Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik - Šeflera + Miha-M
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik - Šeflera + Miha-M

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 10:47
Nismo se uljenili! Ne, ne!! A kako i bi kad su dani sve topliji i topliji!
No jedina je razlika u tome da poslove za koje mi inaće treba jedan dan , obavljam u nekoliko dana! I dobro- bar vrijeme prođe!

Tako smo uz tzv "gnježđenje" (pripreme za dolazak bebe-krećenje sobe i razmještaj za kindać) , posadili petunije i pelargonije, dalije, pakujac, stavili klupicu ispod pergole s kupinama, kosili travu već 4 puta (ja sam samo gledala) , a uskoro će i peti!, preselili sobne biljkice na terasu (to sam samo pokazivala kam koja!) i sad uživamo u đungli, pospremili i uredili podrum i radni kutak (moj posao brisanje prašine i komandiranje!).
 
Nažalost svo bilje koje je bilo u radnom kutku , nije preživjelo (ipak sve smrzlo). Moram naći bolje mjesto za biljčice koje ne preživljavaju vani.
Ostalo je još puno posla, ali unutarnjih. Vrt je ove godine takava kakav je , a obzirom da godinama čeprkarim po njemu i selim i sijem i pikam i čupkam ove godine već mogu zbilja uživati u rastu svega.
Iduće godine bum imala pomagaćicu koja bu iz kolica dirigirala kaj i kam i kad!

A ove godine je mladi tatek pun snage i niš mu od gore navedenog nije bilo teško delati!!!

A u vrtu bu svega i svačega, obzirom da već godinama sijem , sadim , čupkam i pikam. Pa se veselim svemu što raste. Nek ustvari i te sirote biljčice imaju malo mira od mene.
Ali ipak je jedan jastučić uz mene pa kad treba lagano pljeviti to delam na sjedečki ili klečećki!


Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:31
samo ti polako Smile treba uživati i u komandiranju i gledanju Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:31
samo ću ti poslati smile78samo ti pooolako i pazi se
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 12:04
Ma je li to Zvrčica na novom avataru? Sudeći po nazivu sličice jest. Ajme, predivna je!!! (koliko mogu vidjeti zamagljenih očiju Wink)    Pljuc, pljuc pljuc - da ne ureknem
 
 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 12:09
Je- to je Zvrkica koja trenutno spava u buši, ali prije pol vure je zvrkala!
A da ne velim da se na tom UZV-u nasmijala i stavila ručice na glavu kao da veli- Nemojte me više slikati, ja sam srameća!
Neopisiv doživljaj!!!
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 12:31

Kao prava mala dama, kak se i šika, pa ima dete pravi kinderštube od prvih dana Wink 

Zaista neopisivo, vidjet ćeš, to su uspomene koje se valjda ni u najjačem senilitisu ne zaboravljaju. Prije 27 godina UZV je bio "crno-bijeli bez kolora", i puno mutniji, a ja pamtim ručicu koja je baš meni (mo'š mislit) mahala, isto tako i u trenutku rođenja. Pamtim to kao najuzbudljiviji trenutak, tad se nije fotkalo Disapprove, ali ja svejedno čuvam tu sliku. Smile
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 19:53
Zvrkičinim mameku i tateku jedna smile78
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 17:29
Jučer je bio pravi praznik rada.
Kasno se zbudili, popili kavicu u kući (vani je jaaako puhalo). Prije roštilja, Miha je počistio stari truli panj na kojem je "sjedila" bačva sa tulipanima.
Nakon čišćenja vratil ju je i na mjesto pa sam ja malo pemzlala!
Onda smo roštiljali , pa popili gutljaj pivice i spavali 2 sata. Navečer kavica kod frendova dok je vani kišilo i grmilo.

A danas ja laganini, a Miha priprema glomazni otpad za odvoz.
Našel je krasnih stvari kod suseda, a meni novi zadatak!

slikice slijede

Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 17:33
Čišćenje


Pemzlanje


Završni izgled


I novi zadatak. Kak se bum guštala!!!


A maloprije sam od suseda dobilla i starinsku kacu za izradu margarina (ja mislim) u svakom slučaju prekrasno je. Ima na tome puno posla jer je crvotoč jako napao drvo ,ali već bu se to ljepo uredilo!

Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 20:29
Koji trofeji, Isusek, koji trofeji i kako su samo došli u prave ruek! Baš me zanima kak izgleda kaca za pravljenej margarina smile96
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:52
Vas dvije kao Crnogorke,ležite a radite,he,he.Baš vam je lijepo,samo uživajte.
Ona sprava za pravljenje putra je čini mi se visoka i uska,je li tako??
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 10:36
Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

Vas dvije kao Crnogorke,ležite a radite,he,he.Baš vam je lijepo,samo uživajte.
Ona sprava za pravljenje putra je čini mi se visoka i uska,je li tako??

Je visoka i uska je, ali nema poklopac i ono s čim se lupa po nutra.
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 10:53
kako lijepe stare stvari! Imam ja na tavanu još stvari od moje prabake, ali sad nemam vremena uređivati ih, to će mi bit za zimu.  Ova drvena zdjela, moja baka ju koristila za miješenje kruha, je super, to će biti lijepo kad središ!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 10:56
Jednom sam na toj spravi radila putar u okolici Siska,zato sam se sjetila te sprave.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 19:14
pazi ti male manekenkice. Već sad zna pozirati Wink
nema kruha bez motike
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 09:26
smile184 na tatu!
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 21:07
takve stvari danas su već unikat,teško ih je naći.bravooo za vas.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 23:47
Vidi, vidi, pa to je klupica za klepati kosu....a koja će joj namjena biti sada, mislim kod vas?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.