Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kokotić - delphinium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kokotić - delphinium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
Korisnik
Poruka
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 11:08
biksi ,možeš li mi napisati koja je to njemačka firma i šalju li oni za Bosnu .
Ja sam poručivala od Walter Wolfa i oni šalju i u Bosnu, ako nekoga zanima.
Meni su interesantne samo njemačke adrese jer jedino taj jezik znam.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 11:21
zdravo josipa,
 
ja sam vise puta narucivala od firme jelitto,oni imaju najvecu ponudu perena i sto je najvaznije jako su pouzdani.
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 14:03
I mene je ovoga proljeća ulovila sijanjemanija Big%20smile, pa sam kupila ČAK 2 vrečice sjemena na jednoj piše samo kokotac, odnosno delphinium perenne mix, a na drugoj delphinium hybridum, gian pacific mixed (pied d`alouette). Mislim vrečice su "prepune" informacija i podataka, da ti pamet stane:
1. sije se od ožujka do svibnja ili od kolovoza do listopada - temperatura +10, a cvjeta od srpnja do rujna odnosno od lipnja do kolovoza.
2. Piše na njemačkom i koliko sam skužila sije se ( ili sadi) od svibnja do srpnja, a cvjeta od lipnja do kolovoza.
Uglavnom kako sam pametno kupila tako i posijala istovremeno obje vrečice. Čak ih je dosta i niklo. 2.6 sam klijance posadila u vrt i od onda se oni koje nisu puževi pojeli nisu makli ni milimetra Cry.
Sada se pitam šta sam ja to posadila i ako preživi kada će to cvijeće meni cvasti?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 15:43
A ja posijala i zaboravila napisati što je i bogme nekoliko mi je plavih izašlo i cvjetaju, nisam ni znala da je to već mi je netko na mojoj temi prepoznao. Strpljenja možda još procvjetaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Eellwyn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Eellwyn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 16:22
Obozavam ovaj forum...

vec dugo patim za ovim predivnim cvijetom no nisam znala kako se ove jer sam ga uvijek vidjala ispred zgrada a tamo nemam koga pitati

sad znam kako se zove i krecem u nabavku

Koliko sam shvatila najbolje je kupit odraslu biljcicu...

najljepši su mi cisto bijeli i plavkasti
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 23:37
Mislim eellwyn, kad ih upoznaš sve, zaljubit ćeš se u njih definitivno bez obzira na boju.

Takvo je moje iskustvo!!! smile78
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 01:48
Moji kokotići samo što nisu procvali i to u drugoj raskošnijoj turi!! Samo da ne bude jakog vjetra!

Ja sam mislija da oni vole polusjenu ali kokotići koje sam tek onako posadija na sunce su puno raskošniji i ljepše rastu!!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 06:41
Marinne pisali smo o uzgoju kokotića na prethodnim stranicama. Zašto si ih sadio u sjenu, oni su djeca sunca. Od vjetra ih zaštiti tako da ih posadiš na zaštićeno mjesto, a ako nije zabodi tanki bambusov štap ili slično (naglasak je na što manje vidljiv, da ne bude štap od metle) i priveži. Kad ocvate reži ga 10 cm od tla, a štap ukloni.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 10:27
Baka bea, baš mi je to trebalo, što kad ocvatu, jer ih imam prvi puta, ma preslatki su i narvno moji su plavi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 14:52
Ma nemam pojma zašto ali ja sam bija uvjeren da  Kokotići vole sjenoviti položaj a kako ode u Dalmacija ljeti sunce dobro zapeče lipo sam se pobrinija da imaju sjene veći dio dana al na proljeće ću im naći bolji položaj, a što se tiče vjetra to ću ih definitivno morati povezati jer na zadarskim brigovima uvik ima vitra!
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 10:16
Ne znam da li netko ima iskustvo kao ja ili ako zna šta se dešava da mi objasni. Na početki ljeta kupila sam tri kokotića - svijetloplavi , ljubičasti i nježno roza . Svi su u prvoj turi bili originalne boje. Sada u drugoj cvatnji iz iste biljke izašla su dva cvijeta - na jednoj stapki svjetloplavi , a na drugoj roza???? Napominjme da idu iz iste osnovne biljke .Ukoliko netko zna objašnjenje molim da mi javi !
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 12:39
Karinka,to se i meni desilo ovog proljeća.Ne znam kako i zašto no jedno objašnjenje su pčele ili da nije jedna biljka nego par mladih zajedno.Veća mi je vjerojatnost da su pčele oprašile nekako i sad mladi cvatu u drugoj boji.
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 18:42
Vjerojatno si u pravu Shasha , ali me je to zbunilo kada sam vidjela.Međutim izgleda lijepo pa neka rade pčele i drugi kukci što ih volja- dobro njima a i meni .
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 17:58
Pozdrav društvu sa ovog foruma.
Već danima čitam sadržaje i evo da i ja krenem s aktivnijim učešćem. Volim cvijeće i jedna od mojih omiljenih biljaka je Delphinium.
Pa evo i nekoliko sličica:



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 18:39
Predivni su i u mojoj najdražoj boji.
Želim dobrodošlicu smile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 19:48
Makk prije svega želim dobrodošlicu i dugo druženje.Delphinijum je predivan a vidim u pozadini jako biujan i zdrav clematis.Zaista predivno.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 22:46
Hvala na dobrodoslici Trisi i nuni (ili nunoj?????).
Najvaznije je da je led probijen.
Ako neko zeli vidjeti vise slika Delphiniuma i mog ostalog cvijeca, moze pogledati moj blog.
Mozda nadjete nesto interesantno.
http://cvjetnaoaza.blogspot.com/
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 00:43
dobrodošlica i s moje strane.
Pregledala sam letimično tvoj blog. Ima dosta korisnih i dobrih savjeta /bez obzira što ih uglavnom znam/.Spremila sam ga u favorite da si mogu na miru i detaljno pogledati.......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 08:24
mak dobrodošla, delphiniumi su prekrasni, a tvoj blog pun korisnih savjeta Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 10:36
Hvala jos jednom na dobrodoslici.
Blog je bio spontana ideja.Ima tu jos mnogo toga da se napravi i mnogo slika da se postavi, ali ima vremena.
Nadam se lijepom i dugotrajnom druzenju.
A ja cu predstojece dane iskoristiti u "istrazivanju" ovog foruma, ima toga jako puno korisnog za procitati i lijepoga za vidjeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.