Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 21:41

Ovaj Anturium i još nekoliko istih primjeraka krase hol Hotela Laguna u ZagrebuThumbs%20Up

Nikad ljepše primjerke nisam imala prilike vidjeti...
 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 08:33
Bebolina, savrseni su... kako im samo uspjevaju???? meni nikad nisu imali tolike cvjetove, listove... nikad mi nisu bili toliko gusti :(
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 20:49
Prvo što sam pomislila kad sam to vidjela, pomislila sam da su umjetni, ali vrag mi nije dao mira išla sam provjeritiApprove Listovi i cvjetovi ogromni, ali zaista ogromni i bujni. Stoje pored staklenih stijena gdje sunca nema ni u tragovima, a zemlja suha kao barut. 
Pokušat ću moje malo zanemariti, možda se probudeTongueLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 14:24
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Ovaj Anturium i još nekoliko istih primjeraka krase hol Hotela Laguna u ZagrebuThumbs%20Up

Nikad ljepše primjerke nisam imala prilike vidjeti...
 

 

 



Perferktni su, savršeni!!!  Sada i moji sele u sjenu!!!  Ako je nađem!!  Bebi, hvala na ovoj fotkici, sada imamo čemu stremiti sa željama kakvi da budu naši!!  Ih,  ja se ponosila mojih, a ovaj je master šef!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 16:37
Originalno poslano od člana Free Free napisao:


Perferktni su, savršeni!!!  Sada i moji sele u sjenu!!!  Ako je nađem!!  Bebi, hvala na ovoj fotkici, sada imamo čemu stremiti sa željama kakvi da budu naši!!  Ih,  ja se ponosila mojih, a ovaj je master šef!!!
Tamo ima četiri ovakva kapitalca i nekoliko primjeraka bijelo roza u restoranu. U tamnijem dijelu hola jedna je velika vaza ovog crvenog s očerupanim granamaLOL pogodi zaštoLOL
Da nije bila tako očerupana, vjerovatno bi i ja odrezala jednu malu grančicuEmbarrassed.... možda bude bolja situacija drugom prilikom, ako u međuvremenu ne nabavim sadnicu
 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 17:11
Pozdrav svima, evo i ja sam jucer uzela u Merkuru jednog da ga spasim od sigurne propasti, ima jedan mali cvjtic i naravno listove sa smedim flekama. Stavila sam ga na JI prozor pa se nadam da ce mu tamo odgovarati, i zalijevat cu ga samo u podlozak. Sad me zanima da li da otkinem te listove sa flekama ili da ih ostavim?
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 15:11
...ovog ljepotana sam dobila u prosincu...vidim da  mu je jako skučeno..tkđ. vidim da se preporučuje presadnja u veljači...
...jel bi ga mogla prevariti bez da budu krivih efekata ovih dana????





Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 20:47
ja bi ga iste sekunde presadila. super mu je korjenje, zdravo i jedro, pa veljača je tu.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 20:57
hVALA, sutra akcija presađivanja!!!Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 13:34
a meni nista od odgovora, pih.
Lovro, anturijum ti je divan, kako ga odrzavas?
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 22:38
  pozdrav drustvo...moze meni netko predlozit sto da mu radim...cvjetao je samo kad sam ga dobila...ima sve uvjete koje ste napisali i nista...smile43
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 11:25
irenaidani, ja imam dva anturijama koji već mjesecima cvitaju. jako rijetko ih zalivam ali ih svaki dan pošpricam odstajalom (prokuhalom)vodom , a cvit zaklonim dlanom da ne bi pocrnio i propao ..a kada već stari cvit prolazi počnu se pojavljivat novi pupoljčići. držim ga na cca 20-23c malo ukoso od prozora tako da ima svjetla a opet ne direkt na suncu . nadam se da sam bar malo pomogla , lijep pozz
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 12:20
pa tako je kod mene sad kroz zimu,ljeti je tu gdje je slikan,svugdje ima svjetla,isto ga orosavam i prehranim i samo stoji i stoji...ocito me ne voli...:(

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 14:10
Originalno poslano od člana keeka keeka napisao:

a meni nista od odgovora, pih.
Lovro, anturijum ti je divan, kako ga odrzavas?


Ja sam ga tek dobila ove zime...
Prije sam imala jednog malog pelceriće, al mi je propal..ovaj se super drži...
...Za tvoje lišće....mislim da sam tu pročitala da ga treba ostavit dok cijeli ne uvene...a sad ...ko zna???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 18:50


Uploaded with ImageShack.us

Moji su u zimskom vrtu cijele godine, svjetla ima dosta, sunce ih obasja tek na kraju dana, špricala ih nisam nikada, zalijevanje svake subote, prihrana svake 3 subote!!!  I svako malo me obraduje novi cvijetić!!smile64
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 20:21
@freeThumbs%20Up flamingo ti je prekrasan!
Ja s njim nemam sreće, ljeti su mu kod mene uvijeti katastrofa zbog klimatizacije. Pokušat ću ga preselit u polusjenu vani, pa ako mu ni to ne bude odgovaralo, pozdravit ćemo se zauvijek.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 21:08
Sa smještajem vani u hladovini, uz mrvicu svjetla, u tvojoj rovinjskoj klimi, garant ti cvate cijeli lijeto!!!  HM, dobro, uz malkice vode i prihranjivanja!!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 21:50
Ide on u hladovinu pod kiwi, pasalo mu to ili neTongue 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 07:49
Pozdrav svima,prije par dana primjetila sam da se na površini zemlje Anthuriuma pojavile neke bijele mrlje,izgleda mi ko plijesan.Ostrugala sam ju ali ona se opet pojavila.Bojim se da ne naškodi cvijetu tek mi je malo živnio.Jel još rano za mijenjanje zemlje?
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 08:00
Mjenjaj,zemlju,namoči vazu sa cvijećem u vodu,i nakom 1 sata izvadi i ne zaljevaj iznad,nego u tanjurić.
Sretno.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.