Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt u boci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt u boci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 23:14
Eh i ja imam veliku zelju probati napraviti ovako nesto jednog dana...ali i moja staklena tegla je veoma slicna ovom akvarijumu od Cvetlin,znaci otvor je veliki...tako da nemogu uraditi kao Trisa i Alen da je drzim zatvorenu cepom...kako se ponasati kad je u pitanju Zaljevanje?? Tongue
Ah umalo da zaboravim,ja bih stavila kaktuse u staklenu teglu Embarrassed..znam da njima netreba puno vode ali moje pitanje o zaljevanju jos uvijek stoji! Tongue Hvala...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 09:55
Cvetlin fantastično izgledaju.
Dzo ja sam kćeri napravila kaktuse i sukulente, ali to je bilo na početku, pa sam slike stavila u dnevnik,a li evo da vidiš kako izgleda.
 
 
Onaj vrt u boci nikada još nisam zalila - to je više od godine dana, jer se jako kondenzira vlaga i to je dovoljno.
Ovaj otvoreni koji sam napravila kćerki ipak treba zaliti, a pogotovo kod nje gdje je centralno grijanje i jako je vruće, možda jednom tjedno ih malo pošprica. Ovo je slika od lani - moram slikat jer neki su kaktusi ful narasli.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 10:05

Moj vrt u boci nakon cca godinu dana izgleda super - u njemu je prava prašuma - ja ništa ne diram, niti ne zaljevam.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 11:05
pa zar nebi trebala malo to sad počupati da ti ove veće biljke ne uguše manje. vidis kak listovi idu prema stijenci boce.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 20:17
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Cvetlin fantastično izgledaju.
Dzo ja sam kćeri napravila kaktuse i sukulente, ali to je bilo na početku, pa sam slike stavila u dnevnik,a li evo da vidiš kako izgleda.
 
 
Onaj vrt u boci nikada još nisam zalila - to je više od godine dana, jer se jako kondenzira vlaga i to je dovoljno.
Ovaj otvoreni koji sam napravila kćerki ipak treba zaliti, a pogotovo kod nje gdje je centralno grijanje i jako je vruće, možda jednom tjedno ih malo pošprica. Ovo je slika od lani - moram slikat jer neki su kaktusi ful narasli.
 
 
 
Hvala najljepsa draga moja Tongue....i to cu pokusati napraviti "u svom novom domu" EmbarrassedBig%20smile...Koju si zemlju koristila i jesi li stavljala i kamencice izmedju 2 sloja zemlje? Tongue
 
Cmok....
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 21:43
Dzo kamenčiće sam stavila na dno pusude, jer to je akvarij (ribice na žalost uginule - nisam htjela nove - nije to za mene) i kupila zemlju za kaktuse i evo super se drži. Nisam stavljala dva sloja zemlje samo taj jedan na kamenčiće, a odozgo kamenčiće za ukras. Akvarij je onaj mali 17 x 25 cm, ali je baš dekoracija. Kćerka ga stalno drži u stanu, ali tik do ogromnog staklenog prozora, odnosno staklene stjene koja je do poda.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 21:44
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

pa zar nebi trebala malo to sad počupati da ti ove veće biljke ne uguše manje. vidis kak listovi idu prema stijenci boce.
 
Da imaš pravo, ali uvijek mi je to muka kad moram nešto razrijediti, moram malo poraditi na tome - hvala ti na savjetu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 21:53
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Dzo kamenčiće sam stavila na dno pusude, jer to je akvarij (ribice na žalost uginule - nisam htjela nove - nije to za mene) i kupila zemlju za kaktuse i evo super se drži. Nisam stavljala dva sloja zemlje samo taj jedan na kamenčiće, a odozgo kamenčiće za ukras. Akvarij je onaj mali 17 x 25 cm, ali je baš dekoracija. Kćerka ga stalno drži u stanu, ali tik do ogromnog staklenog prozora, odnosno staklene stjene koja je do poda.
 
 
Hvala ti najljepsa...tako cu i ja odraditi... Wink! A inace za nase sukulente/kaktuse (kolekcije nam se umnozavaju svaki dan LOL ) sam razmisljala Kako bi nam dobro dosao jedan frizider od slasticara..dole gdje je motor moze se drzati alat a na "mjesto sladoleda" Big%20smile nasi sukulenti/kaktusi bi bili odlicno zasticeni od zime,kise,vjetra a imali bi svu potrebnu svjetlost...Imas li kakvog prijatelja slasticara LOLLOL ?!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 22:05
Kako je ovo dobro,imam i ja akvarij od ribica i morala bi probati tako napraviti. Al me malo strah da mi tako ne propadnu kaktusi.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 22:20
Ma Lili nemaš brige ne mogu propast, napravi od nekih čuvarkuća ili neki kaktusići kojih ima za kupiti po centrima za 7 kn, vidjet ćeš - jako će te veseliti.
 
Dzo - ideja je izvrsna - nemam prijatelja slastičara, ali ima mm zlatne ruke, pa neka se uhvati posla i napravi nešto slično. Ma nebi to bio problem, ali ja sam ti malo trknuta, volim da to vidim, da mi je sve na oku, jer proljeće je pa ćemo biti sve više vani, a po zimi kad bi sklonila svoje ljubimce kaktuse u podrum ili neku prostorija ne bi ih stalno gledala, zato moram smislit nešto da mi budu pri "oku", a u stanu od 30 kvadrata to baš nije lako.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 22:25

Baš ću probati tako. Kupit par komada jeftinijih i napraviti takav vrtek!! Hvala na ideji.

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 23:15
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ma Lili nemaš brige ne mogu propast, napravi od nekih čuvarkuća ili neki kaktusići kojih ima za kupiti po centrima za 7 kn, vidjet ćeš - jako će te veseliti.
 
Dzo - ideja je izvrsna - nemam prijatelja slastičara, ali ima mm zlatne ruke, pa neka se uhvati posla i napravi nešto slično. Ma nebi to bio problem, ali ja sam ti malo trknuta, volim da to vidim, da mi je sve na oku, jer proljeće je pa ćemo biti sve više vani, a po zimi kad bi sklonila svoje ljubimce kaktuse u podrum ili neku prostorija ne bi ih stalno gledala, zato moram smislit nešto da mi budu pri "oku", a u stanu od 30 kvadrata to baš nije lako.
 
A da se frizider ostavi napolju zimi (tad bi ih i stavile unutra,dok bi ljeti bile tamo gdje zelimo mi Wink )...jer znas da su ti frizideri dobro izolovani,sunce bi ih grijalo tokom dana i mislim da ne bi bio problem ni nocu s obzirom da gdje zivimo ja i ti zime nisu jake(osim ove godine Confused )... znaci frizider bi pretvorile samo kao staklenik zimi Big%20smileWink...!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alen View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 21:29
Pozdrav svima evo mene opet sa novim slikma mog obnovljenog vrta i jednog novog nadam se da vam se sviđa
                                        







Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 14:39
Za ovakve stvari treba biti stvarno majstor..svaka vam cast
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 21:03
Ja danas nesto pokusavala pa sam se sama sebi ismijala..LOLLOLLOL
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 09:33
Alen me posramio, njegovi su  vau, prelijepi.
Niho tebi spremam kamenčiće, možeš započeti....
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 12:09
ali kako kroz ovako mali otvor ubacite biljčice
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 22:39
 dugom pincetom, i ostalim dugačkim priborom...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 10:57
 Pripremila sam jedan bocun od 10 l za moj prvi vrt u boci, ali me još malo frka krenut u realizaciju pa sam napravila ovaj u kugli , tek da malo uhvatim ruku...



Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 18:37
Super Frida, čekamo taj u bocunu Wink, i ja imam jedan veliki bocun, ali to je previše prpavo, nije to za mene Confused
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.