Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:19

Vida. hvala. Mislim da bebac Wink ima oko mesec dana, nisam bas sigurna jer sam ga u zadnje vreme zapostavljala u besu sto ne cveta. Juce primetih da su krenula jos dva pupa, pa cu ovog puta obratiti vise paznje na to. Shvatila sam da ga ne treba premestati ni previse zalivati, naci mu mesto sa puno svetla i ranog ili kasnog sunca i prehrana, neizostavno!

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 08:22
Zaboravih, sva cetiri pupa su krenula iz samog sredista bokora, nista sa strane.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:52
jojjjjj, moj je prepun pupova i nikak da se pokrenu, ali je dobio jedan novi izdanak iz kojeg mu rastu listici. kolko cesto ti svog zalijevas? ja svakih tjedan, mozda 10 dana. onak kad primijetim da je zemlja suha.
...sreca prati hrabre...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 13:20

Dugo sam cekala, samo je izbacivao lisce. Otprilike tako zalivam i ja, ponekad ga i po  liscu poprskam , kada su velike vrucine, ali pogotovo tada nikako na sunce, dobije tamne mrlje i list se susi.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 22:48
Bravo,Mimar.Vrijedilo je čekati Wink .Moja reznica je nakon više mjeseci pustila žilice i polako napreduje Smile .Uslikam je ovih dana Wink
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 13:02
evo ga konacno, nesto se crveni, mislim da je cvijet. a to znaci da jos uvijek ne znam sta su oni pupovi. jel ti mimar imas te pupove?
...sreca prati hrabre...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 16:23
Bice cveta i kod tebe, ne visimo ti i ja dzabe na ovoj temi LOL!
Pregledala detaljno pacijenta Wink
Dg. Izrasline,  nepoznatog karaktera, primecene na pojedinim mestima bez indikacija da bi mogle prerasti u cvet Tongue
Preporucuje se: redovno uzimanje vitamina,cesto tusiranje, blago klimatsko lecenje, bez potrebe za vecom kolicinom zracenja.
Obavezno: pracenje stanja i redovne kontrole. Big%20smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 20:12

moj anthurium
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:14
Stefkaja, divan je!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:25
dugo sam ga čekala, prije dvije godine bio je pun cvijetova i kad je ocvao do sada nije imao niti jedan, več sam mislila da niti neće ali eto razveselio me
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 00:24
ovako je moj izgledao prije dva mjeseca
P1010007 P1010008
a sada cvjetovi propadaju ( što mi je još i OK), ali mu i listovi žute. Nisam ga odmah presadila, ali kada sam skužila da je u tresetu posađen pa dok ga zalijem voda sva iscuri u podložak, a on gore skroz suh, onda sam ga posadila u zemlju za cvijeće. Brine me žućenje i propadanje listova. Što mu ne paše?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 12:19
Ne pase mu previse vode, jako, direktno sunce, suvi vazduh, premalo svetla LOL, dovoljno zar ne?! Voli kiselu zemlju, (mozda dodas malo za rododendrone ili malo sa borovim iglicama ), prehranu, redovno tusiranje. Normalno je da cvet ima vek trajanja, mada jaaaako dugo traje, ali zutenje listova ukazuje na nesto,. Pogledaj ih odozdo. da se nije koji napasnik navadio...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 13:07
evo i mene nakon dugog ljeta :)) moj nice 5 cvijetica, ali jako dugo ima treba da se otvore, ovaj jedan se otvara vec 2 mj - je to normalno? a lisce tjera abnormalno i super sam sretna!

a kaj se tice zutenja listova - je to novo kupljeni cvijet?
...sreca prati hrabre...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 16:10
Prije dva mjeseca je kupljen.
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 21:37
Gledam vase anuturiume i prekrasni su.. Moj izgleda ok, ali novi cvitici, vec dva rastu "bolesni". Ja ne znam sta je to, ali mozda bi vi mogli pomoc. Jako mi je drag, i inace cili lipo i zdravo izgleda.. Mozda mu nesto ne odgovara sta radim, ako imate kakvu ideju, bila bih vam jaaako zahvalna!!

Evo slicica..


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 21:49
anturium ti je prepredivanThumbs%20Up

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 09:42
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Prije dva mjeseca je kupljen.


pitam zato jer je i moj i svekrvin nakon tako nekog vremena, novo kupljen, poceo sa zutim listicima, ali ja sam samo odstranila te listove i vise nije. pretpostavljala sam da mu je to zbog prilagodbe. sad je stvarno prekrasan.
...sreca prati hrabre...
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 10:58
Prelijepi su vam anthuriumi Smile.Ovaj moj nakon kraće pauze ponovo cvjeta


A ovo je maleni koji sam uspjela da ožilim.Lijepo napreduje






Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 19:30
Jasmina krasan ti je anturium.. a kako si ga uspjela ozilit, molim te mozes li napisat, ja bi to rado probala, ali ne znam kako ide s njima proces? Hvala ti puno!
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 10:26
Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

Jasmina krasan ti je anturium.. a kako si ga uspjela ozilit, molim te mozes li napisat, ja bi to rado probala, ali ne znam kako ide s njima proces? Hvala ti puno!


Odrezala sam jednu grančicu i stavila u vodu.Dugo je trebalo da pusti korijen.Otprilike dva mjeseca.Ali mislim,kada bi se reznica,donjim krajem,uronula u prah za ožiljavanjem,i posadila u treset,puno bi brže pustila korijenje.Uglavnom,ako se odlučiš na način kao što sam ja uradila,bitno je da je reznica zelena i da ne vene(dok je u vodi).Ostalo je samo strpljenje.Želim ti puno uspjeha Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.