Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jorgovan-Syringa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jorgovan-Syringa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 08:14
I moji su ove godine slabije cvali.
zadnjih 5-6 godina dosta, ali ove godine nekoliko cvijetova. nakon cvatnje sam ga orezala.
vidit ćemo dogodine.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 12:34
Mislim da orezivanje nije potrebno, možda zbog oblikovanja, ali ako se radi ja vjerujem da treba odmah nakon cvatnje...
Tena 28.3.2010
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 14:30
da nakon cvatnje i orezala sam samo ocvale grane ostalo nisam dirala
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 10:04
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 10:06
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 10:07
ovo je bilo prije nego sam ih orezala!
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 22:43
Jorgovanu treba nakon cvatnje odrezati odcvale cvjetove jer i njemu kao i svim drugim biljkama dio energije kojom se grm obnavlja odlazi u to sjeme koje nićemu ne služi i estetski nije lijepo vidjeti da na grmu strše odcvali suhi cvjetovi,ja ih obavezno porežem.smile222
Na vrh
ribado View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Studeni 2011
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribado Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 16:10
zabrinuti smo za svoj jorgovan plavog cvijeta u vrtu, ima dvije izrazite grane koje se racvaju od glavnog stabla oko pola metra iznad tla, jedna izgleda bolesno i kao da se susi, jorgovan je zasadjen pred 25 godina...da li itko zna koje su moguci razlozi, neka bolest, ljeto je bilo susno ali smo redovito zalijevali, u blizini raste kopriva, da li kopriva moze naskoditi jorgovanu?
hvala
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 16:32
Nemoguće. Samo vi njega orežite, pogotovo sve suhe grane i bit će dobro.
Neka se sve zeleni
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 12:11
Lipo vrime , dan stvoren za sređivanje vrta  i poneko sađenje.
Imam prekonekoliko mladunaca jorgovana  pa ako je netko zainteresiran neka se javi!
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 20:37
Koliko treba mladom jorgovanu da procvate? Moj ima sad evo 2.  godine i sad je dosta veliki al od cvijeta ni c...
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 20:45
moja svekrva je posadila tamnoplavi jorgovan prije 10-tak godina. nijednom nije cvao. kad sam ja dosla u kucu  (nakon 2 god) onda je prvi put procvao a i prosle godine...
p.s. bio je i zakrzao i tek je sad poceo rasti (ima oko 1,5m)
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 20:50
Ja imam također "mladi" jorgovan. Sada bi već mogao biti star oko 5 god. doslovno je do lani bio kao i kada sam ga posadila (visina, širina,...).I lani ja njemu onako malo već razočarana - ili ćeš se pokrenuti ili iza zime ideš van - . To ljeto se liijepo protegao i raširio, ali cvijetova nije imao. Očekujem ih ove godine, jer mislim da bi sada moglo biti. Iako su pupova imali ,ali su izgledali kao da su se posušili ili zakržljali u razvoju. A možda ja nisam dovoljno  smile148, pa me nije cvijetom nagradilo još do sada.
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 09:02
Pozdrav,
 
je li sad pravo vrijeme za razmnožavanje reznicama (odnosno za tjedan, dva)? Zaštitila bih ih od mogućih mrazeva. I zanima me je li ih pametnije  saditi u teglu pa prebaciti u vrt sredinom travnja, ili se strpiti još malo pa saditi direktno u vrt?
 
Znam da na cvijet treba čekati, ali ja sam strpljiva osoba... I da, kako uspijeva ostalo bilje oko nje? Koliki je njezin prostor i postoji li neko bilje kojoj baš paše njegova blizina? Osobna iskustva su mi najdraža Embarrassed
 
P.S. Novopečena sam vrtlarica i pravi mali štreber - ne volim saditi pa uništavati bilje, zato me uvijek jako zanima kako se koje bilje s kojim slaže.
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 19:59
S reznicama nemam iskustva,najjednostavnije je mladim izbojima iz korijena a kad se jednom ukorijeni onda ih ima svaku god. bar nekoliko.Moji su vani u vrtu preživili ovu zima bez zaštite a bilo je par dana i -12 pa mislim da ti to ne treba.
I zapravo odvajanjem tih izdanaka ograničavaš njegovo širenje.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 21:54
Jorgovan (kod mene u vrtu) može izdržati velike minuse. Bilo je i hladnijih zima nego ova pa su preživjeli.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 09:30
Jorgovan ne cvate ako mu nešto ne paše. Mogući uzroci: loš položaj u vrtu, premještanje, orezivanje.
Mi imamo klasični jorgovan koji stalno cvate, prošle godine sa ga orezivala radi forme i izostala je cvatnja. Isto tako pikirala sam bijeli, bordo i svjetloplavi prošlo proljeće, svi su se primili ali kad će cvasti ne znam. Sigurno još ne neko vrijeme.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 09:35
Originalno poslano od člana Vijavica Vijavica napisao:

Pozdrav,
 
je li sad pravo vrijeme za razmnožavanje reznicama (odnosno za tjedan, dva)? Zaštitila bih ih od mogućih mrazeva. I zanima me je li ih pametnije  saditi u teglu pa prebaciti u vrt sredinom travnja, ili se strpiti još malo pa saditi direktno u vrt?
 
Znam da na cvijet treba čekati, ali ja sam strpljiva osoba... I da, kako uspijeva ostalo bilje oko nje? Koliki je njezin prostor i postoji li neko bilje kojoj baš paše njegova blizina? Osobna iskustva su mi najdraža Embarrassed
 
P.S. Novopečena sam vrtlarica i pravi mali štreber - ne volim saditi pa uništavati bilje, zato me uvijek jako zanima kako se koje bilje s kojim slaže.


Ako si na kontinentu gdje je još hladno strpi se malo, dok ne otopli, ipak još proljeće nije počelo. Nije loša ideja pikirati ih u teglu, ali ja bi ih ostavila tamo do jeseni, da se lijepo ukorijene, jer bolje ih je na jesen sadit u vrt.
Što se tiče biljaka koje rastu okolo, po meni sve može rasti.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 18:15
Hvala na odgovorima! Malo teže ću doći do mladih izboja jer ne znam nikoga tko ima jorgovan, posudit ću grančicu nekog dostupnog jorgovana. Čim vidim baku u nekom vrtu, pripremit ću molećiv pogled, pa će mi se valjda neka i smilovati Tongue
 
Poslušat ću savjet, prvo u teglu, a onda na jesen u zemlju. Bilješku sam si dopisala u tablicu tako da ne zaboravim :D I super što sve raste okolo, to me jako veseli.
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
tomislav_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:22
a i ja imam isti problem s jorgovanom i nikako to rjesiti, rezao sam al samo ga unistavam rezidbom, izgleda da nema pomoći neg posijeći
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.