Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 10:13
Imam na poslu jedan anturium koji je stalno cvjetao,usprkost patnji,nedostatku vode,zemlje ili je pak bio prezaliven.Odlučila sam ga presaditi djeljenjem u veljači.Prvo sam našla neku žutu pljesanj.
 
 
 
Na kraju je to ovako izgledalo.Nadam se da će preživjeti i dalje cvjetati.
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 18:51
evo i mene s pitanjem...
dakle, imam 2 Anturiuma, jedan je crveni i predivan je cvate stalno, ima dvije stabiljke i iz njih baca barem po dva cvijeta....
drugi je rozi, ima tri sabiljke i samo iz jedne cvjeta :( ne znam zasto ostale ne pustaju cvjetove...
ne znam dali te stabiljke trebaju biti vece da pocnu pustat cvijetove? ili ih treba mozda odvojiti...
evo slika pa da vidite...
 
 
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 19:03

ne znam dali da ih presadim? asd je vec 2 godine proslo od njihovog zadnjeg presadivanja... mislim da su iz zemlje izvukli sve sta se dalo... negdje sam procitala da ih treba presadivati rano u proljece, tj u veljaci, to je taman sada...

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 09:00
Da,taman sada.I ja sam dugo čekala veljaču.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 11:34

probat cu je ovaj vikend presaditi, pa da vidimo kako ce se onda drzati... :))

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 23:52
Kiki ljepo si spasila anturiumClapClap
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 16:57
Ha, moj se anturijum pomakao, pustio je ćak jedan listić, nije se micao već dvije godine, ama baš ni mrc, da bi napokon razveselio svoju Taju. Moram se pohvalit sa slikicom, iako se ne vidi baš ošto ali listićč je tu!!!

"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
planinčica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje planinčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 16:20
vjerovatno sam pogrešila,ne znam da li je ovdje pravi način da šitam za savjet,ako nije recite mi gdje i kako da postavljam pitanja,ali evo ja ću sad pitat pa što bude,nisam početnik u uzgoju bila,ali sad imam problem sa anturijumom i na čudu sam,odjednom mi se lišće objesilo ,presadila sam ga,nema mokre noge i na svijetlu je ne na suncu a on je idalje loše,može li mi netko pomoči
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 20:27
planinčice dobro nam došla

tema o anturiumu je već otvorena, evo ti link

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=89&PN=1

ja ti ne znam pomoći, imala sam ga jednom, ali mi je propao,
ali malo prouči na temi, možda nađeš odgovor



Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 12:49
proćitala sam čitavu temu o ovoj prekrasnoj biljci i ponovo se pojavila žal za mojim propalim anturijem.mislim da ću ponovo pokušat
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 08:37
Imam Anthurium već 3 godine koji sam dobila dijeljenjem korijena.U te 3 godine cvjetao je samo jednom i to jedan jedini cvijet.Stoji na osunčanom prozoru ali nije direktno sunce.Redovito ga svako proljeće stavim u svježu zemlju,prihranjujem ga od proljeća i prskam mu listove svaki drugi dan a nikako da nikne ni jedan cvjetić.U čemu griješim?
Na vrh
SelmaH View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SelmaH Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 00:48
Pozdrav svima. Prije dva dana sam kupila rozi Anthurium. Predivan je i mnogo mi se doapo. Posto zivim u potkrovlju i nemam klupica na prozorima interesuje me da li on mora biti direktno na prozoru. Trenutno sam ga stavila blizu krovnog prozora jer ne mogu ispod, pa ne znam da li mu je to dovoljno svjetlosti. Kako je bolje da ga zaljevam u posudu, ili u zemlju?
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 15:32
Teško je reći da li je tvojoj biljci optimalno mjesto tu gdje ti trenutno stoji. Ako dobiva dovoljno svjetlosti jeste, jer Anthurium voli svijetlo mjesto, ali ne direktno sunce. Zemlja treba biti vlažna, ali ne sasvim mokra, niti sasvim suha. Zalijeva se odozgo i višak vode treba izbaciti iz posudice, jer bi mu korijen sagnjio.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
SelmaH View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SelmaH Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 00:52
hvala makk :) danas sam ga premjestila na malo svijetlije mjesto. zalila odozgo i nakon desetak min istresla vodu iz posude.ali mi se cini da mu je po povrsini zemlja bila suha, a kad sam krenula da zaljevam cini mi se da je sve proslo kroz zemlju, tj da je sva voda iscurila u posudu.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 08:37
prije par  dana me moj Anthurium ugodno iznenadio;otvorio se jedan cvjetić a 3 godine nije uopće cvjetao.Nadam se da će ih biti još........Big%20smile
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 20:00
Pozdrav svim ljubiteljima Anturijumasmile73
Imam jednog već godinama, ali nešto mu kod mene ne odgovara, samo raste i nikad ne cvjeta. Svake druge godine ga presadim i to uvijek u veljači, ali ništa od njegaCry

Danas sam odlučila obračunat se s njim i presaditi u novu zemlju, kojoj sam dodala perlita i vulkanske čestice, jer mu je zemlja bila nabijena, kao da godinama nije presađivan.Confused
 
Korijenje je zdravo, tako da sam sve odvojila i dobila brdo sadnica

Nisam ih rezala, ali još uvijek nije kasno da ih pošteno skratim i anturijume obnovim.
Svaki je Vaš savjet dobro došaoThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 19:00
Bebolina, pa ne vidim zašto se nebi oporavio, a dobila si i puno mladica, baš super.
Ja sam danas isto svoga presadila, od jedne je nastalo nekoliko sadnica, ali sve sam stavila skupa u jednu malo veću teglu. Zemlja- mješavina vrtne zemlje, kupovne i pijeska, dobra drenaža na dno i obavezno zaljevanje u podložak jednom, ako je jako vruće u stanu dva puta tjedno. Orošavam ga skoro svakodnevno. Stoji na jako osvjetljenom mjestu, ali ne na direktnom suncu. Prihranjujem ga svakih 15 dana i sada čekam, čekam, čekam da se prilagodi i procvjeta. Inače s biljkama treba puno strpljenja ništa ne ide preko noći!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 12:54
Mali savjet iz mog iskustva s njima: kod presađivanja, ako je donji dio ogoljen i biljka je izdužena kao kod Beboline, odrežeš vršni dio par cm ispod zadnjeg lista i posadiš 5-6-7 biljčica u jednu teglu!!   Brzo probuja i procvate!!  A korjenje možeš baciti!!!  Ne poslati meni, jer imam anturiuma 5-6 tegli!!  I stalno ima u svakoj tegli barem 1 cvijet, cijele godine!!!smile78 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 22:26
I moj je za presađivanje, već me je špotala Free što nisam  Wink
 
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 13:10


Uploaded with ImageShack.us

A ovo je moj malac!!! Od kada sam ga dobila prije 2 godine, non stop cvate, sada čak 3 cvijeta!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.