Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt u boci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt u boci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 21:30
smile55, ajde Triša u vrt u boci i lijepo nam molim te objasni u detalje kako je nastao.

Baš je super smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 09:49
Prihvatila savjet i namoju radost našla temu "vrt u boci" - super, baš ste me razveselili.
Kratko ću objasniti kako je nastao:
- muž našao bocun (nekad je radio vino) - izabrala jedan manji
- dobro sam ga oprala, prema vašim savjetima
- umjesto na trčanje otišla na plažu "brati" male okrugle kamenčiće
  (ne volim osiromašiti plažu, ali zaista sam uzela malo)
- stavila sloj cca 3,4 cm šljunka
- zemlje (humus, zemlja iz vrta i šaka pjeska)
Posadila sam nekoliko biljki, a muž mi je izradio sav potreban alat.
Malo sam se mučila za to posaditi, ali sve od biljki koje imam domaStavila sam marantu, kalateu, fitoniju i spatifil. Mislim da je to više nego dovoljno jer je bocun cca 10 l . Zalila sam s cca 2 dcl vode i začepila. Stavila sam ga u hodnik na 1,5 m od velikog staka, temperatura je oko 21 stupanj.                           
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 09:52
Evo slike u izradi i potreban alat - ovo je dok se još sušilo na termici.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 17:01
smile141
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 17:19
smile141 Triša!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:44
Hvala  vam svima i vi ste zaslužni - ne bi se možda upustila u to da mi nije baš jedan zgodan "bocun" bio pri ruci. Plaža je blizu, a ostalo je lako.
Sad svi moramo čekati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 23:46
pa ja ovo tek sad vidim! wow smile227
prekrasno.............................

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 16:31
Hvala Arwen, lijepo se drži, ali malo mi se koji put zamagli, pa ga moram malo otvoriti!?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 16:50
triša,imao sam volju a i imam je i sad, jednom ćeš još odati neke male tajne i da ja obradujhem svoju ljubljenu s tim, može ?
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 11:59
SmileEvo da se i ja uključim u rasprave. Napravila sam svoj vrt u boci prošlog ljeta po savjetima iz poljoprivredne emisije. Zalila sam samo jedanputa od tada i to zato jer sam dodavala nove biljke. I nema čepa na vrhu, otvorena je , samo su mi neke biljke prerasle pa ću morati mijenjati. Kada skužim kako stavit ću i sličicu. Pozdrav.
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 22:36
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 22:46
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 23:15
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 23:19
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 23:24
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 20:45
Agava, čini mi se da su to tvoji bocuni, nemoj mi samo reči da si ove skinula s Neta pa onda staviti još bolje SVOJE!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:22
Ako su ovo tvoji vrtovi, onesvjestiti ću se, jer izgledaju fenomenalno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:38
Triša, kako sad izgleda tvoj vrt u bocunu? Uspjelo?
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 10:59
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Agava, čini mi se da su to tvoji bocuni, nemoj mi samo reči da si ove skinula s Neta pa onda staviti još bolje SVOJE!
Nažalost nisu moji. Slike sam stavila čisto informativno da vidimo što se sve može i dobijemo ideju. Među slikama ima i terarija, ali meni su bili zanimljivi i da ih se napravi bez da imamo ljubimca unutra i stane više biljaka nego u bocu i lakše ih je posaditi. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 14:33
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Triša, kako sad izgleda tvoj vrt u bocunu? Uspjelo?
 
Drži se sasvim dobro, ne zaljevam ga, a biljkice su malo narasle, a narasla mi je i jedna gljiva, staviti ću sliku kasnije, jer ju je dosta teško uslikati kroz staklo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.