Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pupavica - Rudbeckia fulgia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pupavica - Rudbeckia fulgia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 15:42
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Pa otkud to da ponovo niču na istom mjestu?Evo kakve su bile prošle godine..



i ova opet niče


 
Kako je ova divna, kako joj je naziv?
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:00
moja lani bila na žarkom suncu i izgledala je ispačeno....ove god iznikla je opet na istom mjestu....da li da ju ostavim??? Jeli ova bilka stvorena za jako sunce Dalmacije??? ...evo slikice od lani .... pomozite, savjetujte....


što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:08
za rudbekie ćemo najčešće pročitati da vole sunčan položaj ali moje iskustvo je da su puno ljepše u polusjeni.
ako su na suncu cijeli dan cvjetovi su im puno manji i brže prođu a morajuse dobro natopiti svaki dan, inaće im sve lišće klone.
u polusjeni su grmovi puno veći,cvjetovi krupnij i puno duže cvjetaju.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:20
več su izašle na istom mjestu u vrtu....da ih sutra pribacin u polu sjenu...pola dana na suncu-pola u hladu???
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:35
to bi za njih bilo idealno.pogotovo ako imaju jutarnje sunce.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 20:09
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 19:00
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2014 u 09:17
Verujem da je zastupljena kod mnogih ali za neke koji žele jednostavnu perenu, dugog perioda cvatnje, nezahtevnu po pitanju staništa, laku za uzgoj i zgodnu za uklapanje. Posebno za one koji vole boju koja u baštu donosi sunce Wink



Na sunčanoj poziciji je intenzivnija cvatnja

ali i u polusenci lepo izgleda

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2014 u 21:05


rudbeckia triloba

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 15:08
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2015 u 18:46
Ja sam prošle godine imala žute ( sitan cvijet, niske) žute rudbekije s crnom sredinom... i nijedna nije uspjela prezimiti. Prodavačice su mi rekle da je to trajnica, ali iz sjemena nije niklo ništa a sama biljka je smrzla/strula u zemlji preko zime.

Ovo ljeto imam dvije crvene (cherry) i jednu narančastu rudbekiju. I bojim se da ni one neće preživjeti zimu. Šteta, jer zaista voljela bih imat gredicu samo takvog cvijeća (u tim bojama).
Inače su im latice kao od papira suhe i grublje, ali ove kao da boluju od nečega. Kupila sam ih u dosta lošem stanju i ne pokazuju znakove oporavka. Listovi se suše,  vrhovi latica se suše ( sivi su, a ne tamnocrveni kod tamnocrvene). Mislila sam da će se pomladiti dosada, izbit novi cvjetovi i novi listovi, ali ništa.
Držali su ih predugo u premaloj vazi, nikako da se razgranaju.
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2015 u 14:15
Evo obećanih slika rudbekija u mom vrtu
Zna li tko hoće li ijedna narasti ponovo iduće godine ili je ovo samo 'sezonsko'. Ovo je prvi put da su u mom vrtu pa ja ne znam

http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/2015-06-30%2011.31.23_zpsxqgv6hqn.jpg. -

 onda se dva tjedna nakon što je posijana osušila jedna, a drugoj cvjetovi (ne znam je li kiša, zalijevanje)
http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/2015-07-21%2010.48.24_zpsseouxgau.jpg. -

i užasno je ta rudbekija cherry sitnog cvijeta kad vidite narančastu
http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/2015-07-14%2011.39.41_zpsltg3bjks.jpg. -

a ova ima jako lijep cvijet, prošle godine sam imala sitnijeg cvijeta varijantu, ali nije nikla ove godine. Znači, jednogodišnja vjerojatno. A možda i ova tu na slici isto
http://s1337.photobucket.com/user/tutanj/media/2015-06-16%2015.25.16_zpsdbzcaegz.jpg. -



Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 18:08
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 18:35
e.nona prekrasna slika, pravo osvježenje je ova jarka boja. Smile
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.