Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jorgovan-Syringa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jorgovan-Syringa

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jorgovan-Syringa
    Objavljeno: 05 Travanj 2019 u 18:29

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 00:25
Bugica, tvoj je predivan, inače rozi su mi presvijetli, a bijeli previše iskaču u zelenilu.

Zna li netko možda gdje bi mogla kupiti jorgovan blue sensation, mama se zaljubila na prvi pogled a ja ko za vraga ne znam gdje da ga nabavim.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 22:24
Moj jorgovan je, na moju žalost, bolestan, suši se, klima se stablo i mislim da će uginuti....




Ovo je slikano prije nekoliko dana a sada je u još lošijem stanju.... Potpuno je gotov.....Cry
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 21:37
još miriši jorgovan, možemo u šetnju vanClap
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 16:51
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2014 u 19:15
Jedan bijeli cvijet:

Eksotika je kul
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 15:54
u tome je štos znači..hvala na odgovoru, jedan će biti grm, a tri kao stablo, znači režem mladice.. 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 15:31
Originalno poslano od člana gostovic gostovic napisao:

pozdrav svima,

moj jorgovan je malen, presađen prije tri godine i sada ima oko metar, još nije cvjetao..
ovo proljeće sam vidjela da ima puno malih šiba oko sebe, a jedna grana kao da se suši, odnosno nema tako intenzivno lišće kao na drugim granama..
šta trebam napraviti sa šibama iz korijena? da to porežem ili? 

ovisi što ti se više sviđa kao drvo ili kao grm
evo mog

pustila sam mu više mladica pa je kao grm a imam bijeli koji gormiram kao drvo samo još ne cvjeta

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 15:30
Originalno poslano od člana mirna mirna napisao:

Je li netko probao na postojeći cvatući jorgovan cijepiti mladicu jorgovana druge boje?


zgodna ti je to ideja, baš ću probat Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 14:51
pozdrav svima,

moj jorgovan je malen, presađen prije tri godine i sada ima oko metar, još nije cvjetao..
ovo proljeće sam vidjela da ima puno malih šiba oko sebe, a jedna grana kao da se suši, odnosno nema tako intenzivno lišće kao na drugim granama..
šta trebam napraviti sa šibama iz korijena? da to porežem ili? 
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 11:11

Je li netko probao na postojeći cvatući jorgovan cijepiti mladicu jorgovana druge boje?

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 22:22
azriela, probaj, zašto ne bi mogao rasti u cvijetnjaku, pa puno stabala raste i u vijetnjacima. vjerojatno si već i probala, javi nam kako raste.

MiraK...toliki veliki cvijet, raskošan, bit će divan kakva god nijansa bila
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 19:56
Dobila sam na dar od prijatelja iz Češke  Syringa vulgaris  ‘Ludwig Spaeth’ ( francuski hibrid, cvijet 30 cm)
 
 
Vidjet ću kakve je boje u naravi a nalazim nijanse... možda ga netko ima?
Slika sa neta!
 
 
flower clusters
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Lilacs.jpg
 
 
 
 
                            
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 18:43
pozdrav svima:)imam jedno pitanjce..obožavam jorgovane,al jedina mi je opcija balkonski uzgoj tako da me zanima je li itko ikada pokušao uzgojiti jorgovan u tegli..naravno velikoj tegli?ha?kaj mislite,da probam?
dosadna ko tekut
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 23:56

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
NIKI View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NIKI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 14:32
S obzirom da rijetko ulazim na Forum (samo kad mi treba neka informacija ili pomoć) molim nekoga tko ima iskustva sa jorgovanom da mi odgovori što da radim u vezi mog jorgovana.
Imam stablo bijelog-duplog jorgovana koje je uzgojio još moj svekar. On uredno svake godine cvijeta prekrasnim cvjetovima. Ja te cvjetove kad propadnu porežem i do ove godine nisam imala problema.
Ove godine moj jorgovan na svakoj grani ima cvijet ali na onim starijim granama nema lista, tako kad ih ove godine porežem ostati će mi gole grane.
Što da radim?
Također od dna i sa strane imam puno novih izbojaka, od
kojih neki već cvjetaju.
Molim nekoga tko živi u Splitu ili okolici da mi dođe pomoći staviti slike jer se ja nikako ne snalazim u tome
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:42
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:


Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

a joj natalija pa zar mu toliko treba da procvjeta



ne znam ima li pravila, ali mojem je trebalo vremena, nadam se da će tvoj biti brži [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />


Jorgovan cvjeta na vrhovima prošlogodišnjih grana. Što više mladih grana jedne godine, toliko i cvjetova iduće.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 23:21
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 23:19
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 21:48
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

a joj natalija pa zar mu toliko treba da procvjeta


ne znam ima li pravila, ali mojem je trebalo vremena, nadam se da će tvoj biti brži Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.