Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik - Šeflera + Miha-M
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik - Šeflera + Miha-M

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 19>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 22:43
Svaka vam čast. Imate posla na pretek...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 22:50
smile141 Baš ste preokrenuli izgled tog dijela naopačke! smile96(tak to ja kažem)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 22:53
Vi ste stvarno vrijednismile141Kako će to tek krasno biti kad sve procvate i zazeleni se(a koliko je to tek trave za kositismile96)
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 12:42
Svaka čast, stvarno predivno.
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 17:40
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Znate kaj, još malo pa bu vaš breg preušminkan, sva sreća da vam susjedi nisu tak vredni kak vi pa vidimo i malo divljine.  Joj kak sam zločesta.Moram priznati da je brijeg u šikari isto imao draži.


Ni ovaj naš brijeg nije ovako izgedao, kada smo kupili sve to.
Nažalost nemam slika kojima bih vam to sve pokazao, ali i bolje je da ne znate. Uređenje je trajalo negdje oko 7 godina. Istina je da se baš i nismo nešto trudili to urediti, jer smo imali prioritetnijih stvari (kuća,okućnica...) To se uređivalo kada se imalo vremena.


Ovako to izgleda danas.


A ovo kako izgleda od susjeda, tako je izgledalo i naše. Raznog drveća, grmlja, kupina, šipka...itd,itd je bilo toliko puno da skoro godinu dana nismo mogli ni doći do potoka.


I susjedova šikara sad izgleda koliko - toliko prohodna, jer svake godine u proljeće napravim mali požar.


Inače se u svom tome grmlju nalazilo i leglo lisica,(više ih nema) zečeva ima i danas (svakog proljeća naletim na barem dva, tri mala zečeka), i zna tu pa tamo protutnjati i pokoji jazavac.
...štihača je zakon...
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:39
Ima se još dosta raditi na brijegu. Zasad je to samo pola posla.Embarrassed
...štihača je zakon...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:08
Miha oduševljena sam vašom ljubavi prema prirodi i zato imate uspjeha i sve tako lijepo izgleda i biljke i životinja. Baš me podsjeća na onu Zeko i potočić.
Trud vam se zaista isplatio, jer ove su slikice pravi poziv da svi odemo iz grada i pretvorimo naše livade i sela u prave oaze ljepote i mira.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:14
Umorna prošetala vašim bregom, preskočila potočić, sjela malo na odmorištu i nekako mi je lakše i ljepšesmile78
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:22
Franjice da si im pomogla mogu si misliti kako bi preskakivala potok !!!smile96

Samo naprijed Miha i Šefi!!! smile141
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 20:50
Danas smo nakon skoro cijelog tjedna, ponovo prošetali po dvorištima. Prije nismo mogli, zbog raznoraznih padalina, a i zbog zdravstvenih problema moje gazdarice (uštekala ju kičma) i već četiri dana leži u krevetu.
Malo prije ručka uspjeli smo se skotrljati malo do potoka i vidjeti kakvo je sad stanje, a obišli smo i sve biljkice koje su počele naveliko pupati i listati. Nevjerojatno je kako biljke, i unatoč hladnoći ipak napreduju. Čak je i moj jorgovan već pokazao svoje prve cvjetove. Istina, nisu još u punom cvatu, ali ipak...
Toliko za danas.smile219
...štihača je zakon...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:18
Hej Miha , polako da se Šefi ne pretrgne, čuvaj je trebat će joj još zdrava kičma kod tolkog imanja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:23
Glavno da ste vi nama živi a gazdaricu prosim fino nježno izljubi smile78, stvarno nježno, da manje boli
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 21:24
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Hej Miha , polako da se Šefi ne pretrgne, čuvaj je trebat će joj još zdrava kičma kod tolkog imanja.


Ma nije nju kičma uštekala doma, već na poslu.smile187 Dok su joj ruke zdrave, ta nebu imala mira. Danas je već malo premještala biljke po kući.smile42
...štihača je zakon...
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:11
Uvijek kada dođem doma sa posla, prije nego uđem u kuću, imam običaj malo prošetati po dvorištu, ustvari, volim obići sve kuteve imanja i vidjeti što ima novoga. I danas je bio jedan od tih dana, ali mi je nešto neobično bilo u drugom dvorištu prema potoku.

Malo mi je neobičan teren oko potoka


pogledam desno...


pogledam lijevo...


Počeli su uređivati potok...malo sam se prestrašio, jer to nije onako kako sam mislio da će izgledati...Cry Pa oni iskopali pravi kanal.  Kao da tu teče neznam ja koliko vode. Zamalo pa su mi i trešnju skinuli...


u daljini, uzvodno od mene čuju se strojevi


krenem vidjeti što se radi... Vrijeme se natmurilo...


Evo i krivaca za kopanje KANALA!!!


Ali vidim, nešto nije u redu...


Bager zaglibio u mulj od potoka...Doslovno potonuo.


Dolazi pojačanje...ali i on tone u mulj. Priroda uzvraća udaracClap


Bojno polje. Potok:Bager 1:0 Barem za danas...


Poootočiiić maaaaleeniii, doliiinoom žuuuboriii...


Nažalost, više nema onih cvjetova koji su rasli u potoku.
...štihača je zakon...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:03
Ajoj, a bili su prekrasni.... Da su vas barem upozorili....Šteta.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:14
Vidim ja da je tu jako interesantno... a vid mog Okića... baš interesantno kako se vidi sa vaše strane!!! Wink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:37
Brzo nas obavijesti je l' to netko ima namjeru tvoj potočić maleni izbetonirati i napraviti nekakvu mramornu građevinu u blizini, toliku mehanizaciju može u tren stvoriti samo famozna 66. HV na čelu s Rojsom
smile78
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 08:44
Nemrem vam ni reči kak sam tužna. Nema više ceća, nemrem ga ni preskočiti ni vodu uzeti za zaliti vrt, a nisu ni obavijestili da buju čistili. smile43
No - gledano s vedrije strane- za cca 1-2god bit će krasno čisto i zeleno. Samo za moj ukus je malo preduboko za količinu vode koja teće tuda.
Sad smo nekak " DOwn by the river side" ali bez river-a.

Šmrc
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 20:45
Šefi, ne gledaj to tako tužno! Tko zna koji im je plan, pa... možda postane to i veliki potočić.

Jeli se izvukao onaj bager?
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 22:46
smile78nemoj mi se pjakati,
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.