Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pupavica - Rudbeckia fulgia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pupavica - Rudbeckia fulgia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 14:25

smile227 od tu bi baš sve izabrala.

Imam u vrtu echinaceu purpureu i od lani White swan, odmah mi je obilno cvala tako da sam na jesen slala forumašima sjemenje. Triša nam je isto na jednoj kavi kod Hamare podjelila mladice echinacee pa jedva čekam ovo ljeto da vidim kakva je....

Nadam se da ću i ove godine u Decori naći neku novu vrstu.....
 
Stalno se vraćam na sliku sa narančastom Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 15:43


Slike su mi nažalost izbrisali.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 17:22
Cimi, lijepo si poslikala pupavice (Echinacea purpurea), krasne su i dugo cvatu. Ona sa šeširićem nabavljena specijalno za tebe, niknula je. Jedan od noviteta 2009. je 'Lacky Star' bijela krupnih cvjetova tamne sredine i vodoravnih latica i crvena 'Rubinstern' čine mi se dobrim izborom. No imam ja još želja, molim te ako negdje na netu naiđeš na sjeme Tiki Torch, obavijesti.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 20:08
A gdje su nestale slike?
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 22:28
A zašto?
Baš sam se bila zagrijala za temu?!Confused
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 23:10
wow, googlala sam sve i pregledala, neke imam, ali ima par primjeraka koji su mi baš fino zapeli za oko Smile bravo Cimi, daješ nam hvale vrijedne informacije Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 21:05
Baka Bea, pregledala sam na netu sve iz njemačkog govornog područja, međutim, nigdje nisam pronašla sjeme, već samo biljke.

A slikice su izbrisali - zašto? - ne znam!

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 21:15
Korijenko pretpostavljam da će biti ovakva kao moja Wink, mislim da je Triša iz moga sjemena uzgojila ehinacee
PC310003
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 21:28
Cimi, Double Decker? eh znaš onu 'tvoja želja meni zapovijed', već niknule a ti pojma nemaš. No, kome da ja uputim moje želje.., uživala sam u čarobnoj ljepoti zelene, a više je nema. Ne znam kojem bi se priklonila carstvu, njoj ili narančastoj koju sam vidjela uživo prošle godine. Na istom mjestu sam dobila Double Delight. Baby White Swan (50 cm) je zapravo niža verzija E. p. 'Alba' (80-100 cm) pogodna za sadnju u skupinama na većim površinama u stepskom vrtu, jedna je od mojih omiljenih trajnica.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 21:59
Voljela bih i ja različite vrste ovih biljaka, ali Rijekom se šire purpurne moje, a ustvari kat.reine, ona mi je dala sjeme,svaka je izašla, pa sam djelila gotove sadnice, nadam se da će nam ove godine svima cvjetati, baš ovakvekakve su na slici.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 22:19
E,da.Samo je pitanje ,da li bude Double Decker, ili samo Decker.Ja sam je sijala prošle godine,možda ovo ljeto saznamo jel Double
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 05:50
Double Decker (engleski) ili Doppeldecker (njemački) je isto, zavisi o proizvođaču. Nešto je viša od ostalih (120cm). U prvo vrijeme su cvjetovi jednostavni, a kasnije se pojavi još jedan vjenčić ili čuperak kako je napisala Cimi. Kako razmnožavanje sjemenom ne daje uvijek identične biljke svojim roditeljima može se dogoditi da se kod jednog dijela biljaka taj vjenčić ne pojavi, pa bude samo Decker.
Usput, draga rain, trebam dobrovoljca za pikiranje, niknule su ti heuhere kao salata.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 09:54
Evo ja se javljam kao dobrovoljac! Doduše, trebam kratki i ubrzani tečaj: Pikiranje 1 i 2, ali volja je tu!LOL
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 11:26
O dobro jutro, Perla. Primljena si na tečaj. Znanje i iskustvo nisu uvjet, važna je dobra volja. Još da se javi vlasnica dotičnih biljčica.

Da ne zapričam temu, pupavice su porijeklom iz američkih prerija, a kako stepa, odnosno prerija nema bez trava, lijepo se uklapa u cvjetnu gredicu s visokim ukrasnim travama (Molinia caerulea, Andropogon scoparius'Prairie Blues', Desschampsia cespitosa, Calamagrostis brachytrichta), Eryngium vrste, Allium vrste, i ostale biljke stepskog karaktera.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 16:30
Ste vidli Ech.sundown možda uživo?Kaj je stvarno narančasta,ili je to samo zavaravanje protivnika?
Kaj je pikiranje hića,možda u veljači dobim koji slobodan dan,već sam se zaželila zemlje na rukama!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 20:17
Vidjela u SL uživo u vrtu, koja je bila ne znam, ali stvarno je narančasta, nije Photoshop...
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 19:08
ja sam skoro poručila iz UK  Echinaceu  Sundown, Art"s Pride i Harvest Moon ali mi jedna od njih nije stigla .pošto saksijice nisu bile obilježene ne
znam koju nisam dobila.Poslali su mi samo zemlju u saksijiCry
Čekam iz Amerike Razmataz da mi dođe ,ona sliči na Dopeldecker.
Kad bih znala kako se razmnožava iz sjemena ,bilo bi super....
 valjda će se javiti Baka Bea.
 Sjeme je puno lakše naći od biljaka a i jeftinije je.
Ja sam totalno švorc nakon kupovine preko interneta.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 18:42
Hvala Silvek,super stranica.Ja sam čula da neke ehinacee trebaju hladni period za nicanje.Sakupila sam svoje sjeme pa ću probati.
iProšlo ljeto sam kupila dopelldecker ali joj se nije pojavio  onaj vjenčić. odozgo.Ako je dobijena iz sjemena možda se i ne pojavi.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 07:41
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 22:06
Anaida, preslatke su, i ja ih ove godine imam hrpu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.