Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bijele mušice na pelargonijama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bijele mušice na pelargonijama

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 18:17
Najzad se rijesila te bijele napasti.smile51
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 10:39
...i moje su fuksije izljecene :) neopitroid je odlican!
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:03
Ak ti se da^ proucavati bolesti mozes dosta toga naci i na www.chromos-agro.hr Mozes postaviti i pitanje na mail, ne znam hoce li odgovoriti ali ja sam nosila neke bube s listom u ducan i zena mi je to pogledala i dala lijek.
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:09
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

imam pitanje, možda ispadnem smješna znalcima ali kako ja nemam znanja moram postavit pitanje-da li ti otrovi za nametnike štete biljkama i zemlji dugoročno?


Koliko sa ja saznala ne stete biljkama a dobrom kukcima (buba mare, pcele...) nazalost umiru. Na svakom lijeku imas uputstvo. Ovo sa cigaretama, koprivama, sapunom mozda pomaze za preventivu ili neki vrlo blagi oblik ali mi to obicno kasno vidimo tako da najvise vjerujem CHROMOS-AGRO-u. Bar se do sada pokazalo dobrim.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 00:50
 Imam i ja pitanje o ovome...mislim da sam i ja primijetila te bijele sitne leteće napasnike oko fuksije, krumpirovog grmića, grčkog oleandra,pelargonije ( engleske) kad protresem one se razlete, ali više mi je uočljiv kao neki sirup po listovima ovih biljaka...i ljepljivo je..što je to i kako to riješiti ?
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 10:16
Ne sjecam se tocno ali znam da sam naisla na te bube negdje u literaturi. Idi na www.chromos-agro.hr pa portazi ili ako si u ZG odi u Bogovicevu u megastore pa sjedi i besplatno prolistaj svu literaturu, mozes i sjesti! Kako god, rjesavaj to jos danas ili ti moze sve cvijece otici , kao meni lani. Mozes i koju utamaniti pa odnijeti u Chromosov ducan da oni vide. Obavezno si kupi povecalo da mozes s vremena na vrijeme prekontrolirati listove (imas jeftinih u kineskim ducanima). Mozes i nazvati chromosovu trgovinu pa pitati, imas broj na stranicama. Pozdrv, Vlatka
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 10:23
Nazovi ih 01 6040 580, bojim se da ti same stranice nece puno pomoci! Ako ti kazu da ti moze pomoci Chromogor 40 ja ti dam malo besplatno!
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 10:30
Evo nasla sam i ovo pa procitaj na http://www.medjimurje.hr/hr/3573/zastita-bilja/

Meni je tu pomogao Boxer, no buduci da je jos proljece ako mozes radje sve to SPALI pa kupi nove pelargonije biti ce jeftinije i manje muke!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 14:50
Hvala na tako iscrpnim info.
No, pelargonije su mi ok, ovo je samo na jednoj fuksiji i grčkom oleandru...pratit cu ovaj vikend sto se događa...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,285 sekundi.