Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pronalazak cvijeća, bilja...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pronalazak cvijeća, bilja...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 19>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 15:56
e lako bih ja to
samo nek ono nikne
i susjedov vrt bi se dao doraditi LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
grbi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje grbi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 20:28
ljudi u pronalasku jel vi znate informaciju o tome gdje bi moga naci sijemena kaktusa ak neko zna bilo bi lijepo da to podijeli!!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 10:14
Grbi,ja nikada nisam vidjela nigdje sjeme kaktusa. Netko je pričao da je sijao kaktuse no ne znam više odakle je sjeme bilo(pregledaj malo pod kaktusima,možda nađeš onog ko je sijao)
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 13:32
Ima u bauhausu, vidjela jaWink
Na vrh
grbi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje grbi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 15:13
e shasha ima toga samo je problem do toga doci!!!
a kaj i ti nes trazis ili???
 
Na vrh
grbi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje grbi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 15:14
ines a jesi l isigurna mislim da tam nema ni dobar kupus a ne kaktusi
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 06:42
Sto posto, držala sam vrećicu sa sjemenom u rukama. Kad ću ići sljedeći put javim ti pa mogu kupiti i poslati ti ako nisi iz Zagreba
Na vrh
grbi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje grbi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 16:01
BAS SI SRCE INES SAMO MI IH SLIKAJ DOVOLJAN DOKAZ
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 21:08
Danas u Konzumu na Črnomercu/ZG za 5 kn/kom udomila dva osteospermuma... malo su im lošiji, ali baš me zanima dali će se oporaviti na bolje... ili... Confused
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 21:22
držim fige andrea, super povoljna kupovina,
vjerujem da će biti dobro, nisu oni tako osjetljivi, prije par godina sam upiknula grančice i primile se bez problema pa zašto nebi i tvojiThumbs%20Up
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 19:30
Već dugo se nisam obradovala kao današnjem poklonu od MM sa službenog putovanja iz Austrije! smile86




Naravno da sam odmah proučavala cijenu i uspoređivala sa našima Wink
Vrećice sjemenki su: jedna 0,79 eura, a ostale 1,09 eura, a paket lukovica je nešto manje od 17 eura.

Trebat ću za nešto poznavatelja njemačkog jezika poput rene ili možda i dada mi u tome pomognu!!! Cry
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 20:03
Od sjemenkica su (od lijeve strane na slici):
1 vrećica - salpiglossis sinuata
2 vrećica - lathyrus odoratus
3 vrećica - godetia grandiflora
4 vrećica - papaver orijentale (orijentalni mak)

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 23:01
Pokušat ću ti pomoći koliko ću uspjeti.
 
1. S Salpiglossisom nemam nikakva iskustva i nisam tu bljku nikad vidjela. Ako ti nitko ne napiše svoja iskustva, mogu ti jedino potražiti koji tekst o njoj.
 
2. Lathyrus je mMirisna grahorica, jednogodišnja penjačica lijepog mirisa. Pošto ima kultivara raznih visina, pročitaj na vrečici do koje visine raste. Ima i niskih grahorica koje ne trebaju potporanj. Siješ je sada i to direktno u vrt.
 
3. Godetiu siješ direktno u vrt na stalno mjesto i također je jednogodišnja biljka. Mislim da joj ni presađivanje neće štetiti. Voli sunčane položaje i visine je do max 50 cm.
 
4. Papaver je trajnica, siješ ga direkt u vrt ali lagano po površini zemlje jer ima sitno sjeme. Mlade biljke su poslastica za puževe pa ti preporučam da ih nekako zaštitiš. Kad izraste u pravi grm, mislim da ga je jednostavnije razmnožavati dijeljenjem, a i sam se s vremenom raširi.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 23:33
Kika smile141
Uvijek me razveseliš ovakvim odgovorima!!! smile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 08:58
Andrea, predivno, bit će da si bila jako dobra kad te mm tako obradovao.
Kika - majstorice - bravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 23:57
Ako netko voli žute hibiskuse u Konzumu (većem) sam ga pronašla za 30 kn! Samo da znate! Wink
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 09:45
U potrazi smo za KRAVLJAKOM - CARLINA ACAULIS (carlinae radix), dežaneža (slovenija).
To je trajna zeljasta biljka, bez stabljike. Korijen je debeo, mesnat, vretenast i ulazi okomito duboko u zemlju. Okus je sličan okusu kupusa, pomalo ljut, svojstvene arome, kiselkast i steže usta. Žutobijeli cvijet, ponekad tamno ružicastocrven, bez peteljke, sjedi na ruži sjajnih, bodljikavih, suhih, uskih, oko 30 cm dugih listova, koji poput zvijezde obavijaju cvijet.
Evo i slike.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 10:13
ima sjeme za naručiti od chilternseeds iz engleske 15 sjemenki je L2.93 to je oko 30 kuna
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 23:58
Da li netko zna gdje se u Hrvatskoj može nabaviti sadnica jasmina sambaca "Grand Duke of Tuscany"? Pokušala sam u svim vrtnim centrima i rasadnicima za koje znam , ali ili nikad nisu čuli ili nemaju. Inače, nova sam na forumu i velika mi je čast i zadovoljstvo pridružiti vam se, jer vas već neko vrijeme pratim i mislim da ste svi super, a vaši savjeti i iskustva zlata vrijede. Unaprijed hvala.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 08:09
Dobro nam doša Cvitasmile73
Ne znam kako izgleda taj jasmin pa bi bilo dobro da nađeš neku sliku,možeš i na netu,za nas neznalice.Možda ga i netko ima samo ne zna da je to to.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.