Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 09:33
Hvala ti,Mimar.Malo sam se sada Embarrassed Wink Smile Smile.Ako bude još kakvih novosti javljam...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 20:39
hej cure, mi mozete jos samo reci dal njemu pase veca ili manja tegla? tnx!
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 20:52
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

hej cure, mi mozete jos samo reci dal njemu pase veca ili manja tegla? tnx!
 
Pa sada zavisno od veličine same biljke.U kakvoj ti tegli sada stoji?Možda da uslikaš pa da možemo ocijeniti kolika mu je sada potrebna?
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 22:41
ma samo okvirno ak znate dal mu vise odgovara guzva ili komocija? jer imam osjecaj da je malo prevelika tegla. i da vam svima odmah zahvalim na brzim i ljubaznim odgovorima! :))
Na vrh
Milena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Milena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 07:16
Imam 4 vrste anthuriuama. Pazim ih, prskam, ne puno vode, ne sunca, puno svjetla, ali moj problem je ovakav. Kad je kupljen sve je krasno i traje oko 1/2 godine. Kasnije počinju problemi, jedan nikako da ponovno procvjeta, ali su listovi zdravi, a otcvali traju 1/2 godine zeleni,  drugi žuti i lagano propada list po list. Pokušavam ga održati na životu rezanjem oboljelih listovi, treći je ponovno procvjetao, ali neki kržljavi cvjetići ...
Jednom sam negdje pročitala da od dana kada iziđe iz rasadnika da počinje njegovo lagano umiranje. Ja ću i dalje pokšavati jer ih obožavam.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 17:37
Ja sam danas mog bacila ...pokusavala sam sve i svasta ali jednako mu liske zute i suse se,tako da je danas zavrsio u kanti za smece
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 19:54
A ja ću moga baciti sutra - niti jedan list
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 20:55
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

A ja ću moga baciti sutra - niti jedan list [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot65.gif" align="middle" /> [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot65.gif" align="middle" />


I ti Hoya ...ma moj je imao par listova ali i oni su poceli zutiti,susiti se i bacim ga..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 09:46
I, zamisli, opet kad idem po prodajnim centrima gledam baš njih. Stvarno su predivni, ali ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 21:22
Jesu,lijepi su...ali ima ono "ali" ...ovo nije njihova godina!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 09:15
moj flamingov je pun nekakvih pupova, jesu li to na pomolu novi cvijetovi????
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 20:55
Nadam se da ne izgledaju ovako ovo su nazalost, samo pupovi novih listova.


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 19:15
ma moji su skroz maleni pupovi, ko tockice, i rastu sa strane na grani pa se zato nadam, ima ih 5, 6. jako bi bila sretna da su to cvijetovi. inace, tvoj primjerak je prekrasan! u svakom slucaju, HVALA NA ODGOVORU, vec sam izgubila nadu! :((
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 18:10


jel vidite ovaj pup? to je o cemu sam pisala pa ako netko zna..

ž

a ovo je moj flamingov star godinu i pol :)) jako sam ponosna na njega, znam da i nije bas najgusci, ali tek mi je prije koji mjesec poceo davati listove i od onda se jako volimo :))
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 20:56
ajme, izludjuje me ovo neodgovaranje!
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 15:09
[QUOTE=vida7hr]

jel vidite ovaj pup? to je o cemu sam pisala pa ako netko zna..
 
 
Vida 7hr, koliko ja znam to nije pup od cvijeta koji se vidi na slici.Kod anthuriuma znaju krenuti iz stabiljke nešto kao nalik korijenu,i nije cvijet.Stabiljka cvijeta kreće iz unutrašnjosti grane lista (pri samom kraju lista prema stablu).Dakle ,sa suprotne strane ovoga kao na slici.
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 20:52
hvala. ludo me zanima kaj je to, budem se raspitala po vrtnim centrima.
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 16:14
cini mi se da samo ja trabunjam o anthuriumu :)) nego, vidjela sam jedan prekrasan primjerak na flori, biooo je ooooogrooooman, sigurno visok 1,5 metara i bujan i to za samo 206kn. joooooooj da ga imam kud staviti.. prekrasan je. i u prilicno je maloj tegli, tak da sam sad sigurna da je moj u prevelikoj :)
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:13
Vida, ne brini, nisi usamljena Wink ima nas jos na ovoj temi. Cekala sam nesto i ...napokon docekala Big%20smile! Posle onog cvetanja kod kupovine je konacno resio da me obraduje cvetom, krenula dva pupoljka, pogledajte jednog malca...
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 17:21
Aajme, prekrasan je! daj mi reci koliko je star cvijet i kolko mu je trebalo da iz pupa dodje do cvijeta?
...sreca prati hrabre...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.