Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 17:15
Hvala puno, pokusat cu svakako, ali kad prestane cvjetat!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:32
Ahh,ja sam odustala od ovog cvijeta...imao je i svjetlost-vaznu sam mu potapala u drugu vaznu s vodom,jer kazu nevoli direktno zaljevanje..kupala sam ga Big%20smile...sve...i na kraju nista-bacim ga u kantu za smece,sav je pozutio... ah ja-mijenjala sam mu i zemlju ali nista...odustajem od ovog cvijeta Ouch...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 22:36
jasmina, na kojem je tvoj anthurium prozoru? ili je sad vani preko ljeta? i koliko ima sunca? jer moj nakon sto ga imam manje od dvije godine, opet cvijeta, ali su mu cvijetovi puno manji nego tvoji. zapravo, tek su se sad otvorili pa mozda jos i porastu, ili? moj je na, ajmo reci, istocnom prozoru, ima uutro sunca, direktnog samo kojih sat vremena, i oni listici koji su mu u sjeni zbog drugih listova, osjetno su svijetliji od drugih. to je zato jer mu treba jos vise svijetla, jel tako?

inace, ovo je cvijet, koji po mojim iskustvima, spada u najNEzahtjevnije i najzahvalinije biljke :) a i orekrasan je pa je pravi dobitak :)))
...sreca prati hrabre...
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:01
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

jasmina, na kojem je tvoj anthurium prozoru? ili je sad vani preko ljeta? i koliko ima sunca? jer moj nakon sto ga imam manje od dvije godine, opet cvijeta, ali su mu cvijetovi puno manji nego tvoji. zapravo, tek su se sad otvorili pa mozda jos i porastu, ili? moj je na, ajmo reci, istocnom prozoru, ima uutro sunca, direktnog samo kojih sat vremena, i oni listici koji su mu u sjeni zbog drugih listova, osjetno su svijetliji od drugih. to je zato jer mu treba jos vise svijetla, jel tako?

inace, ovo je cvijet, koji po mojim iskustvima, spada u najNEzahtjevnije i najzahvalinije biljke :) a i orekrasan je pa je pravi dobitak :)))


Nisam anthurium iznosila napolje.Stoji na istočnoj strani,unutra na prozoru.Čak sam ga proljetos dobro skratila,kada je prestao da cvjeta,jer je  mnogo izrastao i nije bio više onako lijep.Mislila sam da se neće oporaviti.Inače,o njemu ne vodim mnogo računa Embarrassed.Kada zaljevam cvijeće njega baš dobro zalijem tako da zna ostati dosta vode u ukrasnoj posudi.Moje lično iskustvo je da ne treba se mnogo brinuti o biljkama,ne pretjerano.Onda nas one i obraduju svojom ljepotom.I kao što je vida7hr već napisala anthurium spada u najnezahtjevnije biljke Smile
Na vrh
dobri duh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dobri duh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 08:21
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Nadam se da ne izgledaju ovako ovo su nazalost, samo pupovi novih listova. Ovo što ja vidim znači da nije razdjeljen na vrijeme.Svoj Anthurium sam kupila prije 5 god u Getrou i bio je mali.Uvijek mi je stajao na sjevernom prozoru i kad smo se preselili u novu kuću,opet sam ga stavila na sjeverni prozor iznad radijatora i cvate non stop.U proljeće sam ga razdijelila i sad imam 2 cvijeta i opet cvate i pušta mlade listove.Prihranjujem ga jednom u 2 tjedna,zaljevam ga jedan put tjedno u zemjlu i u podložak ali ne pretjerujem jer ne trpi previše vlažnu zemlju i zalijem ga kad je zemlja suha  odstajalom vodom iz plast. boca iz špine koja mi zna stajati i po 2-3tjedna i svi misle ko dođe da je umjetan jer stalno ima cvijet,Kad se cvijet počme sušiti odrežem ga i potjera novi.


Na vrh
robinzonka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje robinzonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 16:29
Imam Anturium koji mi je do unazad 2 mjeseca bio predivan. A sad mu se počelo sušiti lišće i žuti. smile43 Po ljeti sam ga dosta zalijevala, a bio je i u mračnoj prostoriji jer je bilo jako vruće.  Kako da mu pomognem???


Na vrh
dobri duh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dobri duh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 23:03
SmilePozdrav Robizonka!Po slici se baš ne vidi dobro, ali mi se čini da mu je vaza premala.Da sam na tvome mjestu ,prvo bi mu odrezala one oštećene listove i presadila ga u novu zemlju i ne na sunce već samo gdje ima dovoljno svijetla .Ako ti je zemlja stara i misliš da je vaza u redu počmi ga dohranjivati ali samo jednom na tjedan i nikako ga nemoj za poćetak previše močiti ne trpi previše vode i zalijevaj ga u podložak.Provjeri ispod listova da nema crvenog pauka.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 18:33
I ja mislim da bi trebala da ga presadiš.Zemlja treba da je dobro propusna,da se voda ne zadržava.Ovih par listova obavezno odreži.Gledajući sliku više mi se čini kao da nije imao dovoljno vode jer su listovi klonuli.Presadi,redovno zaljevaj i promijeni mu mjesto.Držim ti palčeve da ti uspije Smile
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 18:47
Evo nešto zanimljivo,što sam našla na netu.Ako vam je anthurium previše izrastao kao ovaj



može da se obnovi.Oštrim nožem odsjeći vrh krune od matične biljke.Ovako bi trebalo da izgleda kada odrežete vrh





Zavisno od veličine lonca,saditi jednu ili više izboja u propusnu zemlju.Redovno zalijevati.Ostavite preostale donje dijelove stabiljke u zemlji i uz pravilnu njegu razvit će se novi listovi.

...........skinuto sa neta...........









Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 02:32
Evo neke informacije o anthuriumu, ako već nije napisanoWink.

Temperatura prostorije ne smije pasti ispod 15stepeni.

Nikad ne koristiti sjajila za listove, samo ih brisati.

Zaljevati je bolje češće ali ne obilno, po malo. Ljeti 3 puta , a zimi jedanput tjedno.

Možemo ga držati na glinoporu u vlažnim tacnama, zbog očuvanja vlažnosti zemlje.

Dohrana svaki drugi tjedan u vrijeme cvatnje i intenzivne cvatnje.

Presađivanje se radi svake druge godine u veljači, da bi se odstranile nakupljene štetne tvari iz zemlje.
Presaditi ga u miks treseta, usitnjene mahovine  i malo drvenog ugljena.

Korijenje je osjetljivo i prilikom sadnje kao zaštitu od pljesni možemo ga poprašiti drvenim ugljem.

Da bi biljka imala ispravnu drenažu na dno staviti krhotine terakotnih posuda ili glinenog crijepa, ili glinopor.

Ako biljci žute listovi pati zbog prezaljevanja i pustite je da se dobro isuši zemlja i korijen.
Ako se pojave tamne flekice napale su biljku gljivice, nabaviti fungicid i odstraniti bolesne dijelove.
Vole ga i vunaste uši.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 21:46
taj bih cvijet željela imati !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
martinari View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martinari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 10:41
Pozdrav svima...
Inace cesce posjecujem temu nakit nego cvijece,al sam ovdje jel trebam pommoc...
Jucer sam za rodjendan dobila cvijet Anthurium ili Adreanum...
E sad s obziro da ja nemam apsolutno nikakvog iskustva sa cvijecem molila bi da mi kazete kako da ga odrzavam,koliko da zaljevam, gdje ga je najbolje drzati...S Obzirom da je poklon voljela bi da pozivi malo

Uglavnom cvijet mu je crvene boje i listovi zeleni ali neka tamnija malo boja u obliku srca...Izgleda umjetno al je prekrasan...

Hvala na pomoci
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 20:43
Originalno poslano od člana martinari martinari napisao:

Pozdrav svima...
Inace cesce posjecujem temu nakit nego cvijece,al sam ovdje jel trebam pommoc...
Jucer sam za rodjendan dobila cvijet Anthurium ili Adreanum...
E sad s obziro da ja nemam apsolutno nikakvog iskustva sa cvijecem molila bi da mi kazete kako da ga odrzavam,koliko da zaljevam, gdje ga je najbolje drzati...S Obzirom da je poklon voljela bi da pozivi malo

Uglavnom cvijet mu je crvene boje i listovi zeleni ali neka tamnija malo boja u obliku srca...Izgleda umjetno al je prekrasan...

Hvala na pomoci


Najbolje je anthurium držati na istočnoj strani,dakle jutarnje sunce na prozorskoj klupici.Zaljevati samo kada je zemlja posuha.Onda dobro zaliti i višak vode nakon pola sata prosuti.Tako ja sa svojim radim (trenutno ih imam četiri) i eno ih luduju,cvjetaju stalno.Čak i ona mala reznica koju sam ožilila sprema se da procvjeta.Uslikam je dok otvori cvjetić.To je moje iskustvo sa anthuriumom.Nadam se da sa pomogla Smile
Na vrh
martinari View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martinari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 12:32
Puno hvala na pomoci...Tako i zaljevam...Nego, jedan cvijet mi je pocrnio kao da se susi...Moguce da dok me nije bilo noj dragi nije bas pazio na cvijece al ipak zasto nebi pitala...
Pojavio mi se novi cvjet ali se jos nije rastvorio!!!!
Na vrh
melanzana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melanzana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 00:29

Pozdrav svima...


Moji anthuriumi su na južnoj strani, imaju puno svitla a zaštićeni su od direktnog sunca.

Zalivan ih samo da je zemlja vlažna i dobro mi napreduju.

 
 

 

 

 
 

Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 08:18
Ja sam svoj anturijum dobila od bake, a ona mi ga je dala djeljenjem korjena, evo imam ga već 2 godine a nije se ništa pojavilo. Nema cvjetanja....
Nije na prozoru, zapravo pokraj prozora je i nema baš direktnu svjetlost ali je ima.
Kod bake cvjeta kao luda ali meni neće ništa.
Da li još trebam čekat ili je premjestit gdje drugdje?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 07:51
E i još nešto što me pati dobio je na dva lista neke smećkaste mrljice, ali ih ima par, da li bi to bilo od manjka svjetlosti ili nečeg drugoga?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 21:35
Smeđe fleke se znaju pojaviti od previše vode.
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 21:38
Ajd probat ću smanjiti, iako ne mislim da je od toga jer ga ne zalijevam previše.
Vidjet ćemo,. hvala ti
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 21:42
Predivan cvijet!Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.