Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cinije - Zinnia elegans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cinije - Zinnia elegans

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 22:51
evo mojih prošlogodišnjih cinija posijanih i odraslih na balkonu


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 10:44
Azriela , super su ti cinije, jel to više različitih vrsta cinija zajedno?
Ja sam sijala ciniju "california" u zemlju i kaktusnu ciniju u teglu, presadit ću ih u zemlju kad malo narastu. Jako su nikle pa neznam dali da ih ostavim ovakve ili počupam pola, evo slika

Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 19:00
Ana ovo je neko sjemenje od Ljubljanske semenarne bilo..kao jedna vrsta,a čini mi se da ih je više:) meni se čini da bi ih trebala malo prorijediti,ali ti odluči:)
dosadna ko tekut
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 19:47
Pregusto je ako misliš ostaviti da rastu u tegli. Pogledaj na vrećici, mislim da razmak mora biti cca 15 cm između biljaka. Ako ostanu preguste neće se dovoljno razviti stablijka a onda će i cvjteovi biti sitniji. Mislim da ih možeš "raščupati" pa ono što si izvadila posaditi dalje u vrt ili druge tegle.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 22:03
Mislila sam ih sve presadit u vrt, nakon koliko vremena da ih presadim? Sad su jedno 2 ili 3 tjedna stare. Ako ih sad malo prorijedim, s čime da ih izvadim, jer ih raste po 5,6 stabljika skupa?
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 22:09
Dobro bi bilo neki mali tanki špicasti predmet (možda olovka) ja koristim plastičnu pločicu za označavanje cvijeća. Nastojati koji milimetar udaljeno od korijna ubosti predmet i onda jednostavno odignuti zemlju. Presadnicu uzeti za list, nikako za stabljiku, i onda lagano izvući. obzirom da i tako puno raste na jednom mjestu predlažem izvući sve njih odjednom jer ih zaista ima jako puno. To se i meni događa i uvijek sam u dilemi što da činim jer mi bude žao baciti čak i one koje su oštećene. No, sve ne mogu preživjeti pa je bolje napraviti odabir već sad.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 09:18
Moje su izgledale kao kod ane22 ali sam ih ja ,slijedeće neke upute, još i pojedinačno posadila u male posudice za flance. U uputama je još bilo navedeno da se direktno presađuju u zemlju kad su visine cca 10 cm. Vidim da nijedna od Vas ne spominje tako nešto. Očito sam napravila suvišan i bespotreban korak. Sad im je vrijeme presađivanja u vrt ali su izrasle visoko pa ne znam bi li im trebala otkinuti vrh da ih prisilim da se počnu razvijati u grmić ili će to doći samo po sebi. Ovo mi je prvo iskustvo s cinijama.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 09:28
mirna ja mislim da si dobro napravila tako i ja radim i sa cvijećem i povrćem na taj način korjen ojača malo je više posla ali zato kad ih posadim u zemlju prime se sto posto ja cinijama nikad ne kidam vrh , razgranaju se one...
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 16:32

Enrikova nona, hvala na odgovoru i na savjetu.

Neću im onda kidati vrhove.
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 17:59
I ja inače presađujem pojedinačno u posudice, ali je ovih bilo previše, pa ako ove koje sam presadila i ne uspiju imat ću ih dovoljno, sve male sam počupala i bacila, 42 presadila i ostalo ih je još preko osamdeset u tegli
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 18:23
Prekrasne su cinije, ali ja nisam imala u vrtu mjesto za sve što želim. Zato sam se kod kupovine sjemena odlučila kupiti mješavinu u kojoj koliko vidim ima cinija, kosmos, neven, kadif (sve visoko) i još nešto što ne prepoznajem. Posijala sam to na jednu gredicu koja je na suncu od 14 do 19 sati (sada). Ne znam kako će to biti u ljeto i da li je to dovoljno. Poniklo je upravo toliko biljaka koliko ih treba tako da skoro i nemam što rasčupati pa posaditi dalje. To sad izgleda ovako:
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 12:56
Zribal nema slike, ja sam isto sijala mješavinu cinija, kosmos, visoka kadifa, neven, visoki aster, lavlja usta i nešto što nezam šta je, piše speronella. Sijala sam ih u teglu, za sada prepoznajem ciniju, kadifu i kosmos. Kosmos je već desetak centimetara visok
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 14:55
Oprosti, zaboravih. Evo sličica, ali i jedna dilema. Kao što vidiš biljčice lijepo napreduju. Medjutim, ova gredice smještena je na dijelu vrta gdje sunce dolazi tek negdje oko 15 sati. Dakle cijelo prijepodne su u hladu. Ispred ove gredice su gredice s povrćem i svo se jadno iskrivilo za suncem. Obzirom da su ovo biljke za pretežito sunčana staništa razmišljam da li da ja njih sad, dok je još vrijeme jer nisu prevelike, presadim na sunčani dio, a ovdje zasadim vodenike.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 16:27
Ono što sam našla na internetu je da su cinija, kosmos i aster za sunčana staništa, dok kadifica može uspjeti i u polusjeni. Moje presađene cinije su na istočnoj strani gdje ima sunca prijepodne a i borovi su u blizini pa prave sjenu. Ostalu ciniju i kosmos ću presadit na svjerozapadnu stranu jer nemam kuda s njima, pa kako im bude. Ako imaš gdje, mislim da je bolje da ih presadiš na sunčani dio.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 18:24
Već sam nešto smislila. Imam jedan red gladiola uz žicu isto na sjeverozapadna strana, iza njih uz ogradu imam nekih 20 cm prostora pa ću ja njih lijepo presaditi tamo. Na ovu gredicu jučer sam posadila vodenike koje sam takodjer sama posijala. Ne znam kakve su to ćemo vidjeti. Baš volim iznenađenja, pa ću tako i njih isčekivati. Ove biljke su svakako visoke i mislim da se neće loše slagati sa gladiolama. Jedno cvjeta, drugo vene i nek se šareni, pa ljeto je.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 23:13
evo mojih


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 11:01
Cinije su uistinu vrlo lijepe, raznolike i zanimljive. Bila sam sigurna kako će u mom vrtu biti puno njihovva šarenila, ali sam se u svojoj nesposobnosti da se oduprem izazovu koji cvijeće pruža,tako da sad imam tek nekoliko cinija, ali su i one vrlo lijepe. Sjeme je kupljeno u vrećici miješanog sjemena tako da nisam ni znala što sam posijala, ali eto, nije loše, samo je malo. Deset dana nisam bila doma, a kad sam sinoć ugledala te cinije čiji su cvjetovi veliki, krupni i punjeni da sam na prvi pogled mislila da se radi o ciniji ili daliji. Kad stignem napravit ću par sličica, a za dogodine ću pokupiti sjeme jer su zaista lijepe.

Nona, tvoje su cinije lijepe, čini mi se da tu ima više vrsta cinija.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 14:53


Uploaded with ImageShack.us   Ove su od drage Mimar !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ove gore su visoke prek metar, a ove niže na slici, tek 10-tak cm !!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 14:27
Lepa cvetnica koja ima dug period cvetanja, samo treba biti obazriv kod zalivanja jer je napada pepelnica, naročito ako se kvase listovi.Nije zahtevna po pitanju zemljišta ali joj treba obezbediti sunčanu poziciju i cvetaće do kasne jeseni.
 
 
 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 19:55
prekrasne su ti mimar, moje su bile spržene od visokih temperatura, sada kad je palo dosta kiše porezala sam suhe vrhove i ponovno cvjetaju 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.