Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 35>
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 14:48
ma zezamo se
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 15:55
Ja sam se isto čudila kad sam ih vidjela tako velike. Ne znam koja je to sorta ali na tom stablu svi su tako veliki. Nisu baš praktični jer su preteški pa ih grane teško drže još ako su mlada stabalca kao kod mojih južnih susjeda odakle sam ih dobila. Sada još nemaju puno soka,  moraju malo stajati pa će onda biti puni soka.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 22:33
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

hvala, limun još nemam, ali pitam pošto crvenica sadrži dosta željeza, a ja ću saditi u obični humus.

 Bilo bi ti bolje da limun posadiš u mješavinu od jedne trećine crvenice, jedne trećine humusa i jedne trećine pjeskovite zemlje.







Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 23:38
Dobro, dok bum drugi put išla dolje ukrasti ću vam tačke zemlje
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 07:35
Milica 7 limun ti je predivan, jel vec stariji ili mladi primjerak?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 11:57
Ove plodove limuna sam dobila  a stabalca su mlada ovo im je sada drugi urod.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 14:43
UPOMOĆ! Na limunu su mi se pojavile sitne,sitne crne (valjda)uši.Šta da radim?Confused
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 23:59
netko!
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 00:02
Nakon koliko vremena ste dobili prve plodove?
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 00:06
Nisam imala plodove,dobila sam ga u 3 mj.,u tegli je spremljen na toplo u verandi.Kupljen je u rasadniku,cjepljen,dok je bio vani sve ok,sad su se pojavile sitne točkice crne i jedan  list mi je danas otpao.Inače nadala sam se plodovima iduče godine,jer se lijepo razgranao.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 00:09
Nisam pitala nikog određenog, neko sve vas koji ih imate.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 23:09
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

UPOMOĆ! Na limunu su mi se pojavile sitne,sitne crne (valjda)uši.Šta da radim?Confused

Lisne uši se javljaju na naličju lista, hrane se listom tako da se list zavije. Usput izlučuju slatkastu tekućinu ( mednu rosu ) koja privlači mrave i gljivu ćađavicu. Nastaju kada se biljka nalazi u nedovoljno prozračenim uvjetima.
      Postoje organski- prirodni insekticidi kojima se može poprskati. Jedno od takvih je Piretrin na bazi buhača a ima ih još.
     Bilo bi dobro da slikaš, ukoliko simptomi nisu ovakvi kao što sam ih ja opisala.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 23:15
Moj limun izgubio kalendar, sada cvijeta .
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 08:39
Originalno poslano od člana Terezija Terezija napisao:

Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

UPOMOĆ! Na limunu su mi se pojavile sitne,sitne crne (valjda)uši.Šta da radim?Confused

Lisne uši se javljaju na naličju lista, hrane se listom tako da se list zavije. Usput izlučuju slatkastu tekućinu ( mednu rosu ) koja privlači mrave i gljivu ćađavicu. Nastaju kada se biljka nalazi u nedovoljno prozračenim uvjetima.
      Postoje organski- prirodni insekticidi kojima se može poprskati. Jedno od takvih je Piretrin na bazi buhača a ima ih još.
     Bilo bi dobro da slikaš, ukoliko simptomi nisu ovakvi kao što sam ih ja opisala.


Terezija ,od srca ti hvala na info.ali ja sam u međuvremenu nabavila,zove se-mineralno svijetlo ulje(dijagnoza postavljena na temelju lista koji sam odnjela).Hvala ti još jednom odsmile84
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 10:23
pozdrav drage moje i ja sam stavila par sjemenčica limuna u zemlju pa na sreću. Nadam se da će niknuti
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 12:41
Zar se limun ne cijepi?
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 17:09
cijepi tako bar piše u ovoj temi
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 19:47
Originalno poslano od člana medy medy napisao:

pozdrav drage moje i ja sam stavila par sjemenčica limuna u zemlju pa na sreću. Nadam se da će niknuti [IMG]smileys/emot133.gif" align="middle" />


Svakako da će niknuti! I ja sam ga znala sijati,svaki bi niknuo,ali ipak bolje napreduje ako se posije dok je lijepo i toplo vrijeme kad može stajati vani.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 00:34
Načekat ćete se dok vam taj limun da plod (barem 5-6 god. ) a osim toga će biti puno osjetljiviji na led i podložniji bolestima.

Limun mora biti cijepljen ( obično na Poncirus trifoliatu ).
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 11:33
Moja susjeda je tako stavila sjemenke limuna u teglu i nikle su ,jedan je sada ogroman i daje plodove,drži ga u spratu gdje je veoma hladno nema baš puno ni svjetla a on raste i rađa uprkos lošim uvjetima.Desi se zimi da mu opadnu listovi a u proljeće potjeraju novi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.