Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon sa puno sunca - jug i zapad
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon sa puno sunca - jug i zapad

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 10:45
Gazanije vole sunce, a ima ih stvarno u puno boja, a imaš koje se blago povijaju pa vise i ima grmolikih. Begonija može samo sempreflorens i to ona s bakrenim listovima. Može se ubaciti i pokoja cinerarija koja ima srebrnkaste listove, žuti cvat ona jako dobro podnosi sunce i sušu.
Uz to od sukulentnih biljaka zahvalan je mesembrianthemum (neki ga zovu trajni prkos).

Cineraria maritima:




 mesembrianthemum:




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 10:48
Ivane ovo je solanum ili zimska trešnja, baš sam jučer spomenula pod temom o otrovnim biljkama kako ga nema na popisu otrovnih, a te zamamne kuglice su otrovne, pa neka bude van dometa malog radoznlaca :) 
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 11:54
Originalno poslano od člana flora flora napisao:

Ivane ovo je solanum ili zimska trešnja, baš sam jučer spomenula pod temom o otrovnim biljkama kako ga nema na popisu otrovnih, a te zamamne kuglice su otrovne, pa neka bude van dometa malog radoznlaca :) 
Hvala, znam d su bobe otrovne, ne brini, supruga je još živa i zdrava LOL
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:20
Hm dobro, a ja upozorila bojeći se za psa, a kad ono...
Zaboravih prije dodati da je biljčica stvarno lijepa... znači s puno ljubavi uzgojena
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 16:07
Ne samo biljčica... sve je s puuuuno ljubavi uzgojeno. A pesek ionako već zna što je "fuj" a što je "papati" Ipak, glavni za cvijeće sam ja....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 15:57
i moj balkon je na juznoj stranine smeta me toliko previse sunca ljeti, koliko me smata jugo - i ljeti i zimi, sve mi polomi

ali, sa sekulentima nema greske

ja ih prije nisam bas nesto obozavala, ali sto sam starija to sam veci  poklonik

nisu osjetljivi na visoke temperature, najcesce ni niske
uvijek su zeleni (ili kakve vec jesu boje), ne treba ih puno i cesto zalijevati - bas suprotno, a kad procvjetaju predivno izgledaju

i nemaju bodlje kao kaktusi

gle ovog sto je lijep

Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 10:59
Draga Natalija slažem se skroz s tobom. I ja imam jedan sekulent na balkonu i taj je neuništiv. Evo ga trenutno cvate u hodniku.LOL Slikam ga pa mi možda neko odgonetne kak se zove.
Ovaj tvoj je baš krasan.Big%20smile
Na vrh
Pauchak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pauchak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 15:28
Kao prvo zelim da pozdravim sve clanove ovog divnog foruma. Ja sam nova u ovom drustvancu i nadam se da je ovo pocetak jednog diiivnog prijateljstva.
Znam da je jos rano sa radovima na balkonu ali rekoh,da se ja raspitam na vrijeme...Imam balkon na suncanoj strani i od jedan sat poslije podne, pa sve do svoga zalaska, sunce nemilosrdno przi moje biljčice.
Cvijece koje zasadim traje mi jako kratko i pored sve paznje koje mu poklonim, a voljela bih da imam bujne zardinjere tokom cijelog ljeta. Imam dvije velike betonske zardinjere i dvije viseće koje se stavljaju na ogradu. Sta mi predlazete da zasadim?!
Na vrh
oldLady View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oldLady Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 22:35
Zapadni balkon ima i ja i evo što mi uspijeva: kaktusi, pelargonije, bosiljak, prkos. Ako staviš bosiljak pripremi se za puno, puuuuno zalijevanja jer njemu nikad dosta vode ni sunca. Pelargonije izdrže dan-dva, prkos isto, a kaktusi i sukulenti dušu su dali ako ti se ne zalijeva baš svaki dan, naravno, ako imaš velike vaze
smile46
Na zapadu ljeti nije lako, ali cvijeće može biti prekrasno ako mu daš hrane i vode koliko treba.
Na vrh
Pauchak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pauchak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 01:59
Ja sam prosle godine izmedju ostalog,imala dvije lavande i one su mi se pokazale jako zahvalne.. Bosiljak jos nisam imala ali sam luda za tim primorskim biljčicama. To mi nekako donosi dašak mora na moj balkon.
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 07:24
Ja sam na zapadnoj strani imala bakope i cvale su cijelo ljeto i jesen, sve do studenog.
Također zalijevanje svakodnevno.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 16:58
Prvo,dobro nam došlaHug.
Ja nemam balkon ali imam terasu gdje sunce prži cijeli dan i uspjeva mi jako puno cvijeća.E sad,šta bi ti,puzavo nešto,zimzeleno,koje biljke voliš,ili bolje,koje baš ne voliš previše? Koliko se često možeš posvetiti tim biljkama?Svakodnevno,barem na kratko,ili ....?
Evo ti neke koje meni lijepo uspjevaju na jakom suncu a cvatu cijele godine:osteosperum(ima dosta raznih boja,pregledaj forum imam i slika)
            pelargonije,belagonije,svih vrsta i podvrsta
            petunije i surfinije ako si u mogućnosti ih svaki dan zaljevati(po velikim vručinama i dvaputa dnevno)
           prkos
           bacope
           timijan je idealan(po meni) brzo raste bilo na suncu ili u hladu.
          Lavanda
          ružmarin
          kadulja
  smile187
Na vrh
Pauchak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pauchak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2008 u 16:12
Hvala na dobrodoslici!

Joj shasha volim pretezno sve vrste cvijeca, ali ne volim da mi balkon izgleda isuvise sareno ljeti.. Dvije, eventualno tri boje u kombinaciji sa puno zelenila. Bijela, ljubicasta, crvena.. To su boje koje volim da vidim na balkonima.

Petunije sam pokusavala da uzgojim dvije godine za redom ali bi mi se brzo osusile, tj listovi bi poceli zutjeti a cvijeta bi bilo jako malo. Ne znam u cemu grijesim..
Da li ih malo zaljevam ili opet puno, (inace to radim svaki dan kada su vrucine) a jednom sedmicno bi im dodavala prihranu.

Proslo ljeto sam imala probleme sa nekim brzo hodajucim napasnicima koji su mi upropastili cvijece. Liče na uholaze i cak sam ih nalazila i po kuci.. Uzas..Borba je trajala cijelo ljeto, ali zato ove godine mijenjam cijelu zemlju..

Mislim da cu se ove godine odluciti za surfinije jer su mi one nekako bogate, a i bacopa mi se dopada.. Pokusacu da nadjem i timijan, mada ga nisam vidjala ovdje kod nas.   
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 00:50
Naravno Pauchak,ja sam samo prijedlog dala koje meni uspjevaju.Zato sam i rekla,sve zavisi i od toga koje biljke voliš a i zbog boja. Vjerujem da će ti biti balkon lijep bilo šta da posadišsmile186
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 14:11
Eto i mog neuništivog sukulenta ( ne znam kako se zove). zapravo to je mlado od prave biljke. LOL
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 14:19
bas je lijep smile94 ocito mu se jako svidja kod tebe
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 14:31
Hvala. Slikat ću i veliku biljku, koja je trenutno u cvatu. Da li možda neko zna kako se zove?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 16:28
Predivna dva sukulentica, ne znam kako se zovu. Natalija, jel to crvenkasto cvijet od one tamnije sukulente iznad, ili su to dvije vrste?
Natalija, pises da to vise cijenis sukulente sto si starija. I ja, ali kod mene nema veze sa staroscu, nego sa time da se cijelo vrijeme bakcem (nitko mi nije kriv, sama sam si kriva!) sa "tezim" biljkama, pa mi sukulenti dodju kao divan oporavak od toga. Manje brige oko biljki, vise vremena za uzivanje u biljkama...
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 16:33
Pauchak, ako volis miris mora, stavi malo smilja. Meni je ono neprevazidjeno po mirisu, a srebrnkasto lisce se lijepo moze uaranzirati u nesto.
 
Mislim da bi dobro na tu stranu isla i verbena, gazanija russelia, sve to voli sunce.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 16:08
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Predivna dva sukulentica, ne znam kako se zovu. Natalija, jel to crvenkasto cvijet od one tamnije sukulente iznad, ili su to dvije vrste?
Natalija, pises da to vise cijenis sukulente sto si starija. I ja, ali kod mene nema veze sa staroscu, nego sa time da se cijelo vrijeme bakcem (nitko mi nije kriv, sama sam si kriva!) sa "tezim" biljkama, pa mi sukulenti dodju kao divan oporavak od toga. Manje brige oko biljki, vise vremena za uzivanje u biljkama...


ma ovo je isti cvijet samo mi nije stalo sve u kadar pa sam ga skljocnula 2 puta
(nemam digitalac i slikam mobitelom pa se detalji ne vide bas naj, ali sluzi svrsi)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.