Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon sa puno sunca - jug i zapad
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon sa puno sunca - jug i zapad

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2014 u 00:23
Odgovor na pitanje dva i tri možeš pronaći u temi o čuvarkućama
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2015 u 07:08
Begonia semperflorens - zahvalna biljka za sunčane položaje. Bez problema je preživjela velike vrućine uz redovito zalijevanje i prihranu 1x tjedno. Ove su na južnoj strani, dakle sunce od jutra do mraka. Smile







"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2015 u 07:15
Kako lijepo i bogato cvatu! Nikako ih nisam mogla očuvati , svake godine su izgorile pa sam odustala od njih,
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2015 u 08:09
rajski, ovo je divota. Prelijepe su ti. smile169 Nikada se nisam okušala u njihovom uzgoju.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 09:49
moja dobitna kombinacija za jug-zapad




Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2015 u 14:33



Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2015 u 14:15
jugozapad


Na vrh
Frida_kc View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Rujan 2015
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Frida_kc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2015 u 09:35
Već godinama bezuspješno muku mučim sa cvijećem na južnom balkonu, treći kat zgrade, sjeverozapadna RH. Sve biljke koje sam do sada posadila jednostavno su izgorile. Molim savjet za iduću godinu. Radi se o četiri žardinjere od po 80 cm koje su na ogradi i na direktnom suncu. Santvitalija se ove godine pretvorila u sijeno. Pustinjska ruža, ona rozna verzija prethodne godine također, da ne spominjem pokušaje sa sulfrinijama ili pelargonijama. Voljela bi imati neku biljku koja se ne preljeva previše iz posude, koja raste u širinu ili zrak. Help da se pripremim za iduću godinu. Napominjem da volim zaljevati i da uvijek izdvojim i za kvalitetnu zemlju i prihranu.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2015 u 10:55
U stanu sam živjela godinama isti kat isti položaj kao vaš , probala sam svašta na kraju mi je najbolje uspijevao kameni cvijet i prkos.
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2015 u 15:43
Mislim da bi ti tu, uz redovito zalijevanje, lijepo uspijevale vinke - Catharanthus roseus. Možda lantana, verbena, pentas, osteospermum...
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2015 u 22:18
Petunije i visece pelargonije!
 Jeste da sam ih ove godine kada je bilo 40 u hladu zalijevala i u jutro i navecer ali niti jednom nisu spustile listove, niti su prestale cvjetati a nalaze se na juznoj terasi i cijeli dan ih przi hercegovačko sunce
Imam dosta biljaka koje se vode kao veliki ljubitelji sunca, ali iz mog iskustva samo ove dvije vrste su se pokazale najboljim za vrelu juznu terasu

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2015 u 23:04
Moja lantana je na cjelodnevnom suncu, cijelo ljeto cvate. Zalijevala sam ju dva puta dnevno, prihranjivala jednom tjedno. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Shadowcaster View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2016
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shadowcaster Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2016 u 12:42
Pozdrav svima,

imam balkon okrenut na jugozapad, mali je i betonski i ekstremne su vrućine na njemu.
Volio bih razapeti neku mrežu preko njega i staviti neku biljku penjačicu u neku posudu ili više posuda koja može takvu vrućinu podnijeti (ok, treba ju valjda zalijevati naravno) i koja se može razgranati da napravim neki "prirodni" hlad u nadi da ću time ohjladiti i sam balkon malo jer mit amo spavaju djeca.

Također ... dvorište je okruženo susjednim garažama koje su visoke po 3 metra. Imam zemlju ali bi htio posaditi nešto što se može popesti po tim garažama i sakriti mi taj "pogled" i učiniti dvorište ljepšim. Eventualno razapnem nekuj mrežu ali treba rasti sigurno 3 metra u visinu i bilo bi lijepo da ima neke cvjetove naravno. Možda i više takvih biljki.

Evo molim savjet 
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 18:54
Hej drage moja ja imam balkon na juznoj strani. Sunce je od jutra skoro do mraka tocnije ujutro od 7 pa navecer do 18.30. Na balkonu imam raznog cvijeca kao naprimjer prkosi,peralgonije,englensku peralgoniju,cuvarkuce,cvijet u kamenu(mi ga tako zovemo)ako saznan za koji drugi naziv javim,tamjan i jos par sukulenata kojim neznam ime.Posto sam nova jos neznam stavljat slike pa kad naucim stavim.
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2017 u 23:35
Hej cure drage imam problem sa prkosom do nedavno su svi bili puni cvata a sad su se malo u ljenili i slabo cvjetaju. Jel netko zna uzrok.E da zaljevam svo cvijece dvaputa ujutro ispred 6 i navecer poslije 7 jer je prejako sunce. Jucer nam je cak u hladu izmjereno 38. A na suncu 48.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2017 u 07:21
Pozdrav, Jerki! Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali ti želim reći da mi je drago što si nam se pridružila. Upute za stavljanje slika na forum imaš ovdje (klikni na link):
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 17:24
Hvala na dobrodoslici. Nadan se da cu uspjeti ubaciti i koju sliku. Muku mucim s mobitela al znan da cu uspjeti
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 17:35
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/moje_slike/90712.aspx -
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 17:37
Uspjela sam!!!!! Ovo je moj prkos koji mi nece da cvjeta kao na pocetku ljeta. Imam ga u tri sakcije i dvije mi propadaju dok treci je ok i ima koji pupoljak
Na vrh
Jerki35 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2017
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jerki35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 17:43
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/moje_slike/90713.aspx -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.