Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik - Šeflera + Miha-M
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik - Šeflera + Miha-M

 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dnevnik - Šeflera + Miha-M
    Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 14:40
Baš smo jučer raspravljali kako treba napraviti dnevnik razvoja našeg vrta.

Odlučeno je da ćemo stavljati zabilješke u word zajedno sa sličicama pa tako pratiti napredovanje.

A ovo je plan-za sada:
1)Ovaj vikend ili idući se nadam ljepom vremenu da završimo čišćenje šikare oko potoka i možda čak postavljanje nove ograde. Ali to bumo još vidli.

2) sadnja kadifica, vučjaka i cinije u teglice

3) posaditi vinogradarku , a možda i mimozu!

Za sad više nego dovoljno, jer zima se još možda vrati!



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 14:32
Sviđaju mi se ovi dnevnici, pa svako malo zavirim da vidim tko je što napravio, pa me tako ponuka da i ja nešto sredim.
Piši i dalje, pratiti ću i imaš moju moralnu podršku, bravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 21:35
joj Šeflera ti me po pisanju malo podsječaš na Frances Mayes i njene knjige o Toskani,tak je ona sve opisivalasmile55
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 19:43
Danas je bio tako ljep dan! Idealan za čeprkanje po dvorištu!
Po dnevniku smo trebali ovaj vikend čistiti šikaru, ali obzirom da smo malo hunjavi , nismo se htjeli previše naprezati da se ne razbukta, zato smo uređivali okučnicu.

Cvijeće je posijano, dakle točka 2) je odrađena!
Ova škrinja je moj glavni alat za vrt i dvorište:


u njoj se nalaze časopisi o biljkama koje sam nebrojeno puta već prelistala i pročitala tražeći ideje ili jednostavno opuštajući mozak ljepim slikama!


Osim toga je i idealno mjesto za čuvanje sjemenki - mračno, suho i mišeki nemreju nutra, a i MM ne gunđa da su posude posvuda!


Ovako je jutros krenulo
-priprema sjemena


- priprema zemlje i posuda


i to je to


Sad još samo da proklija i ojača pa na dvorište.

Posijano je :
1) dragoljub
2) vučjak
3) petunije dvostruka
4) petunija bijela
5) statica- prvi put sijem
6) noćna frajla -ljubičasta
7) cinije

Vinogradarka stiže idući tjedan, a mimoza idući vikend! ( Hvala Frida )

Ljepo vrijeme nas je poteralo i na orezivanje ruža, forzicije i lovor višnje. Svi članovi imaju novu zurku (a još malo i Miha-m-smile53)
Veljača je već stigla i Flik je danas imao svrabljivog posla nateravajuči miceke po vrtovima!

Uređen je i kamenjar kojeg je napala mahovina. Nadodana je zemlja tamo gdje je falilo(nekad sam jako sretna što imamo krtice u dvorištu).

Uh što je bilo dobro!!!!!!!!
Miha-m je očistio prilaz ispred kuće i svu zemlju koju je ralica poderala s brega prenio na budući ulaz u garažu.
Na kraju mi je pomogao zapaliti suhe grane! A i kuhao je kavu!
smile161
We feel good- ta na na na na na na! I know that we would!

http://www.youtube.com/watch?v=IWcNiebYGuo

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 19:52
Šeflera i Miha, danas ste se naradili, ali vjerujem da ste slatko umorni. Sanduk za časopise je baš zgodan, a što si toga posijala, čudo jedno.
Želim uspješno klijanje - bravo za vas!smile81
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 19:59
Bravo za cvjetne smile81.Stvarno ste vrijedni bilismile161
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 23:00
smile141 Baš ste bili vrijedni!!!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 21:45
Jupi , stigla vinogradarka. Miha sutra sadi u vrt. Ak bu sreće iduće godine pada jedan pekmez od vinogradarki.
smile188
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 21:54
Kako li ste smo svi vi vrijedni. smile211


Izgleda da je samo meni vani hladno.
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 15:31
Breskva vinogradarka posađena.!!Thumbs%20Up
Posadio sam je na mjesto negdašnjag vrta sa povrćem. Sad joj samo mogu poželjeti da se primi i da lijepo raste.smile160





mace vidjele uljeza u svom kvartu (kokoš) i sad se spremaju za napad.

...štihača je zakon...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 15:32
.... i mice vole piletinu smile96
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 15:34
Oču doma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I ja bi jurila s macama!!!

Mužiću moj! smile81
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 15:52


vrlo zanimljivo......
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 15:56
Eto!

Jedan i pol zadatak od tri obavljena!

Sad još mimoza i šikara!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:23
Bravo ljudi, vrijedni i bog - super ste, a tek vaše imanjesmile55
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 12:01
Proklijalo!!!! smile213
Dragoljub i petunija(šarena)




cinija i statica



A posijali smo i nešto novih biljčica




i jedan privremeni "škaf" rasadnik jer je vani još prehladno za sadnju ovih morskih biljčica.






A i ljubice malo širimo



Za sada vanjske radove prolongiramo dok ne dođe ljepše vrijeme, a kišica nek samo ispere sve što treba isprati!

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 12:47
odlično, čestitam smile126
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 12:58
Čestitke, kod mene još ništa, valjda je u podrumu prehladnosmile160
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 22:37
kako ste vrijedni. super. svaka pohvala.

dakle mislite da se već sad može počet sijati sjeme.? su vam posudice unutra ili van kuće?
svaka čast!

a mice i kokice su zakonLOL
Life is like box of chocolate...
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:24
Originalno poslano od člana nera nera napisao:



dakle mislite da se već sad može počet sijati sjeme.? su vam posudice unutra ili van kuće?
svaka čast!


Sve ove zasijane biljkice se nalaze u kući. U podrumu je pretamno, a vani je još prehladno.smile65
...štihača je zakon...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.