Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt u boci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt u boci

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrt u boci
    Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 08:31
Do sada sam napravio nekoliko vrtova u boci, ali nemam ni jednoga, sve sam pravio sa namenom za poklon. Pravio sam ih u starim balonima, zapremine od 5-50 litara. Na dno balona stavim sloj kamenja i šljunka, zatim sloj peska i sloj zemlje u koju sadim biljčice. Sam sam pravio i alat. Na komade žice, malo čvršće koja se ne mota previše stavio sam zatvarač za vino od plute sa kojim sam nabijao zemlju. Kroz levak od papira sam polako spuštao kamenje, pesak i zemlju. na dužoj žicu sam od tanke žice napravio kao slovo U i sa tim sam spuštao biljčice u bocu. Na jednu žicu sam učvrstio malu plastičnu kašiku sa kojom sam pravio rupe za sadnju. Kada spustim biljku oko nje sa kašikicom na žici nagrnem zemlje i sa plutanim čepom utapkam zemlju. Od biljaka sam sadio male asparaguse, fittonije, ukrasne bršljane, čuvarkuće, tradescantiu, calatheu, male paprati, chlorophytum...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 08:38
Ovi vrtovi u bocama se jako oprezno zalivaju, jer je u njima uvek povišena vlažnost. Mora se voditi računa da se ne pretera sa vlagom zemlje u njima. Na drveni štapić sam zalepio pola žileta i na taj način sam orezivao prerasle biljke. Zalivao sam biljčice pomoću pipete. Jedna koleginica sa fakulteta kojoj sam poklonio jedan vrt u boci ima ga već 5 godina i redovno me zove da joj sređujem isti. Moraću da ga slikam pa da vidite kako to izgleda. Po površini između biljaka stavljam neke zanimljive kamenčiće različitog oblika i boje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 17:31
Spremam se da napravim jedan vrt u boci već neko vrijeme. Clap
Inače su oni bili u modi 80-tih godina, a sada baš nisam čula da se nešto o njima govori bar ne u našem okruženju.

Pročitala sam neke starije časopise s tom temom i znam dosta toga, samo treba volja i vremena.
Bilo bi lijepo kad bi uspila pa da stavim sličicu.

Evo ja sam našla koje još  lisnate dekorativne biljke se sade:
patuljaste paprati npr.gospin vlasak,uzidna rutica,rebranjača.
Pellaea i to: jelenjak, sobne paprati..
Sukulenti,štilj, patuljasta kurika, male difenbahije, afričke ljubičice, kaktusi i dr.

Treba odabrati biljke sa sličnim životnim uvjetima..

Ne pregusto saditi u malu bocu 2-3 kom u balon od 40 l - 6 komada,
a od 60 l i po koja više.

Udobro održavanom vrtu u boci javlja se u ranim jutarnjim satima zamagljenje, koje ne smije preći u kapanje.
Boca se dobro i čvrsto zatvori , te se u njoj odvija život bez našeg sudjelovanja.Bocu otvaramo samo kad počinje naša intervencija, a to je što rjeđe to bolje.
Zalivanje nije potrebno.

Voki ClapClap za ideju!!!  
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 22:43
voki i Donata nadam se da cete vas dvoje nas ostale pocastiti finim slikicama
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 11:36
Donata hvala za spisak biljčica koje mogu ići u boce. Svakako će dobro doći i meni i ostalima na forumu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 14:55
hoce li neko meni to uzgojiti jer ja to necu uspjeti
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 15:08
A što da ne?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 15:12
voki stvarno si drug
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 19:41
meni je ovo želja napravit već dugo vrimena, al se još ne usuđujem. jel ima koja slikica za vidjet?
jednom ću to sigurno napravitsmile201
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 16:20
Hoćemo sličicu.....smile56 pa možda i mi skupimo hrabrost.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 17:31
Ja to nisam radila(iz podosta razloga)no ako bi probale a bojite se,mislim da bi vam za početak najlakše bilo  u onaj okrugli akvarij saditi.(ili četvrstasti) nisu nešto preskupi a dosta je jednostavno za sadnju jer je veliki otvor pa možete rukom. Arwen,rekla si da imaš čuvarkuću,ubaciš njega,pokoji sukulent još(ili mali kaktusić) i to je to.Najlakše je saditi kaktuse ili sukulente jer nisu zahtjevni a i nemaš brige kod zaljevanja.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 17:43
razmišljala sam i o takvom vrtu, samo ga nisam mislila u boci radit već u velikom plitkom pitaru, čim nađem odgovarajući pitar, upustit ću se u pustolovinu
ps. zašto mi sad ne rade smile-i?!?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 17:56
Ne znam Arwen, meni rade ali mi nešto cijela stranica  blokira
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 18:02
rade,rade smile42  smile42 smile42
neg sam ja nešto krivo pritisnila

Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 17:10
Hej Voki mi i dalje čekamo slikicu da vidimo kako to izgleda , a onda i mi u akciju....
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 18:33
da, da, da
hoćemo sličice
smile67
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 22:01
 Sad cete i mene zapalit za to 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 12:22
UH! Sve sam ih ispoklanjao, ali obećavam uskoro napraviti jedan samo za Vas i uskoro kačim sličice.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 16:53
Evo moj prvi vrt u boci.
Izvinite ako sam se ugurala, ali moram ga pokazati
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 17:44
svaka cast!!!smile55
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.