Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jorgovan-Syringa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jorgovan-Syringa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 19:38
dobila sam par grančica jorgovana, dali bi se iz tog mogle napraviti reznice i zakorjeniti, ili je kasno??? I kako??
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 19:40



iskreno, tek sad pokušavam prvi put zakorijeniti jorgovan, ali ovo je slika iz jedne knjige načina na koji bi se sve zelene grančice grmova trebale pripremati i onda na kraju prekriti plastičnom vrećicom... jorgovanu treba 4-6 tjedana da se ovako ukorijeni
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 20:24
nešto slično sam i ja napravila, znači za mjesec dana ću znati na čemu sam....
Tena 28.3.2010
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:54
Evo kitica moga jorgovana.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 23:56
Još jedna sličica.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 07:46
Mislim da je nepotrebno jorgovan pokušavati zakorjeniti reznicom kad većina ovih vrsta baca tolike mladice s korjenom oko matične biljke da ih se može posaditi bezbroj.D.I.N.A. kod mene ih ima u vikendici koliko god hoćeš. Naravno govorim o klasičnoj boji jorgovana lila, što je na Miličinoj slici.
Ako želiš da ti pošaljem pošalji adresu na p.p.!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 13:55
ne škodi pokušati, nema se što izgubiti... svakim pokušajem postajemo iskusniji i znamo što raditi, a što ne...
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 15:18
Klasičnog imam, u potjeri sam za bijelim, tamnoljubičastim, rozim duplim i "sensation". S obzirom da imam popikane baš te u zemlju pričekat ću da vidim na čemu sam a ako ne uspije, vidit ćemo...
Hvala Triša, ko da jesi...Smile
Tena 28.3.2010
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 15:22
nadam se da će biti uspješno... Smile
Samo pazi da ne presuše i da nisu na jakom suncu
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 16:00
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Evo još jedne vrste jorgovana koja trenutno cvjeta u mom vrtu
 
Prekrasan je!!!Gdje si ga nabavila,rado bi ga imala.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 18:13
Vode imaju, a dio dana su u hladu. vidjet ćemo.
Arim, takve imaju u mbm-u, po 60 kn mislim. Nadam se da će primiti i meni...
Tena 28.3.2010
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 22:34
Hvala.Najbliži mbm je udaljen oko 45km,valjda ga već nađem negdje.

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 23:55
Morana,što se tiće razmnožavanja jorgovana iz sjemenki,rekli bi stari ljudi ˝mani se ćorava posla ˝jer tko god ima jorgovan ispod njega malih ima ko u priči i koga god zamoliš dat će Ti ,ako nije škrtica naravno.Thumbs%20Up
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 00:00
d.i.n.a imam na umu da trebaš bjeli jorgovan i ja sam malo iza Zaprešića ,pa se možemo negdje na jesen nać u Zagrebu ,dotle se još sadnica bude oporavila i na jesen ga lijepo posadiš.smile57
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 10:20
Muž mi bil sinoć u Zaprešiću na moto susretu, trebala sam njemu reći...Zamisli kaj bi taj jorgovan vidio putem....LOL
Pa do jeseni ću vidit kaj će biti s reznicama, čisto iz znatiželje, a ako ne uspije javim se. Hvala kaj misliš na mene smile78
Tena 28.3.2010
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 13:08
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Morana,što se tiće razmnožavanja jorgovana iz sjemenki,rekli bi stari ljudi ˝mani se ćorava posla ˝jer tko god ima jorgovan ispod njega malih ima ko u priči i koga god zamoliš dat će Ti ,ako nije škrtica naravno.Thumbs%20Up


Ma ja sam takva da mi je neugodno pitati, pogotovo jer nitko tko je moj prijatelj nema jorgovan...  A i kad spomenem cvijeće, obično bude blijed pogled... Pa da ne obrstim nekome grane, mislila sam uzet sjeme... Ali zahvaljujući forumašicama dragim, dobila sam ga Smile
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 17:22
Ono za blijed pogled mi je jasno... a kaj se tiče mladica, silvestra je u pravu, ali opet neda se svima petljati oko slanja, moraju biti duše da pomognu ipak Heart
Tena 28.3.2010
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 18:32
kažu stari i ruka ruku mije Wink

~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 13:21
D.i.n.a. ako što pođe po zlu ,pa se ne domogneš jorgovana ja stojim kod svoje rječi,nekako ćemo ga dobaviti do Tebe.smile149
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 07:30
Mi smo iskopali kod susjeda sa Krka mladice bijelog, tamno ljubičastog i nekog šarenog prije mjesec i pol dana, odnijeli u Zg i mogu reći da ih se 90% primilo.

Popikali smo ih oko našeg običnog i sad ćemo vidjet što će biti.

Da li je razlog ne cvjetanja našeg starog jorgovana premještanje? Normalno je cvao, a onda smo ga silom prilika morali premještat i ove godine je izostala cvatnja.Cry Vidijela sam po vašim postovima da zbog traume ne cvate po par godina, auu načekat ću se onda.

Kad ih treba orezivati? I da li to treba radit? Pogotovo sad kad nije cvao.
Neka se sve zeleni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.