Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon sa puno sunca - jug i zapad
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon sa puno sunca - jug i zapad

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 15:37
Recimo:

1)Mini ruže i oko njih tamjan kao slap.
2)Neveni + lobelije

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 16:01
Kod mene je isto sunce od jutra do mraka i održale su se i pelargonije, ali sam ih zaljevala ujutro i naveče, a i neveni su bili lijepi, surfinije također, kadifice isto, ali sve zahtjeva puno vode.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 18:40
Sve ovo kaj si nabrojila,lobelije,timijan....sve ti to ponosi jako sunce(pogotovo timijan) OSIM begonija,One su za hlad. Tak da moš sve to iskombinirati i posaditi. I neven i ruže ko što cure vele. Oš mediteranski štih,sadi lavandu,ona voli sunce a miriše predivno i prezimi vaniWink
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 23:16

u obzir dolaze sve ljetnice,sve one podnose jako sunce pa čak i vodenike,međutim problem nastaje kod zalijevanja,stoga ti preporučam da posadiš Vinku (cataranthus),ali nikako ju ne sadi prije 10.svibnja,jer voli veliku temperaturu supstrata.Drugi izbor bi bio pelargonija ali obična nikako dupla.važno je da na balkon ne stavljaš male posude i pogotovo ne tamne boje.pokušaj nekako napraviti hladovinu supstratu (recimo valovčiće opšiti drvetom i sl.) i rješila si problem južne strane za sve cvijeće,jer nema te ljetnice koja ne obožava ful sunce.

tkošto
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 13:29
Što je vinka? Imaš sliku?
Per aspera ad astra.



Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 13:57
http://www.fotozine.org/?knjiga=galerije&pregled=420&autor=981&list=1665&element=17924
 
prekrasan madagaskarski zimzelen..Cataranthus roseus
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 14:00
A u kojoj boji ga sve ima i ima li ga za kupiti?
Per aspera ad astra.



Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 14:54
Hvala vam za ideje. Moram već početi raditi popis za Floraart. LOL Postoji šansa da ove godine stavimo tendu iznad balkona, pa možda to malo pomogne. Iako dok smo na poslu, neće biti rastegnuta, tako da opet ništa. Big%20smile Begonije znači preskačem, a vinka ulazi u uži izbor. Prekrasna je...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 17:47
Ja sam na južnoj strani na balkonu imala prkos, pelargonije, osteospermum definitivno od trajnica, a kod mene (naglašavam da sam u Dalmaciji gdje stvarno peče sunce s juga) su na južnoj strani bez problema uspjevale hortenzije
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 19:48
Potpisujem osteospermum ...smile186 i dodajem divokozjak ili veliku ivančicu ...smile187

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 09:19
Donatin osteospermum je bez konkurencije. Naravno i moj u Rijeci cvate cjele godine, ali nije tako lijep i imam samo bijeli. Na kontinentu, oko Ogulina ga imam preko ljeta, a onda ga ne jesen stavim u kontejner i donesem u Rijeku.
Donata, ja sam svoje prve kupila gotove, dali se može i iz sjemen,a ko nije komplicirano.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 11:57
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

da i prkose sam imala bili su super.... I tamjan sam imala... Mislim da možeš to sve posaditi u veće tegle tako sam i ja surfinije u njih posadila...
i meni su prkosi bili super; nešto sam sam posijao, a i kupio sam par teglica po  1 kunu; frajer je mislil da  više ne budu cali, a kod mene su procvali  da ni sam nisam vjerovao.. abili su otpisani, sad čekam  proljeće i opet ću posijati prkos
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 11:59
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

Ja sam na južnoj strani na balkonu imala prkos, pelargonije, osteospermum definitivno od trajnica, a kod mene (naglašavam da sam u Dalmaciji gdje stvarno peče sunce s juga) su na južnoj strani bez problema uspjevale hortenzije
A meni je problem  boxer, kaj god ima u visini njegovih očiju poklopa Angry kaj da delam, probal sam sa biberom, išlo je dok nije ishlapio...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 21:56
Ivane i moj je husky svašta radio ...brao mi cvijeće svako jutro...a onda je prestao...to dođe s godinama....smile187 a možda pomogne sprej što ga ima u pet-shopovima za štence za odvikavanje od mokrenja na sve strane...pa poštrapati na kamen ispod biljke ....mogao bi probati
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 09:34
Ha ha problemi s psićima. Ja sam stari uzgajivač i kinolog, od rođenja imam pse. Teško je riješiti takve probleme, ali kako sam sad starija imam 13 godina staru šicuicu i problema nema. Malo se šalim. Vjerujem da će Ivanovi problemi s psom nestati, kao i Donatini. Strpljenja, strpljenja.
Oprostite nema baš veze s cvijećem na južnoj strani, ali moja ljubav prema psima je prevagnula.smile211
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 12:54
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ha ha problemi s psićima. Ja sam stari uzgajivač i kinolog, od rođenja imam pse. Teško je riješiti takve probleme, ali kako sam sad starija imam 13 godina staru šicuicu i problema nema. Malo se šalim. Vjerujem da će Ivanovi problemi s psom nestati, kao i Donatini. Strpljenja, strpljenja.
Oprostite nema baš veze s cvijećem na južnoj strani, ali moja ljubav prema psima je prevagnula.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot89.gif" height="52" width="68" align="absmiddle" alt="smile211" />
ma ima veze ! Kako bi uzgajali ond cvijeće? Mislim da je to kapric ili revolt našega boxera, jer ne želi biti sam :) uglavnom, cvijeće je pojeo.... a žena je tužna...
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 11:21
Jel iz sjemena?
Ja sam imala dosta sjemena pa podjelila a ne znam kako dugo mu treba da iz sjemena dodje do ovakve visine
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 11:29
mislim da nije iz sjemena, ustvari kolegiva je to dijelila, pa uzeo ija za svoju ljubičicu a ona dalje uzgaja i pazi... sad čekamo pravo proljeće da ju stavimo na balkon u polusjenu, jer je tu inače sunce jak...čisto južna strana je... meni  je važno da je moja S. sretna.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 15:54
Biljka je predivna, bravo za suprugu "ljubičicu " kako si je lijepo nazvao.
Samo da te utješim, bokser odraste tek oko 3 godine, amoja je tigrasta kujica i od 5 bila kao štene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 16:08
motati cu s svoju milu ukuluciti ovdje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.