Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flamingov cvijet - Anthurium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flamingov cvijet - Anthurium

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Flamingov cvijet - Anthurium
    Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 21:32
Imam anthurium nekih 6 mjeseci. Kad je kupljen cvijetovi su bili izrazito crveni i sad se još uvijek drže, ali su promijenili boju (isprano crveno zeleni)... Je li to normalno? Kada uopće cvjeta i koliko 'žive' cvijetovi? Što joj paše i kako joj ugoditi?Molim sve one koji znaju više o ovoj biljcii, pišite!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 15:21
Pozdravljeni!
Ivona, moj je stigao gusto načičkan listovima i s dosta crvenih cvjetova. Sada, nakon godinu dana i dalje je "grmolik",  narastao je, ali otkad su cvjetovi nestali, novi se ne pojavljuju. Možda sam im tu namjeru uništila prskanjem vodom po svim listovima pa tako i onim koji su imali namjeru izroditi cvijet (kažu da se po cvjetovima ne smije prskati).


Ažurirao oceana - 10 Studeni 2007 u 16:06
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 20:55
Jel tko naisao na cisto bijeli anturijum??
 
ja ga trazim vec par godina
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 13:09
ja mislim...da sam kod nas u vrtlariji vidjela bijeli .To je bilo na proljeće pa sad ne garantiram no kad si do sad čekao budeš još malo.Ne smijem ići tamo jer ću opet pola vrtlarije dovesti doma,no tamo kupujem bor pa ću onda pogledatiWink
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 13:21
I ja sam si rekao da zaobilazim vrtne centre jer mi je pun stan ko cep..
Vise ne mogu ni do balkonskog prozora od guzveLOL
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 18:50
Originalno poslano od člana Ivona Ivona napisao:

Imam anthurium nekih 6 mjeseci. Kad je kupljen cvijetovi su bili izrazito crveni i sad se još uvijek drže, ali su promijenili boju (isprano crveno zeleni)...
Je li to normalno? Kada uopće cvjeta i koliko 'žive' cvijetovi? Što joj paše i kako joj ugoditi?
Molim sve one koji znaju više o ovoj biljcii, pišite!!!



Anthurium ili Flamingov cvijet je tropska biljka koja traži tople klimatske uvjete i veoma veliku  vlažnost zraka. Cvijet je  najčešće crvene boje a može naći i u drugim bojama. Anthurium je bitno  presađivati svake godine da bismo biljku oslobodili od vrlo štetnih neapsorbiranih minerala u starom supstratu. Ne podnosi nagle promjene temperature između dana i noći. Razmnožava se dijeljenjem biljke prilikom presađivanja u proljeće,a razmnožavanje sjemenom  je najbolje  prepustiti  stručnjaku.


Potječe iz Srednje Amerike. Najpoznatiji je A. scherzerianum koji ima vrlo specifičan cvijet crvene boje, A. andreanum sa crvenim, rozim ili bijelim cvjetom te A. crystallinum srcolikog ukrasnog lišća. ova biljka ne voli nagle temperaturne promjene i ne voli direktno sunčevo svjetlo. Biljku treba zalijevati često ali ne obilno, tri puta tjedno ljeti a zimi je dovoljno jednom.Povremeno poprskati lišće samo ne u vrijeme cvatnje. Kad biljka cvate dobro je dodati tekuće gnojivo svakih 15 dana . Cvijet može trajati i do 8 tjedana. Lišće treba redovito čistiti, presaditi svake 2 godine u veljači samo paziti da peteljke ne zatrpate zemljom. Zahtjeva mnogo njege pa se ne preporuča početnicima.
Cvijet simbolizira ljubav i prijateljstvo.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 18:53
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Pozdravljeni!
Ivona, moj je stigao gusto načičkan listovima i s dosta crvenih cvjetova. Sada, nakon godinu dana i dalje je "grmolik",  narastao je, ali otkad su cvjetovi nestali, novi se ne pojavljuju. Možda sam im tu namjeru uništila prskanjem vodom po svim listovima pa tako i onim koji su imali namjeru izroditi cvijet (kažu da se po cvjetovima ne smije prskati).


Listove treba prskati isključivo mlakom vodom, po mogućnosti nikada vodom iz vodovoda, zato jer je pretvrda. Jedino kad cvijeta onda izbjegavati prskanje listova...


Ažurirao Donata - 12 Studeni 2007 u 18:53
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 20:03
Hvala DOnata!
Što se tiče prskanja (svih biljaka koje to vole)- u posljednje vrijeme to činim isključivo destiliranom vodom jer je ova ovdje tvrda i prije sam nakon prskanja katkad imala osjećaj da listove zagušim, a ne da im pomažem.
S kakvom vi vodom prskate svoje biljke?
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 20:12
Oceana,ja to,za sad,radim kišnicom.Sad je još imam no inače nalijem vodu u flaše i tako ostavim,to zna i par dana stajati,dok mi ne zatreba.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 18:48
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Oceana,ja to,za sad,radim kišnicom.Sad je još imam no inače nalijem vodu u flaše i tako ostavim,to zna i par dana stajati,dok mi ne zatreba.


Potpisujem shashu...kišnica...koja još odstoji...
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 22:54
a kad nemam gdje skupljati kišnicu ... lođa je u pitanju, malo koja kap zanese na ovu stranu, a i ...Mediteran je ovo. Kiša nije tak' česta...

Btw - danas sam krenula s toplom vodom i... poručuje: "Zahvali onoj ekipi s foruma i u moje ime!"Smile
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 22:30
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Jel tko naisao na cisto bijeli anturijum??
 
ja ga trazim vec par godina



viđen u Pevecu prije par dana, ali sam totalno zaboravila da si pitao za njga. Oprosti, ali probaj otići i vidjeti sad.Ouch
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 17:17
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:


Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Jel tko naisao na cisto bijeli anturijum??
 

ja ga trazim vec par godina
viđen u Pevecu prije par dana, ali sam totalno zaboravila da si pitao za njga. Oprosti, ali probaj otići i vidjeti sad.[IMG]smileys/smiley18.gif" align="absmiddle" alt="Ouch" />



Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 09:16
Jeste zahtevniji od drugih (hoce svetlo-nece sunce,hoce vodu-nece "mokre noge",hoce orosavanje-nece u fazi cvetanja,hoce-nece smile180) ali se svaki trenutak utrosen na njega isplati (cvet trajeeee...)
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 10:59
prektasno, baš sam sad pročitala Donatin tekst i idem presaditi svoga i razdvojiti, cvao je lani - ove godine vidjet ćemo.smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 11:29
Prekrasno, ali još jedna biljkica koju nemrem imati- kod nas je prehladno i pretamno! A žal mi ga je stavljati u aranžmane!
Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 13:16
joj ljudi pa prosto vam zavidim divan mi je ovo primjerak ali se bojim nabaviti ga jer sam zaista pravi početnik kad bi mu moja ljubav prema cvijeću bila dovoljna i malo ovog što sam naučila od vas odma bi ga nabavila ali se zaista plašim da mu to nije dovoljno 
ensar
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 19:24
i ja sam imala anturiume bijeli i crveni,i oba su mi propala,zemlja im se brzo susila,a korjrn je strunuo od puno vode!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 07:44
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

korjrn je strunuo od puno vode!
 
 
najcesca pogreska kod vecine ljubitelja cvijeća je prevelika briga za cvijećem... pa onda ju uniste zbog prevelikog i precestog zalijevanja
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 17:43
Ja neznam Gdje sam pogrijesila s mojim...nezaljevam ga previse,kontrolisem uvijek zemlju..ima dosta svjetlosti..ali opet evo kako izgleda..nestaje sve vise i vise.. ..









U stanu nam je podno grijanje..temp. je 18-20 stepeni, u blizini cvijeca drzim posudu punu vode da im neisusuje zrak..neznam stvarno sta mu je!!???
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.