam samo mobitel na poslu pa nece bit bas neka lijepa slika:(

uglavnom ovaj raste kao lud:) pomoc kako da presadim!:D
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 09:55
Nisam baš sigurna da li može da se ožili preko lista ili grane,ali možeš da pogledaš da li ima pelcer.Njega možeš da otkineš i posadiš.Ja sam prije par dana odrezala jednu malu grančicu na kojoj su bila dva lista i stavila je u vodu da vidim hoće li pustiti korijen.Ako uspije javim...
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 16:57
nisam shvatila bas, znaci ako mu se osuse njegovi cvijetovi koje je imao kad sam ga kupila, ima sanse da on jos kasnije procvjeta?? imam ga vise od godine, izbacuje mi nove listove i lijepo izgleda. i jos me zanima kak dobiti onakve sjajne listove? tnx!
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 20:48
Želim ti toplu dobrodošlicu smile64.Anthurium i poslije može da ponovo cvjeta.Neznam tačno u čemu je caka ali ovaj moj cvjeta ja mislim neprestano.Ne vodim baš računa o njemu,nekad ga i zaboravim.Baš ga pokušavam ožiliti jer je previše izrastao pa se puno ljulja Smile.Ako ga uspijem ožiliti čitavog ću ga pomladiti.
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:44
evo cvijeta od kolegice na poslu
i ja ga hocu!:D



e sad jasmina daj ti meni prvo objasni tocno znacenje pelcera
mislim otprilike mislim da je to kad stavis dio stabljike s 2-3 lista u vodu i onda onako raste zilica i tak posadis?:)


Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:45
e da i moze mi netko reci kakve su ovo kuglice lijevo u draceni?!
to vidjam u dosta tegli a nemam pojma sto je to:D
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 13:42
Meow,pelcer je onaj dio stabiljke(mali) koji je nikao iz zemlje pored majke biljke,da se ovako izrazim,i koji se može odvojiti od glavnog stabla.A zapelcati znači kada odrežeš jednu grančicu od biljke i staviš je ili u vodu ili odmah u zemlju,zavisno o kojoj je biljci riječ.Ako sam pogriješila neka me iskusniji isprave.
Kod svog anthuriuma sam odrezala jednu grančicu i stavila je u vodu.Jučer sam gledala i izgleda da je pustio malene korijenčiće.Sačekat ću još koji dan pa ću da ga posadim.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 17:57
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Gledajući ove vaše dvije slike nešto mi je palo na pamet.Kao prvo,kako ih zaljevate,da li direktno u zemlju ili u posudu.I drugo,da li voda može brzo da prođe kroz zemlju,tj.da li zemlja, ako zaljevate direktno u nju,brzo upije vodu i višak bude u posudi?Jer ja svoj anthurium zaljevam u posudu,pa čak i ostavim malo vode unutra ako stoji na toplom mjestu.Stoji na prozoru gdje do podne bude sunce,i imam osjećaj da stalno cvjeta.Ne vodim baš neke posebne brige oko njega,samo ga zaljevam redovno kao i ostalo cvijeće.Ovo je slikano prije nekih 20-tak dana (imam ga oko 4 godine)



Jasminaaa,bila si u pravu..danas sam ga presadila i nazalost voda se je zadrzavala u vazni...uspjela sam samo jedan dio spasiti i vidjet cemo sad Sta ce biti..uglavnom,evo kako sad izgleda



Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 18:10
Ma Jasmin,ne brini,nemoj ga zalijevati dok se zemlja skroz ne posuši,i oporavit ce se on....Evo kako moj izgleda ovih dana..


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 18:54
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Želim ti toplu dobrodošlicu smile64.Anthurium i poslije može da ponovo cvjeta.Neznam tačno u čemu je caka ali ovaj moj cvjeta ja mislim neprestano.Ne vodim baš računa o njemu,nekad ga i zaboravim.Baš ga pokušavam ožiliti jer je previše izrastao pa se puno ljulja Smile.Ako ga uspijem ožiliti čitavog ću ga pomladiti.


E, daj nadji nam tu caku Wink jer moj a i mnogima koje znam posle onog "kupovnog" cvetanja koje je trajalo godinu skoro, nikako da procveta. Razvio  se u lep ,veliki dzbun sa puno listova, zdravih.zelenih, sjajnih ali od cveta ni traga a cvet ga ipak najvise krasi.
Dzomba, obrati paznju da ga ne hvata direktno sunce, moj se jednom tako 'opekao" pa su mu dva lista bila potpuno ista kao kod tvog.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 18:57
Hvala ti mimar....u zadnje vrijeme sam probala dosta toga....sad cu vidjeti kako ce se ponasati u novoj vazni ali obratit cu i paznju na svjetlost!! Hvala!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 19:31
Ma samo da se tebi oporavi. Nego sad sam bas zagledala tvoju fotku, ne vidim koliko si ga duboko posadila. pazi i na to, mom korenje skoro da viri (toliko da sam odvojila manji deo i presadila u drugu saksiju a da ga nisam vadila iz zemlje). Dosta sam toga proucila o njemu ali cu biti zadovoljna tek kada ga nateram mi procveta (ne jedan bedni cvetic, nego onako kao kad sam ga dobila). Sve dotle nista ne znam o njemu Confused!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 20:06
Eh ja sam mu stavila dosta zemlje na zile...nije to bas dosta,dosta jer ni saksija nije prevelika ali sam mu ipak prekrila zile!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 21:31
Jasmina,neka ga sada tako kako je i nemoj previše zaljevati.Ovi listovi što su oštećeni ostavi tako kako jesu dok skroz ne požute ili uvenu pa ih onda odstrani.Biće on ponovo OK.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 21:41


E, daj nadji nam tu caku Wink jer moj a i mnogima koje znam posle onog "kupovnog" cvetanja koje je trajalo godinu skoro, nikako da procveta. Razvio  se u lep ,veliki dzbun sa puno listova, zdravih.zelenih, sjajnih ali od cveta ni traga a cvet ga ipak najvise krasi.
Dzomba, obrati paznju da ga ne hvata direktno sunce, moj se jednom tako 'opekao" pa su mu dva lista bila potpuno ista kao kod tvog.
[/QUOTE]
 
 
Mimar,iskreno neznam mu još caku.Stoji na istočnom prozoru-dakle od rane zore do otprilike u podne bude sunce i on se ništa ne buni.Moguće da je to ta caka.Nikada ga nisam premiještala i tu stoji otkako ga imam.Doduše sada je previše izrastao pa se počeo ljuljati(vidi se na onoj mojoj slici malo) pa ću ga morati omladiti.Trenutno još cvjeta,jedan cvijet se osuši ali ponovo krene novi.Tako da uvijek ima nekoliko cvjetova.Jednu grančicu sam odrezala i stavila u vodu da vidim hoće li pustiti korijen pa ako uspijem javim vam.Inače mi je misteri.Ništa posebno mu ne radim.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 08:54
Prelep je, a ti si jedna od retkih srecnica , samo da znas. Zato, svaka cast, majstore Clap! Taj istocni prozor mi je problem jer su mi svi istocni u spavacim sobama a tu nesto nemam obicaj da drzim saksije, ali....Wink
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.