Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon sa puno sunca - jug i zapad
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon sa puno sunca - jug i zapad

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
Korisnik
Poruka
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 07:52
zelena oaza ovo je prekrasno...pokušati ču i ja saditi u taj supstrat, jer do sada nisam...možda je u tome bila greška...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 10:18
Pitanje za Zelenu oazu.... molim te, reci koji je to supstrat! Probavala sam svakojake, ali nisam zadovoljna.
I moja terasa je cijeli dan na suncu.

Tvoj balkon je prekrasan!!!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 10:21
mislim da cu ove godine posadit luffu jer ona voli puno sunca 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 10:44
Sanjalica varaš se, negdje sam pročitala da je za luffu najbolja polusjena..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 10:48
nije bas..kako imam ogradu na balkonu bit ce dolje da se moze penjati i opet ce bit u polusjeni...a inace voli sunce...u sjeni ne uspjeva bas jer se odgadja cvatnja kao kod krastavaca 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 10:51
OOoo joj čudna neka biljka, moja malecka je u prozoru i koliko vidim to joj se baš sviđa...bar za sad, poslije ne znam kako će biti kad bude morala van..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 12:28
Najprije pozdrav svima, nova sam na forumu. Sada pitanje, zanima me kako izlazite na kraj sa balkonima koji su skoro pa cijeli dan na jakom suncu, cvijece mi se suši, čim jače sunce zasja. Zalijevam rano ujutro ili kasno po noći, no ono svejedno kuha u tim plastičnim loncima. Postoje li neke posude koje bolje podnose vrućinu. Ne znam, izludim, dam si truda, posadim, odaberem super zemlju, ali ishod je na tom balkonu uvijek isti. Napomena, nije do mene ..hehe..u vrtu imam uspjeha sa cvijećem, ali taj balkon, a još od ceste, koma.   
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 15:10
Dobro nam došla mimaantonija...... točno znam kakav imaš problem. Meni su na balkonu viseće pelargonije uvijek u starim bijeli vazama od stiropora i to su najbolje vaze za balkone što se tiče propusnosti i topline. Više ih nema za kupit i čuvam ih ko oko u glavi a stare su ko metuzalem ali srećom bijele pa se lako svako proljeće operu.
Lani mi je jedna tresnula sa balkona i to je bila tuga pregolema ...ostala sam na 4 komada. Cry Imam i plastičnih vaza ali to je razlika drastična, nikad nisu biljke lijepe ko u stiroporu.  Jedino u terracoti ali one su relativno teške za nosače....

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 17:06
mimantonija ....dobro došla

Ako si seodlučila za plastične cvijetnjake, onda pokušaj s bijelom bojom, jer što je boja tamnije, stvara se veća temperatura. Inače u plastici korjenje se "kzha" na sunčevoj toplini. Eto prijedloga - stiropor -je izolator od topline, ali i od hladnoće.
Moj prijedlog su cvijetnjaci od prirodnih materijala. I ovako i onako balkonsko cvijeće na južnoj strani trebaš zalijevati dva puta, pa pokušaj s cvijetnjacima od terakote. Njih imaš za kupiti. S obzirom da se znaš brinuti o cvijeću (napisala si da ti vrt ide jako dobro) znači problem je cvijetnjacima koji nisu prikladni za biljke izložene suncu (jug)
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 16:41
Hvala na dobrodošlici i na savjetima. Korijenko, ove posude što spominješ, od stiropora, ako ipak negdje naletiš ili netko drugi zna gdje ih ima za kupiti, bilo bi idealno, one mi se cine do sada najboljim rješenjem. Moon, ako budem oblagala posude stiroporom, neće mi ostati mjesta za zemlju i cvijeće..hehe. Bijela boja, hvala, istina, dobar savjet. Terakota, super za posude na podu, ali na nosaće, pa na balkon, definitivno preteško..Dobri savjeti, hvala vam. ps. ako ste pisali već o biljkama prikladnim za ovakav balkon, koji kuha na suncu, recite da se ne ponavljate, procitam. Pozdrav vam.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 21:28
mimantonija prijo moja
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 14:54
hej, nemrem bilivet reko, jesi, nisi, ma jesi, to si ti..
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 17:45
pozdrav.nova sam,pitanje je staro ali aktualno.imam isti problem,przionu pod nebom,na vrhu i uspiju mi zonalne pelargonije po ljeti,sa surfinijama sam lani zeznula jer sam prekasno otkrila da su anemicne i kad sam krenula po zeljezo,vise nije bilo smisla .sve to izdrzi fikus i sukulenti naravno.
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:27
danas sam vidjela bijele balkonske  posude za cvijeće u Bumax-u u Sesvetama
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 21:04
Pozdrav! :) Imala bih pitanje...imam osunčan balkon cijelo ljeto do večeri i zanima me jel bi uspjele surfinije na takvom balkonu?
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 19:41
malo sa balkon i nesto sobnog
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 19:46
i kod mene je tako.samo hrabro,daj im vode ujutro i navecer ako treba,dohrani mineralnim gnojivom za surfinije i jednom tj. zeljezo i bit ce ti cvjetni slapovi
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 10:57
Kupit ću ove godine sadnice za probu :D....ako mi uspiju, sljedeće godine ću samo njih saditi :)...Koliko mi sadnica treba u saksijicu od 50 cm?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 12:42
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

Pozdrav! :) Imala bih pitanje...imam osunčan balkon cijelo ljeto do večeri i zanima me jel bi uspjele surfinije na takvom balkonu?
naravno da bi uspjele!
pogledaj ovdje  (klik)....kod mene južna strana, prži li ga prži
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 21:59
Predivne su! :) koliko sadiš sadnica u saksiju od 50 cm?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.