Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Balkon sa puno sunca - jug i zapad
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Balkon sa puno sunca - jug i zapad

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
Korisnik
Poruka
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 10:32
Ja zivim u Podgorici,u samom centru grada i imam juzni balkon.Temperature ljeti su nevjerovatne,a na betonu pogotovo.Ja na juznoj strani bez problema uzgajam:pelargonije,surfinije,petunije,prkose,lobeliju i dragoljuba.A od trajnica imam lovor,lavandu,hortenziju,ruzmarin,jorgovan,apteniu,aukubu japonicu i bugenvileu.Samo se trudim da ih prihranjujem i u vrijeme najvecih vrucina da polivam u jutarnjim casovima kad je zemlja ohladjena.smile162
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 11:12
Bravo maya, od svega tvoga i ja imam ponešto, ai kod nas u Rijeci zna biti nesnosno vruće, a moj balkon je cjeli dan na suncu, tako je okrenuta kuća da sunce dođe u 9 na balkon i do zalaska peče. Zalijevam obično ujutro, ali ako je potrebno i kasno navečer. Sve cvijeće uspjeva super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 10:10
možete i pelargonije posaditi
one se spoštaju, ali ne previže
evo kako je kod mene to izgledalo
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 10:10
nažalost nisam imala onaj manji nosač pa je bio u velikom, ali cvijeće je se to prekrilo Wink
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 10:55
Koja je to pelargonija,meni se čini kao da je viseća dupla?Samo mi nije jasno čime ju prihranjuješ da je tako bujna,predivna je!
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 15:11
Predivna je,sa i meni se čini da je to puzava

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 19:18
je je
pa nisam je gotovo ničim prohranjivala veći dio ljeta
onda sam kupila ono tekuće gnojivo za sulfinije pa i njoj malo dala ponekad
jednostavno je predivna
a stigla mi je kao malo starija biljka od mame i ona kaže da kod nje nije tako cvjetala
ove godine sam od nje zapelcala još 3-4 i dobro napreduju za sada
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 12:30
ova tema je ko stvorena za mene, tu sam našla ono što mi triba.
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
balalayka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 102
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje balalayka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 09:10
pozdrav svima,
nova sam ovdje ali čitam već dugo, pa evo i da se uključim.
imam stvarno mali balkončić i sad sam odlučila da ga dotjeram (zaklonim), posadila ružu penjačicu (golden showers) i planiram s druge strane pustiti neki bršljan ili sličnu biljku koja brzo raste i može prezimiti vani (slavonija).
molim savjete iskusnijih:)
 
u žardinjerama imam prkos koji već godinama cvjeta sam od sebe, ne treba puno njege, podnosi cjelodnevno sunce i lijepo se širi.
 
Molila bih savjete za tu drugu bilju, uz ružu penjačicu, kako bi njih dvije zajedno obgrlile balkon i zaštitile od znatiželjnih pogleda, a uz to mi uljepšale jutarnju kavicu.
hvala:)
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 18:49
Ja bih clematis s ružom penjačicom.
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 14:44
Jel ima ko kavu novu ideju da mi svake godine nije isto.. obično sadim po dvije pelargonije s timijanom ili bakopom u sredini.. i toga imam oko osam tegli tak da se spušta niz terasu....

Nemam ideje.. zato pomagajte..
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 21:39
Osteospermum? jel moze to i jel ti se svida ta biljkaSmile. Trenutno ih ima za kupiti

EDIT surfinija ili petunija isto super raste na suncu
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 08:43
Hvala.. budem potražila ovdje kod nas.. vjerujem da ih ima..

Sa surfinijama i petunijama nisam imala sreče.. ili nisam znala s čime ih pošpricati jer su mi bile napadnute od nekih buba odmah poslije prve kiše...
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 08:25
Jel ima za kupiti prkosa u sjemenu ili da kupim sadnice?
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 08:28
imas kupiti sjeme-ako si u zagrebu, naci ces ga u kaliji (boze sto je reklamiramLOL, ja sam isao po drugim ducanima (baumax,pevec)i nisam nasao)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 08:51
Originalno poslano od člana spring spring napisao:

Jel ima ko kavu novu ideju da mi svake godine nije isto.. obično sadim po dvije pelargonije s timijanom ili bakopom u sredini.. i toga imam oko osam tegli tak da se spušta niz terasu....

Nemam ideje.. zato pomagajte..

 
ageratum, ukrasna kopriva, lobelija, salvija, verbena, bidens, milion bels, diascia, sanvitalija, za malo sivkastog senecio maritima, helychrisum petiolare 
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 14:00
Hvala vam.. idem danas po trgovačkim centrima ovdje kod mene da vidiš s čime raspolažu ak nema prkosa zamolit ću nekoga od vas da ak kupuje za sebe da se sjeti mene... ali nadam se da će i ovdje ponešto biti..
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:17
jel netko zna gdje u zagrebu ima za kupiti žute ivančice ili divokozjak, ja bi ih tako rado imala  a gdje god pitam nitko ih nema
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 11:20
kako se zove ono sitno žuto cvijeće na prvoj stranici ove teme (ono posađeno između ostalog cvijeća)?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 14:01
Mjesto nije balkon nego zid prema susjedima.Imam dva sandučića i do sad sam imala uvijek pelargonije. Koje su neke preživjele, neke nisu, očito je ovisilo o njima, t.j. njihovom porijeklu.
Jesenas sam posadila maćuhice. Cvjetaju kao lude, ali za razliku od drugih na drugom mjestu ove su počele "krepavati". Nažalost moram ih izbaciti i staviti nešto drugo.
Mjesto je na žarkom suncu gotovo cijeli dan, smjestila sam vaza s  crvenim pelargonijama (te su kvalitetne) pa sandučić cca 70 cm, pa vaza s crvenim verbenama, pa opet sandučić pa vaza s crvenim pelargonijama. Dakle lijepo bi bilo nešto žuto, nešto plavo....u ta dva sandučića.
Molim savjet. Pokušala sam isčitati teme ali nisam baš našla nešto da budem sigurna da će uspjevati. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.