Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kokotić - delphinium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kokotić - delphinium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 12:30
Mak,dobrodošlica i od mene..Delphinium je predivan.Nadam se da će i moj biti ovakav..Daj mi savjet kad i kako da posijem ono sjeme,što si mi poslala..Nisam prije sijala ovu biljku...pozz..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 13:03
Alisa draga, hvala ti na dobrodoslici.
Delphinium se inace najcesce sije direktno u bastu (u tom slucaju cvjeta sljedece godine), ali je to kod mene nemoguce zbog puzeva kojih je nazalost u izobilju. Najbolje da ih posijes sad u saksije,a kad prestanu mrazevi presadis u bastu. U tom slucaju ce ti najvjerovatnije vec ovo ljeto cvjetati.



Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 13:11
makk dobrodošla.upravo si alisi odgovorila na pitanje koje je i mene zanimalo.hvala.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 19:51
Magnolija hvala ti na dobrodošlici. Sve ono sjeme baštenskog cvijeća koje sam ti poslala možeš već sad posijati u saksije. U tom slučaju je velika vjerovatnoća da će cvjetati već ovog ljeta.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 11:54
makk dobrodošlica i od mene! delphiniumi su ti prekrasni. obožavam ih, a posebno nebesko plavih boja. postoji i u mojem vrtu jedan plavi, ali je manjeg rasta od tvojeg. s obzirom da su se ovdje zadnjih godina razmnožili crveni puževi , a delphinium im je omiljena hrana ,moram uvjek biti na oprezu da mi ne postane glavni obrok.smile41blog ti je super, a posebno mi se sviđa sedum.za takav nisam znala da postoji.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 12:15
Hvala ti na dobrodošlici matilda. Drago mi je da ti se blog sviđa. Ima tu još mnogo toga da se uradi, ali vrijeme je pred nama. I ja imam probleme s puževima. U maloj bašti uz stan ih imam "pod kontrolom", a u velikoj bašti imam samo cvijeće koje im nije interesantno. Na žalost delphinium ima počasno mjesto na njihovom jelovniku.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 16:27
dobro došla makk i dugo se družila sa nama.......pregledala sam tvoj blog i jako mi se sviđa tvoj izbor i izgled biljaka ....delphiniumi su preljepi
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 20:05
Hvala bromelija na dobrodošlici.
I ja sam prošetala tvojim vrtom. Sve je tu: kamenjar, barica, trajnice, prelijepe perunike (ja ih jako volim). Najviše me oduševilo da je sve tako prirodno, a posebno ona mala kućica, kao iz bajke.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 20:49
Kako prekrasne nijanse plave boje, draga Makk. Nema tog slikara, umjetnika koji bi takvu boju izmiješao. Krasni kokotići!
Lijepi pozdrav
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 20:16
makk. prelijepi su ti kokotići .Ja sam prošle godine posijala direktno u zemlju niklo ih je dosta ali su samo 2 cvjetala ,ustvari zavisilo  je kako su jake bile biljćice kad su krenule  rasti i one koje sam vidjela u gustom cvjetnjaku i češče zaljevala su i naprednije. evo sad se već pet-šest dana otopio snijeg i vidim da su živi i oni veči i one male biljčice .ova dva su bila roza i žuti a ostali če  valjda cvjetat ove godine, tako bih volila da barem jeda bude plavi. rado bih vam poslala slikice ali nikako da savladam  tu tehniku. valjda ču uspjeti dok mi dođu djeca da mi daju upute
Veliki pozdrav  iz sarajeva za sve ljubitelje kokotića
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 21:33
Hvala ti Sarajka. Da budem iskrena ja još nisam uživo vidjela žuti delphinium. Nestrpljiva sam da vidim sličice. Ja imam 3 plave nijanse i bijeli.
Čudi me da su ti iste godine cvjetali, a sijala si ih direktno u baštu. Obično cvjetaju sljedeću godinu ili ako se u rano proljeće posiju u saksije, pa poslije presade u baštu.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 16:57
Ne znak kakvo je stanje kod vas, ali kod mene su kokotići počeli nicati, sad ne znam dali da pričekam da još malo narastu pa da ih onda presadim ili mogu to odmah napraviti!! Samo da još i kiša stane bar par dana!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 20:42
Marinne,jel su ti u vrtu počeli nicati ili si ih sijao u neku posudu?
U svakom slučaju mislim da ih nebi trebao dirati sve dok ne dobiju barem 2para normalnih listova.Ako su gusto niknuli onda ih rasadi,ako nisu,pusti ih da ojačaju i narastu.
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 00:30
U vrtu su mi niknuli, to su prošlogodišnji! Neke moram presaditi jer su mi u hladovini a i nekim pojedincima su zapeli za oko prošle godine pa sam ih obečao podjeliti! :)
 
Inače nisam kod nikoga vidija da ima kokotiće u vrtu! Prvi put sam to cvijeće u živo vidija kad sam ih sam posijao i uzgoijo!!
 
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 13:20
ja sam posijala plavi,ljubičati i bijeli delfinium u posudu  prije sedam dana ali ništa ne ničeCry.Sjeme je sveže ,od mojih koji su cvjetali prošlu sezonu.Sada mi ništa nije jasno, jesam li trebala stratificirati sjeme.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 13:51
Mislim da im treba još koji dan.
Moji su jučer počeli provirivati, nakon desetak dana.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 20:39
Da sam znala da će ovako malo sunca biti sve bih  kasnije sijala.


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 22:07
Ali poslije duge zime više nemamo strpljenja :)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 10:57
Moji kokotići lijepo napreduju.Sijala sam ih još u februaru,dio sam ostavila za sijanje u martu.Sinoć sam posijala ostatak.Taman za experiment da vidim koji će bolje napredovati.Oni od februara il marata..
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 11:20
meni nešto svašta niče, ali neznam šta jer je bilo nekih sjemenki pomiješanih u kesice što nam je mak poslala (hvala još jednom) mislim da je i delfinijum među njima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.